Psychologia miłości
Intymność - Namiętność - Zaangażowanie
Oprawa: Twarda
Format: 14.5x20.5cm
Liczba stron: 360
Wydanie: 5
Rok wydania: 2014
Data wprowadzenia: 2[zasłonięte]009-09
ISBN:[zasłonięte]978-8389-254-4
Zupełnie nowe poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się książki psychologicznej o miłości od lat. Wybitny psycholog profesor Bogdan Wojciszke po raz kolejny wprowadza nas w świat wielkich uczuć widzianych z perspektywy psychologii społecznej. To książka, której nie można przegapić.
Miłość jest najważniejszym wydarzeniem między narodzinami a śmiercią człowieka. I choć trudno o pogląd mniej oryginalny, to właśnie on stał się przyczyną napisania tej książki. Wybitny psycholog prof. Bogdan Wojciszke przedstawia najnowsze, znacznie poszerzone wydanie wyjątkowego bestsellera. Książka „Psychologia miłości” dawno przekroczyła granice uniwersyteckich murów. Uniwersalny temat i jego piękne ujęcie sprawiły, że sięgnęły po nią dziesiątki tysięcy Polaków. Gdyby któregoś dnia z literatury wykreślono słowo "miłość", lwia część piśmiennictwa, a zwłaszcza literatury pięknej, uległaby unicestwieniu – nie byłoby już baśni, wierszy ani nawet piosenek. Po cóż więc jeszcze jedna książka o miłości? Przede wszystkim po to, żeby zgłębić tajemnicę uczucia, które stało się natchnieniem dla tak wielu twórców, lecz zgłębić ją w sposób nie literacki, a naukowy, jako że źródłem tej pracy są odkrycia współczesnej psychologii, odsłaniające mechanizmy rządzące naszymi zachowaniami, myśleniem i emocjami.
Motywacje umysłu
Redakcja: Kolańczyk Alina, Wojciszke Bogdan
Smak Słowa
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.5cm
Liczba stron: 286
ISBN:[zasłonięte]978-83122-11-0
W tomie Motywacje umysłu, dedykowanym profesorowi Wiesławowi Łukaszewskiemu, znalazły się artykuły prezentujące efekty rozważań teoretycznych i prac badawczych z obszaru psychologii.
Autorzy tych tekstów (wśród nich między innymi Tomasz Maruszewski, Dariusz Doliński, Krystyna Drat-Ruszczak, Mirosław Kofta, Janusz Grzelak), wybitni polscy psychologowie z różnych ośrodków akademickich i o rozmaitych orientacjach badawczych, przedstawiają fascynujące analizy dotyczące źródeł wiedzy, funkcji samooceny i konsekwencji wynikających z różnych motywów społecznych.
Dla wielu tych osób profesor Łukaszewski stał się nauczycielem i mistrzem, kolegą i współpracownikiem, a także przyjacielem, co podkreślają w swoich wypowiedziach.
„Książkę tę stworzyły różne pokolenia badaczy. Są wśród nas ci, którzy współtworzyli psychologię naukową z profesorem Łukaszewskim, są także ci, którzy razem z nim prowadzą badania albo uczestniczą w dialogu, albo tacy jak ja, którzy pisali doktorat pod jego promotorskim okiem, a wreszcie tacy, którzy pisali doktoraty u jego doktorantów”.
Ze Wstępu Aliny Kolańczyk