Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WMF naczynie na przystawki szkło chrom DESIGN

16-01-2012, 17:40
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 120 zł     
Użytkownik Martika_1_sexy
numer aukcji: 2015034769
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 11   
Koniec: 22-01-2012 11:39:03

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Z przyjemnością prezentuje dziś Państwu

naczynie na przystawki wykonane z wysokogatunkowego szkła i umieszczone w chromie.Przedmiot  o bardzo ciekawym kształcie i jakości wykonania.Pochodzi z bardzo dobrej,renowowanej niemieckiej firmy WMF-Württembergische Metallwarenfabrik.

 

Stan przedmiotu:bardzo dobry.

 

Wymiary przedmiotu:długość podstawy 38cm,szerokość podstawy 16cm,wysokość wkładu 4cm,szerokość pojedyńczego 14cm na 14cm.

 

Na pozostałej aukcji kilka przedmiotów tej firmy.

 

Serdecznie zapraszam Państwa do zakupów na moich aukcjach.

Poniżej krótka historia firmy dla zainteresowanych.

WMF powstała w 1880 w wyniku fuzji, dwóch fabryk: założonej w 1853 fabryki Daniela Strauba, który w kilka lat później wszedł w spółkę z braćmi Friedrichem i Louisem Schweizer, przyjmując nazwę Straub & Schweizer (później Straub & Sohn), oraz cieszącej się dużym uznaniem, często nagradzanej na wystawach (Wiedeń, Monachium, Filadelfia) firmy Ritter & Co. Około 1900 Württembergische Metallwarenfabrik, była już największym na świecie producentem i eksporterem domowych wyrobów metalowych głównie wytwarzanych w stylu secesyjnym. Znakiem firmowym fabryki był struś (znak heraldyczny rodziny Straub). Posiadała kilka przedstawicielstw w Niemczech, Austrii oraz Polsce. Powszechnie znana z cechowania wyrobów inicjałami WMF, dążyła do stworzenia własnego wyróżniającego ją stylu, poszukiwała własnych proporcji piękna, czego efektem było założenie przy fabryce pracowni sztuki. W 1886 firma przejęła fabrykę Plewkiewicz & Co z Warszawy, a w 1900 firmę Albert Köhler u. Cie z Wiednia, produkującej wyroby WMF pod znakiem AK&Cie. Złoty okres fabryki skończył się wraz z wybuchem wojny 1914, kiedy to zamknięto wszystkie jej oddziały. Firma działa do dnia dzisiejszego.