Opis:
Wykupiona przez autorów gry licencja obejmuje sezon 2010, uwzględniając nie tylko kierowców (m.in. Sebastien Loeb, Mikko Hirvonen), pilotów, zespoły fabryczne, ale i imprezy z kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Ścigamy się na trasach w Szwecji, Meksyku, Jordanii, Turcji, Nowej Zelandii, Portugalii, Bułgarii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W każdym z tych państw do pokonania jest kilka odcinków specjalnych, na których walczymy z czasem i porównujemy swoje rezultaty z innymi zawodnikami. Do naszej dyspozycji oddano około dwudziestu rajdowych maszyn. Są to zarówno wozy WRC (m.in. Citroen C4 WRC, Ford Focus WRC), jak i pojazdy z niższych klas wyścigowych (m.in. Abarth Punto S2000).
Głównym trybem rozgrywki jest kariera, w której zaczynamy jako niedoświadczony kierowca rajdowy i startujemy w mało prestiżowych zawodach. W miarę odnoszenia sukcesów pozyskujemy sponsorów, dzięki którym zatrudniamy nowych mechaników czy kupujemy lepsze auta. Kluczowym punktem kariery jest zdobycie angażu do zespołu WRC startującego w rajdowych mistrzostwach świata. Inne dostępne w grze tryby zabawy to między innymi akademia rajdowców, pobijanie uzyskanych czasów na konkretnych odcinkach czy multiplayer. W tym ostatnim przypadku możemy ścigać się z innymi osobami zarówno w Sieci, jak i lokalnie (m.in. hot seat dla czterech graczy).
Zastosowany w WRC model jazdy jest przyjazny zarówno w stosunku do nowicjuszy jak i bardziej doświadczonych graczy. Podstawowym utrudnieniem w grze jest konieczność radzenia sobie z różnymi rodzajami podłoża, gdyż kolejne OeSy składają się nie tylko z asfaltowych uliczek, ale również tras pokrytych błotem, żwirem, piaskiem czy grubą warstwą śniegu. Sterowana przez nas rajdowa maszyna podlega uszkodzeniom, które mają znaczący wpływ na jej szybkość i łatwość prowadzenia.
Na oprawę wizualną gry składają się w głównej mierze bogate w detale modele rajdowych maszyn. Każdy z tych pojazdów zbudowany został z około 50000 polygonów. Możemy też liczyć na zróżnicowane otoczenie. Wiele elementów trasy (m.in. drewniane płotki) może być w trakcie kolejnych przejazdów niszczonych, a dodatkowo na poboczu przebywają animowani kibice.
|