Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Wiedza Życie Orbity Nauki WSZECHŚWIAT FIZYKA 9 ST

28-12-2014, 12:30
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 359.90 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4846183543
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 10   
Koniec: 28-12-2014 12:07:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wiedza Życie Orbity Nauki WSZECHŚWIAT FIZYKA  9 ST


Skąd wziął się kot Schrodingera 

Geniusz z Wiednia i kwantowa rewolucja

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 272
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014

Erwin Schrödinger to jedna z najbardziej fascynujących postaci we współczesnej fizyce. Bardziej roztargniony od Einsteina i bardziej niekonwencjonalny od artystycznej bohemy, bezskutecznie próbował przywrócić zdrowy rozsądek klasycznej fizyki światu kwantowemu. Jednak jego arcydzieło, praca, za którą otrzymał Nagrodę Nobla, stało się integralną częścią rewolucyjnej nowej fizyki.
Prywatnie był nie mniej interesującą postacią. Nigdy nie próbował ukrywać, że dzieli życie z żoną i kochanką, a żona – także mająca kochanków – jest zupełnie zadowolona z tego stanu rzeczy. Jako wykładowca ubierał się tak niedbale, że często brano go za studenta, a nawet za włóczęgę.
„Skąd wziął się kot Schrödingera” to pasjonująca opowieść o niezwykłej, kwantowej rzeczywistości i geniuszu, który dokonał rewolucji w dwudziestowiecznej fizyce.
Fascynująca opowieść… Gribbin skrupulatnie pokazuje łańcuch zdarzeń, który ukształtował myśli Schrödingera, przede wszystkim zaś intensywną korespondencję z Einsteinem, która dała początek jego słynnemu eksperymentowi myślowemu. Ta książka pozwala zrozumieć skomplikowane mechanizmy rządzące wielkimi naukowymi odkryciami.
„New Scientist”
John Gribbin to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy popularnonaukowych, autor bestsellerów, m.in. „W poszukiwaniu Multiświata”, „Podróż do granic Wszechświata” i „Dlaczego jesteśmy”. Słynie ze zdolności prostego wyjaśniania złożonych zagadnień. Twierdzi, że w twórczości pisarskiej — w znacznej mierze z udziałem żony, Mary Gribbin — stawia sobie za cel dzielenie się z czytelnikami swoim zachwytem nad osobliwościami Wszechświata. John Gribbin studiował astrofizykę w Cambridge, obecnie odbywa staż naukowy jako stypendysta Katedry Astronomii w University of Sussex.

Podróż do granic wszechświata 
Przewodnik astronomiczny Królewskiego Obserwatorium w Greenwich

Oprawa: Miękka
Format: 16.0x23.0cm
Liczba stron: 280

Przewodnik astronomiczny Królewskiego Obserwatorium w Greenwich.

Królewskie Obserwatorium w Greenwich to miejsce wyznaczenia czasu uniwersalnego i południka zerowego. Jest jednym z najważniejszych historycznych ośrodków badawczych w dziejach ludzkości. Od chwili ufundowania przez króla Karola II w 1675 odgrywało istotną rolę w stawianiu pytań dotyczących czasu, przestrzeni i wszechświata oraz w udzielaniu odpowiedzi na nie.

Bogato ilustrowany przewodnik Johna i Mary Gribbinów „Podróż do granic Wszechświata” wydany pod egidą Królewskiego Obserwatorium w Greenwich wyznacza standardy dla innych tego rodzaju publikacji zarówno pod względem treści, jak i sposobu jej prezentacji. To rzetelne i szczegółowe kompendium, opisujące w sposób zrozumiały kwestie najbardziej podstawowe, jak i wysoce skomplikowane, obejmujące tak Układ Słoneczny, jak i najdalsze znane rejony Wszechświata, jego powstanie, ewolucję znajdujących się w nim obiektów oraz teorie, dotyczące jego przyszłości.

