Pełny tytuł: "Współczesne problemy naukowo-badawcze budownictwa lądowego i wodnego". Red. Wojciech Glabisz. W książce omówiono i zilustrowano: kierunki badań na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej; proces degradacji i uszkodzenia mostów murowanych; most podwieszony typu extrados na Nysie Kłodzkiej w Skorogoszczy; potęgowo-poissonowski rozkład prawdopodobieństwa i jego zastosowania; metody analizy flatteru mostów dużych rozpiętości; analiza falkowa w wybranych zagadnieniach mechaniki; nośność krytyczna nisko profilowanych okładzin zginanych płyt warstwowych; rezonans parametryczny wiszących kładek dla pieszych; metody numeryczne w analizie skarp i zboczy; zastosowanie metody wirów w obliczeniach obciążeń hydrodynamicznych; efekt zbrojenia wysokowartościowych kompozytów cementowych mikrowłóknami naturalnego wolastanitu; nośność graniczna mikrostruktur warstwowych; numeryczna analiza kompozytów losowych metodą komórek; badania parametrów reologicznych mieszanek mineralno-asflatowych; badania nad metodami identyfikacji sił podłużnych i naprężeń w szynach toru bezstykowego w Polsce; stochastyczne drgania podłużne pręta o losowych parametrach; symetryczne sformułowanie Galerkina metody elementów brzegowych dla sferycznej powłoki mało wyniosłej; badania termograficzne budynków; wpłwy zachmurzenia nieboskłonu na rozkład natężenia oświetlenia światłem dziennym w budynku biurowym; problematyka zakotwienia prętów w żelbecie w świetle wyników badań nad przyczepnością; zależność nośności podtorza kolejowego od układu warstw gruntu; elementy analizy ryzyka w długoterminowych strategiach rehabilitacji technicznej sieci wodociągowych i kanalizacyjnych; wpływ kształtu zamknięcia klapowego na wybrane parametry strumienia wody; błędy i patologie w dokumentacjach geotechnicznych; zabezpieczenie grodzicami głębokich wykopów; wybrane problemy pęknięć kruchych w spawanych konstrukcjach stalowych; stochastyczna metoda różnic skończonych w analizie belek; wpływ podziemnej eksploatacji górniczej na stan naprężenia i przemieszczenia nasypów budowli komunikacyjnych; model termokonsolidacji gruntów ilastych z uwzględnieniem procesów elektrokinetycznych; o parametrach wytrzymałościowych gruntu -uwagi praktyczne; zastosowanie modeli konstytutywnych w analizie numerycznej zabytkowych konstrukcji murowych; środowisko termiczno-wilgotnościowe budynków, oszczędność energii i zdrowie człowieka; obciążenie nawierzchni drogowych pojazdami samochodowymi w Polsce; trwałość fundamentów mostowych. Polecam!!!
Oprawa twarda, stan bdb. Śladowe przybrudzenia zewn. części kartek. Wyd. Oficyna wydawnicza Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 2007. 352 strony.
ZOBACZ TAKŻE INNE MOJE AUKCJE NA KONCIE exlibris58 oraz ef58 !!!
Koszt wysyłki wynosi 9 zł.( Jeżeli ktoś życzy sobie wysyłkę priorytetową, cena takiej wysyłki wynosi 10 zł). Zwycięzcę licytacji proszę o dodanie tej kwoty do ceny wylicytowanej. Pozwoli to na bardziej sprawną finalizację transakcji. W razie zwycięstwa w dwóch lub więcej aukcjach, bądź też wysyłki za granicę - cena kosztów przesyłki może ulec zmianie; w takim wypadku po zakończonych aukcjach wysyłam zwycięzcy zawiadomienie o ostatecznym koszcie wysyłki. Konto do dokonania wpłaty będzie podane w zawiadomieniu Allegro o wygraniu transakcji, ale jest także dostępne na stronie "o mnie", z którą proszę o zapoznanie się. Dziękuję.