Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wojskowy odbiornik od 1,5 do 30 MHz typ R-3110

07-06-2014, 15:31
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 989 zł     
Użytkownik carioca_31
numer aukcji: 4283305971
Miejscowość Kopana k. Warszawy
Wyświetleń: 102   
Koniec: 07-06-2014 14:33:41

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dokument bez tytułu

 

Zapraszamy do naszego biura handlowego:

TDM Electronics S.A.
Kopana ul. Ogrodowa 5, 05-555 Tarczyn

[zasłonięte]@tdm-electronics.com

 

Czynne: pon-pt

w godz. 9:00-17:00

     

Nasi specjaliści ds. sprzedaży odpowiedzą
na wszelkie pytania:


tel. 22 [zasłonięte] 62 wew. 1

Basia: 510-[zasłonięte]-550

Magda: 510-[zasłonięte]-502

 

 
 


88 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]9240023 [zasłonięte] 127336

 

W tytule przelewu, proszę wpisać swój NICK z Allegro oraz numer aukcji !

 

Przy odbiorze osobistym możliwa płatność kartą.

 

 
 

Towar wysyłamy w ciągu 24h od daty zaksięgowania wpłaty

 

Przesyłki kurierskie i pocztowe nadawane są codziennie
 

 

Kupując na naszych aukcjach kilka przedmiotów za wysyłkę płacisz

TYLKO RAZ!

 

 

Gwarancja zwrotu towaru -

kupujący ma 10 dni roboczych na zwrot towaru bez podania przyczyny.

 
 

Oferuję Państwu

 

 

 

 

Wojskowy przenośny odbiornik od 1,5 do 30 MHz typ R-3110

 

 

 

 

Rumuński odbiornik krótkofalowy, przeznaczony jest do odbioru emisji radiowych (AM, CW, USB, LSB) w zakresie od 1,5 do 30,1 MHz w sześciu podzakresach.

 

 

 

Konstrukcyjnie przystosowany do pracy w warunkach polowych jako lekki odbiornik przenośny (rączka do przenoszenia, w pełni hermetyczna obudowa, niski pobór prądu).

 

 

 

Konstrukcja półprzewodnikowa, zastosowane elementy elektroniczne pochodzą z niemal całego świata (kwarce w filtrze p.cz. 200 kHz z Kanady, tranzystory 2N2369 z USA, kondensatory mikowe z ZSRR, tranzystory BC107A z Polski itd ...).

 

 

 

Montaż elektroniczny mieszany - przestrzenny oraz na płytkach szkło-epoksydowych jednostronnie laminowanych. Blok heterodyny oraz obwody LC w torze p.cz. zalutowane w hermetycznych obudowach.

 

 

 

Ciekawostką zastosowaną w tym odbiorniku jest stabilizowana pętlą fazową heterodyna odbiornika. Przy pracy ze stabilizacją częstotliwości (przełącznik obok przycisku podświetlenia w położeniu "CU SINCR."), na lewej skali ustawiało się częstotliwość z dokładnością do 100 kHz (działka elementarna skali) po czym jeszcze delikatnie się korygowało położenie na podstawie wskazań przyrządu kontrolnego wskazującego "zaskoczenie" pętli (przełącznik po prawej stronie przyrządu wskazówkowego w pozycji "CONTR. SINCR"; w pozycji CONTR. ALIM. wskazuje napięcie zasilania, które powinno mieścić się w niebieskim sektorze miernika). W tym trybie, dokładnego ustawiania częstotliwości dokonywało się na prawej skali, na której zakres przestrajania wynosi +/- 50 kHz a działka elementarna wynosi 1 kHz. Przy trybie niesynchronizowanym można płynnie przestrajać heterodynę lewą skalą a prawą traktować jako "precyzer", szczególnie przy odbiorze CW i SSB.

