Wild Wild Racing to (jak sam tytuł słusznie sugeruje) wyjątkowo zwariowane wyścigi samochodowe, w których zasiadamy za sterami pojazdów typu buggy, czyli maszyn przeznaczonych do poruszania się w wyjątkowo nieprzyjaznych warunkach. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie ścigałki jak Insane, Offroad, czy Smuggler’s Run. Za produkcję Wild Wild Racing odpowiedzialne jest studio developerskie Rage Games, które opracowało również wiele innych tytułów z tego gatunku, między innymi GTC Africa czy Crashed. Omawiana produkcja ukazała się wyłącznie na PS2. Co ciekawe, była to jedna z pierwszych ścigałek przeznaczonych na platformę firmy Sony.
Jak na klasyczną grę wyścigową przystało, możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi trybami rozgrywki. Quick Race umożliwia rozegranie szybkiego wyścigu, bez zbędnego przygotowania w postaci wyboru trasy, pojazdu, czy poziomu trudności zabawy. Time Attack pozwala ścigać się z czasem. Gracz może wybierać pomiędzy tymi wozami oraz torami, które zdołał już wcześniej odblokować. To także doskonała okazja do tego, aby bliżej zapoznać się z każdym z obiektów. Poszczególne tory są dość zróznicowane. Przygotowano zarówno trasy zlokalizowane w ogromnych halach, jak i odcinki rozgrywane pod gołym niebem i na wyludnionych terenach.
Najbardziej rozbudowane są oczywiście mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. W nagrodę za wygrywanie kolejnych zawodów gra odblokowuje nowe elementy – nieznane dotąd trasy, czy szybsze modele pojazdów. Tryb Challenge pozwala z kolei wziąć udział w serii różnorodnych prób, obejmujących między innymi wykonywanie zwariowanych akrobacji. W tym przypadku, oprócz samych pojazdów, można również liczyć na dodatkowe części, pozwalające na przykład ulepszyć silnik posiadanej maszyny. Wild Wild Racing zawiera również dość ograniczony multiplayer dla dwóch graczy. Pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.
Model jazdy jest wyjątkowo uproszczony, przez co poszczególnymi wehikułami steruje się w bardzo przyjemny sposób, niezależnie od aktualnej powierzchni toru (lód, błoto, żwir itp.). Istotną rolę odgrywa jednak praca zawieszenia. Wpadnięcie do jednej z większych dziur może doprowadzić do efektownego dachowania. Gra nie jest jednak aż tak wymagająca jak chociażby wspomniany wcześniej Insane. Oprawa wizualna Wild Wild Racing prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Na uwagę zasługują jedynie szczegółowo wykonane modele pojazdów. Na oprawę dźwiękową składają się zarówno odgłosy silników poszczególnych maszyn, jak i dynamiczny soundtrack.