Rama typu Si pozwala na ustawienie większego kąta siedziska, co uniemożliwia dzieciom spastycznym do wysuwania się z wózka. Konstrukcja wózka umożliwia łatwe i bardzo szybkie dopasowanie szerokości siedziska do dziecka. Szczególnie przydatna cecha w przypadku dzieci, które rozwijają się bardzo dynamicznie i zmieniają swoje gabaryty w krótkim okresie czasu. Wózek gwarantuje maksymalną mobilność kiedy jest prawidłowo dopasowany do bioder użytkownika. Ta cecha jest również bardzo istotna z ekonomicznego punktu widzenia. Nie trzeba wymieniać wózka na nowy zbyt często. Trzeba pamiętać, że wózek szerszy od prawidłowego rozmiaru naturalnie wpływa na zmianę pozycji miednicy podczas siedzenia, co niesie za sobą duże konsekwencje związane z nieodwracalnymi deformacjami
różne nakładki na koła
wózek w kolorze żółtym
="" hspace="0" vspace="0">
inne dostępne kolory
Stabilizacja miednicy
Miednica jest kluczowa dla utrzymania prawidłowej postawy, jest również odpowiedzialna za położenie głowy oraz kończyn górnych. Ciągłe dbanie o prawidłową pozycję miednicy i tułowia przekłada się na wzmocnienie funkcjonalności ciała, minimalizuje możliwość wystąpienia urazów ortopedycznych, minimalizuje napięcia mięśniowe. Dobra stabilizacja tułowia jest istotą prawidłowego oddychania.
Stabilizacja tułowia
Istnieją trzy punkty stabilizacji tułowia: tylna, przednia, boczna. Przednia stabilizacja zapewnia wymagane wsparcie tułowia, odpowiednią stabilność i ruchliwość. Zawsze powinno się ją stosować razem z odpowiednim wsparciem miednicy poprzez odpowiednio wymodelowane siedzisko albo z odpowiednim pasem biodrowym.
Stabilizacja kończyn dolnychPrawidłowa stabilizacja kończyn dolnych jest konieczna aby utrzymać w miarę prawidłową pozycją uda i kolana. Polepsza krążenie w nogach, eliminuje skręcanie się i przechylanie miednicy, przeciwdziała wysuwaniu się z wózka oraz chroni stopy przed urazami przy spastyce. Należy stosować pasy na stopy wraz z pasem biodrowym.
w opcji również system STABILO