Od definicji obiegu wody w przyrodzie poprzez podział wód i relacje wód słonych do słodkich, plansza prezentuje strukturę zużycia wody słodkiej kończąc na dekalogu niezbędnych działań zarówno tych w mikro jak i makroskali, które powinien podjąć człowiek aby nie spełniły się wieszczenia niektórych naukowców, iż koniec XXI wieku stanie się okresem wojen o dostęp do wody pitnej. Plansza ilustruje fundamentalne kwestie związane z problematyką malejących rezerwuarów słodkiej wody jakże niezbędnej do funkcjonowania gatunku ludzkiego. Od definicji obiegu wody w przyrodzie i jego ilustracji graficznej /idąc od lewej strony planszy/ po schemat podziału wód w części środkowej gdzie u dołu planszy wkomponowany został diagram ukazujący jakże znikomą cząstkę w symbolicznej kropli wody światowego wszechoceanu stanowi woda słodka; po ilustrowany trójkątny wykres prezentujący te gałęzie działalności człowieka, do funkcjonowania których niezbędne są duże ilości słodkiej wody. W prawym dolnym rogu zbiór podstawowych wskazówek dotyczących ochrony zasobów wody słodkiej. DANE TECHNICZNE
Plansza jest dostępna w dwóch wariantach oprawy: Ø Wałki drewniane w systemie WDS Ø Rurki PCV w systemie RPS Plansza zwija się tak jak mapa Wymiary: 120 cm x 90 cm jednostronna drukowana na tkaninie banerowej .
Dziękujemy Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju a szczególnie Panu Mariuszowi Szykasiukowi za merytoryczne wskazówki przy redagowaniu niniejszej planszy . Pomoce dydaktyczne:
|