Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WOJSKO POLSKIE W SŁUŻBIE NAPOLEONA.LEGIONY POLSKIE

25-04-2014, 21:51
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 195 zł     
Użytkownik karabela_waw_pl
numer aukcji: 4157366228
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 7   
Koniec: 25-04-2014 21:16:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Ryszard Morawski, Andrzej Dusiewicz: Wojsko Polskie w służbie Napoleona. Legiony Polskie we Włoszech. Legia Naddunajska. Legia Polsko-Włoska. Legia Północna. Warszawa: KARABELA D. Chojnacka 2010 format cm 34 x 24 s. 360, tablic kolorowych 116, map 3, podpisy pod ilustracjami i streszczenia w j. francuskim, angielskim i włoskim, oprawa twarda, stan idealny – egz. zafoliowany.


W ramach serii: Wojsko Polskie w służbie Napoleona ukazał się nakładem naszego wydawnictwa KARABELA album poświęcony Legionom Polskim we Włoszech 1[zasłonięte]797-18. Tom ten jest ostatnim z tej serii (wcześniej ukazały się albumy: Legia i Lansjerzy Nadwiślańscy oraz polskie formacje w Gwardii Napoleona), poświęconej polskim wojskom będącym na żołdzie francuskim.




Autor tekstu, historyk Andrzej Dusiewicz, przedstawia dzieje Legionów Polskich walczących we Włoszech pod wodzą generała Henryka Dąbrowskiego. Ponadto zaznajamia czytelnika z historią polskich formacji wywodzących się z Legionów: Legią Naddunajską, Legią Polsko-Włoską i Legią Północną. W rozdziale Barwa i broń omawia szczegółowo umundurowanie i uzbrojenie poszczególnych Legii, jak również taktykę walki poszczególnych rodzajów broni w owym czasie. W tekście zamieszczone są trzy mapy pokazujące tereny walk polskich oddziałów na półwyspie Apenińskim, nad Dunajem i na San Domingo.




Autorem barwnych ilustracji jest malarz Ryszard Morawski, który na 116 tablicach ukazuje nam rodzaje umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia piechoty, jazdy i artylerii Legionów Polskich oraz pozostałych Legii. Wykorzystał do tego m.in. dwa dotąd nieznane zespoły źródeł ikonograficznych: ze zbiorów prywatnych we Włoszech i z zasobów New York Public Library z Nowego Jorku.