Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WOJCIECH PLEWIŃSKI SZKICE Z KULTURY

24-06-2012, 17:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 89 zł      Najwyzsza cena licytacji: 89 zł     
Użytkownik www_bookoff_pl
numer aukcji: 2412286481
Miejscowość Warszawa
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 14   
Koniec: 16-06-2012 16:24:23
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KSIĘGARNIA ARTYSTYCZNA BOOKOFF | UL.OGRODOWA 7 | 00-893 WARSZAWA | TEL. (22)[zasłonięte]253 62 | KOM. 503 [zasłonięte] 126

WOJCIECH PLEWIŃSKI SZKICE Z KULTURY


Dane książki
ISBN 978-[zasłonięte][zasłonięte]32038
Oprawa Oprawa twarda
Ilość stron 256
Język Polski

Cena: 89.00 PLN (wystawiamy faktury vat)

W celu obejrzenia naszej pełnej oferty książkowej zapraszamy do naszych księgarni w Warszawie:

Księgarnia Bookoff przy ul. Ogrodowej 7 specjalizuje się w książkach i albumach fotograficznych.
Tel. (22)[zasłonięte]253 62 lub 503 [zasłonięte] 126

Księgarnia czynna jest w godzinach:
Pon-Pt, godz. 11-19
Sob, godz. 12-16

Księgarnia Muzeum Bookoff przy ul. Pańskiej 3 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Specjalizuje się w dziedzinach którym poświęcona jest działalność Muzeum, czyli sztuce, projektowaniu graficznemu, architekturze oraz urbanistyce.
Tel. 512 [zasłonięte] 208


Książka dostępna w Księgarni Bookoff przy ul. Ogrodowej 7.

„Szkice z kultury” otwiera fotoreportaż z imprezy, która w 1959 roku odbyła się w schronisku na Kalatówkach. Jazz Camping, spotkanie śmietanki polskich muzyków jazzowych i fanów jazzu. Narty, jam sessions i szalone zabawy, w tym Pyjamas Party wedle pomysłu Romana Polańskiego: Polański i Andrzej Wojciechowski tańczą na stole, oczywiście w piżamach... Podobny nastrój mają fotografie z Piwnicy pod Baranami. I jeszcze dokumentacja happeningu, który przeszedł do historii: Tadeusza Kantora „Linia podziału”, grudzień 1965.

Trzon albumu tworzą jednak portrety i teatr. Portrety od przypadkowo uchwyconych, jak genialne zdjęcie Zofii i Krzysztofa Komedów na łóżku w zakopiańskim pensjonacie, po najstaranniej wystudiowane, jak projekty plakatów z Haliną Czerny-Stefańską. Dobrze znane (Mrożek z firanką wokół głowy, Turowicz na Wiślnej) i oglądane po raz pierwszy. Dwaj świetni malarze: Piotr Potworowski na kleparskim targu, Tadeusz Brzozowski w zakopiańskiej pracowni. Wojciech Has wśród dekoracji do filmu „Sanatorium pod klepsydrą”. Poruszające zbliżenia twarzy Filipowicza, Szczepańskiego, Woźniakowskiego, Czycza. Wyprawa fotografików na Zachód: Zofia Nasierowska podziwia buty na wystawie wiedeńskiego sklepu. Choromański, Eile, Nowosielski, Strumiłło, Szymborska, Lem, Błoński, Penderecki, Bereś, Mróz, Lipska... Galeria nazwisk, bez których nie byłoby naszej powojennej kultury.

No i teatr, któremu powinno się poświęcić osobny tekst. Największe spektakle Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego, Andrzeja Wajdy, Jerzego Grzegorzewskiego. Lidia Zamkow, Józef Szajna. Scenografie Krystyny Zachwatowicz, Jerzego Skarżyńskiego i Lidii Minticz. Zofia de Inez. Pierwsze inscenizacje Krystiana Lupy. Teatr w Zakopanem, któremu Plewiński od początku towarzyszy. Perwersyjna para: Krzysztof Globisz i Anna Dymna w „Gyubalu Wahazarze”. Niezapomniana Ewa Lassek. Ech – to po prostu trzeba zobaczyć. Jedni oglądać będą ten album z nostalgią, dla innych stanie się – jestem tego pewien – odkryciem nieznanego, piękniejszego, choć podszytego melancholią świata.























Aukcja stworzona 2<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>012-06 21:28:10 przez sklep oparty na systemie IAI-Shop.