Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wierzba kora -matka aspiryny(na bóle, goraczke)50g

26-02-2012, 2:44
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 1.60 zł      Aktualna cena: 1.60 zł     
Użytkownik stabiloboss
numer aukcji: 2077302765
Miejscowość Otwock
Kupiono sztuk: 12    Licytowało: 3    Wyświetleń: 71   
Koniec: 23-02-2012, 13:09
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

e-mail:

[zasłonięte]@yerbamarket.com
tel./fax:

22 [zasłonięte] 60
gadugadu:

[zasłonięte]23511

15[zasłonięte]443
odbiór osobisty:
w godzinach od 8.30 - 17.30
05-480 Karczew
ul. Ślusarska 10/7
Wierzba - kora
kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć
Waga: 50g
Cena:
1.60
Kora wierzbowa w od niepamiętnych czasów stosowana była jako środek uśmierzający ból. Obecnie jej miejsce w farmakologii wyparła działająca podobnie aspiryna (kwas acetylosalicylowy). Kora wierzbowa zawiera 1–7 % salicyny i 8-20 % garbników, a także flawonoidy. Skuteczna jest w stanach gorączkowych, reumatyzmie i w schorzeniach dróg moczowych. Wykazuje działanie napotne, poprawia krążenie krwi oraz przyspieszają wydalanie toksycznych metabolitów. Salicyna naturalna, w przeciwieństwie do syntetycznych salicylanów, nie drażni błony śluzowej żołądka. Parzona z suszonymi malinami wykazuje silniejsze działanie.
Sposób użycia: 1-3 łyżeczki kory namoczyć w 200 ml zimnej wody przez 2-5 godzin, a następnie gotować 20 minut na małym ogniu. Stosować po łyżeczce w ilości do 200 ml naparu dziennie.

Więcej informacji na: http://rozanski.li/?p=438