Pyszna i niskokaloryczna Woda kokosowa ma naturalny, orzeźwiający smak i lekko słodkawy posmak, choć nie zawiera cukru. Szklanka ma niecałe 60 kcal. Nie ma w niej żadnych barwników, konserwantów, glutenu itp. Woda kokosowa swoim składem przypomina osocze ludzkiej krwi. Jest bogata zwłaszcza w witaminy z grupy B oraz w witaminę C. Pod względem składu bije na głowę większość owoców. Doskonale nawadnia organizm – produkt ten działa aż dziesięć razy skuteczniej od dostępnych na rynku napojów izotonicznych. I – co ważne – ma odczyn zasadowy (w przeciwieństwie do soków owocowych). Spożywanie wody z kokosa poprawia wchłanianie składników odżywczych, witamin, makro- i mikroelementów oraz aminokwasów. Woda kokosowa reguluje poziom ciśnienia krwi i pracę układu krwionośnego. Korzystnie wpływa na przemianę materii i trawienie. Pomaga zwalczyć wyczerpanie
i osłabienie. Picie wody z kokosa poprawia samopoczucie, dodaje energii, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Sprawia, że cera nabiera blasku, a ciało się wygładza
i ujędrnia. Woda pomaga na stres, wzmacnia wzrok, dobrze wpływa na pracę serca
i nerek, zapobiega zakrzepicy żył głębokich, dlatego powinny pić ją osoby często podróżujące samolotem. Działa antybakteryjnie, antywirusowo i antyalergicznie.
Ponieważ spożywając wodę kokosową, łatwiej przyswajamy witaminy rozpuszczalne w wodzie, powinny pić ją kobiety w ciąży. To produkt, który dobrze przysłuży się także zdrowiu osób starszych.
Woda kokosowa może być też wypijana przez małe dzieci – obecny w niej kwas laurynowy występuje naturalnie w mleku matki (jest antyalergiczny i nie ma w nim laktozy). W przypadku maluchów i niemowląt woda z kokosa może być stosowana jako alternatywa dla leków na dolegliwości jelitowe.
/autor:Ewa Podsiadły Natorska źródło: fitness.wp.pl /
Przelewana w warunkach aseptycznych chroniona jest przed wpływem światła i tlenu przez okres 10 miesięcy.
Posiada międzynarodowy certyfikat BIO.
Składniki: 99,9% woda kokosowa, kwas askorbinowy(0,1%)-składniki ekologiczne
Kraj pochodzenia: Niemcy
Producent: Dr Martins
|