 

 

 

 

Odbiornik posiada wejście antenowe w postaci nakrętki moletowanej osadzonej na trzpieniu w izolatorze porcelanowym w górnej lewej części płyty czołowej. Umieszczonym pod tym izolatorem przełącznikiem wybiera się rodzaj podpiętej anteny. Poniżej jest przełącznik rodzaju zasilania: zasilanie z wewnętrznych akumulatorów lub z zewnątrz. Poniżej jest umieszczone gniazdo zasilania zewnętrznego. Na prawo od tego gniazda mamy wyjścia: ARW, m.cz na magnetofon, p.cz. 200 kHz, m.cz słuchawkowe, wyjście na linię telefoniczną oraz zacisk masy. W środkowej części płyty czołowej od góry mamy: pokrywkę kondensatorów zmiennych kalibracji częstotliwości, wspomniany wcześniej przycisk podświetlenia skal i przełącznik synchronizacji. Poniżej przełącznik zakresów "SUBGAME" i przełącznik filtra m.cz. Po prawej stronie, pod miernikiem mamy przełącznik szerokości pasma p.cz.: 0,6; 2; 4 i 7 kHz. Poniżej potencjometry regulacji wzmocnienia torów p.cz i m.cz. Na samym dole poniżej jest pokrętło regulacji BFO w granicach +/- 3 kHz, przełącznik rodzajów pracy, oprawa bezpiecznikowa 0,5 A i główny włącznik zasilania. Z tyłu odbiornika, pod hermetyczną pokrywą jest komora na akumulator Ni-Cd. Z uwagi na ich zły stan, nie będzie ich w komplecie - chyba że znajdziemy jakiś w dobrym stanie, dołożony zostanie wtedy gratisowo do odbiornika. ale bez problemów mieszczą się tam typowe żelowe akumulatory w obudowach typu "slim". Urządzenie wymaga zasilania napięciem stałym od 9 do 12 V. Przy 12 V pobór prądu wynosi około 200 mA. Akumulatory w tej komorze podłączało się przewodami do dwóch zacisków laboratoryjnych. W sposób trwały obok nich wygrawerowana jest biegunowość. Zalecamy podawanie zasilania przez te zaciski, gdyż nie mamy oryginalnej wtyczki do gniazda zasilania zewnętrznego.

 

 

 

 

Oferowane urządzenia wyglądają na nieużywane, jednak na skutek długotrwałego przechowywania w złych warunkach na zewnętrznych nielakierowanych elementach metalowych pojawiła się korozja. Wnętrze jest czyste i suche, po otwarciu pachnie zupełnie inaczej jak radzieckie urządzenia, nie ma charakterystycznego zapachu smaru lotniczego CIATIM-201. Ogólnie nie widać smaru na żadnych elementach, wszystko chodzi "na sucho". Proponujemy przekładnie przesmarować smarem CIATIM-201 lub smarem silikonowym (oba mają bardzo szeroki zakres temperatur pracy, nie działają agresywnie na gumę i tworzywa sztuczne). Do odbiornika nie posiadamy instrukcji technicznej i schematów. Każdy odbiornik przed wysyłką będzie testowany na każdym z zakresów w każdej emisji. 

 

 

 

 

Odbiorniki te polecamy zarówno początkującym krótkofalowcom-nasłuchowcom jak też i bardziej zaawansowanym, na przykład do kontroli (podsłuchu) własnej emisji. Będzie też elegancko wyglądał jako wyposażenie pojazdu militarnego, który w każdej chwili można włączyć aby posłuchać co w eterze piszczy (chociażby na kanale 19 CB - częstotliwość 27,180 MHz; modulacja AM), podczas gdy większość fanów pojazdów militarnych montuje te urządzenia jako "atrapy", nigdy ich nie włączając.

 

Do tego odbiornika można zastosować dowolne słuchawki niskoomowe, na przykład takie z naszej oferty:

lub inne, po wymianie wtyczki na pasującą do złącza w tym odbiorniku, na przykład takie:

Można też wykorzystać głośniki z wbudowanym transformatorem, na przykład takie:

lub głośniki wysokoomowe:

albo z wbudowanym wzmacniaczem, na przykład taki:

  

 

Polecam i zapraszam do odwiedzenia naszych pozostałych aukcji.

 

Towar wyprodukowany na potrzeby wojska, cechuje go naprawdę solidne wykonanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Posiadamy koncesję MSWiA na wytwarzanie i obrót wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Zakupiony u nas towar jest zdemilitaryzowany (pozbawiony cech bojowych) i nabywany w sposób całkowicie legalny.

 

 

Nie sprzedajemy podróbek, towarów imitujących militarne ani

taniej wszechobecnej chińszczyzny.

 

 

 

U nas masz gwarancję legalności i oryginalności zakupionego sprzętu.