Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WOJSKO KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO.ARTYLERIA - MORAWSKI

14-04-2015, 9:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 150 zł     
Użytkownik karabela_waw_pl
numer aukcji: 5238047677
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 12   
Koniec: 14-04-2015 09:40:03

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


Morawski Ryszard, Nieuważny Andrzej: Wojsko Księstwa Warszawskiego. Artyleria, inżynierowie, saperzy. Warszawa: KARABELA D. Chojnacka 2011 format cm 34 x 24, s. 232, trzy kolorowe rozkładówki, 47 tablic kolorowych, 6 tablic czarno-białych, podpisy pod ilustracjami i streszczenia w j. francuskim, angielskim i niemieckim, oprawa twarda, stan idealny – egz. zafoliowany.

Album ten jest kontynuacją dwóch tomów wydanych wcześniej przez wydawnictwo Bellona. Pierwszy z nich ukazał się w 1992 r. i dotyczy wybranych formacji kawalerii (strzelcy konni, kirasjerzy, huzarzy i krakusi). Natomiast drugi został wydany w 1996 r. i przedstawia generalicję oraz sztaby. Również i w obecnym tomie autorem znakomitych gwaszy jest artysta malarz batalista Ryszard Morawski. Tekst napisał Andrzej Nieuważny, znany historyk specjalizujący się w epoce napoleońskiej, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Zastąpił on z powodzeniem nieżyjącego Henryka Wieleckiego, autora tekstów w pierwszych dwóch tomach.

W prezentowanym albumie po raz pierwszy została tak obszernie omówiona i pokazana artyleria konna, piesza, pułkowa i wałowa, tabory, inżynierowie, saperzy i pontonierzy. Kolorowe tablice przedstawiają nie tylko umundurowanie tych technicznych wojsk, ale również liczny sprzęt artyleryjski i saperski. Autor tekstu omówił organizację "wojsk uczonych", przybliżył sylwetki dowódców i oficerów jak i udział ich w kampaniach napoleońskich w latach 1[zasłonięte]807-18.

Oprawa graficzna w postaci inicjałów, przerywników i wyklejki jest autorstwa Andrzeja Rekść-Raubo. Jest on również wykonawcą pięknych tablic czarno-białych.