Dzisiejsza astronomia jest jedną z najbardziej ekscytujących dziedzin nauki. Astronomowie badają wybuchające gwiazdy i czarne dziury, kierują w nocne niebo teleskopy, by cofnąć się w czasie i odkryć tajemnice narodzin Wszechświata. Szukają też planet okrążających gwiazdy — znamy już setki takich układów i należy się spodziewać, że wkrótce odnajdziemy taką, która będzie przypominać Ziemię.
fragment książki
 
Wielki zegar Wszechświata Wiek geniuszy i narodziny nowoczesnej nauki

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 336
Wydanie: 1

Historycy nazwali koniec XVII wieku „wiekiem geniuszy”, lecz określenie „epoka zamętu” pasowałaby do niego równie dobrze. Astronomia nie wyswobodziła się jeszcze z astrologii, niebo pełne było wróżb, epidemię uważano za karę zesłaną przez Boga. Nagle, w którymś momencie XVII wieku, zrodziła się nowa idea. Głosiła ona, że świat przyrody stosuje się nie tylko do pewnych prowizorycznych reguł, lecz także ścisłych, formalnych, matematycznych praw. W „Wielkim zegarze Wszechświata” Edward Dolnick koncentruje się przede wszystkim na szczytowym momencie historii narodzin nowoczesnej nauki, zwłaszcza na odkryciu przez Newtona teorii grawitacji. Jednak zadziwiające osiągnięcie Newtona opierało się na dziele takich tytanów jak Kartezjusz, Galileusz i Kepler, którzy sami odcyfrowywali akapity, a nawet całe stronice boskiego kosmicznego szyfru. Wszyscy ci uczeni mieli wspólną cechę – byli geniuszami i wyznawali wiarę, że Wszechświat został zaprojektowany za pomocą matematycznych wzorów. Edward Dolnick - dziennikarz popularnonaukowy, pisał m.in. dla "Boston Globe" i "New York Times Magazine" – i pisarz, zajmujący się głównie historią nauki, laureat wielu nagród, m.in. Edgar Award.
Teoria względności dla dociekliwych

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 264

Pełne, a przy tym zwięzłe wprowadzenie do jednej z najważniejszych teorii naukowych.  Daniel F. Styer w klarowny sposób przedstawia problemy czyhające na wszystkich, którzy pragną poznać teorię względności i zrozumieć, jak najprostsze pytania prowadziły Einsteina do niezwykłych odpowiedzi. Styer zaczyna od podstaw i starannie wyjaśnia pojęcia, na których bazuje teoria względności. Posługując się prostymi równaniami i nieskomplikowanymi, czytelnymi diagramami, pokazuje, jak teorię tę należy stosować w różnych praktycznych sytuacjach. „Z miasta A do miasta B wyrusza pociąg jadący z prędkością…” – któż z nas nie spotkał się z tego typu zadaniami? A gdyby ów pociąg poruszał się z prędkością bliską prędkości światła? Gdyby w jednym z wagonów, zamiast grubasów jedzących tłuste kiełbasy, znajdowała się bomba ze sprytnym zapalnikiem uruchamianym sygnałem świetlnym? Robi się ciekawie, prawda? Daniel F. Styer wprowadza czytelnika w świat rakietowych sań, superszybkich pociągów, niebezpiecznych bomb czy wypraw do odległych gwiazd i udowadnia, że obiegowa opinia na temat teorii Einsteina nie myli się tylko w jednym – jest to teoria prowadząca do zadziwiających wniosków.  Daniel F. Styer jest profesorem fizyki w Oberlin College (USA, stan Ohio).
Największe wynalazki ewolucji

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 416

Książka o największych tajemnicach życia.

Jak powstało życie? Skąd wzięło się DNA? Dlaczego umieramy? Dokonane w ciągu ostatnich dekad przełomowe odkrycia bardzo zbliżyły nas do odpowiedzi na te pytania. Biochemik Nick Lane wnikliwie analizuje dowody i drobiazgowo rekonstruuje historię życia, opisując największe wynalazki ewolucji – od DNA, przez rozmnażanie płciowe, stałocieplność, świadomość, aż po śmierć.

Nick Lane nie obawia się stawiania naprawdę trudnych pytań i poruszania naprawdę trudnych kwestii.
Frank Wilczek, autor „Lekkości bytu”

Fascynująco i pięknie napisana książka o największych tajemnicach życia.
Ian Stewart, autor „Stąd do nieskończoności”, „Dlaczego prawda jest piękna”

Wspaniała i wizjonerska… pełna niezwykłych niespodzianek… fascynująca książka dla każdego, kto interesuje się ewolucją.
„Nature”
Potęga i piękno 
Ekstremalne zjawiska w kosmosie

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 216
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013

W swojej książce cieszący się międzynarodową sławą australijski astronom Brian Gaensler opisuje, jak dalece Wszechświat wykracza pod każdym względem poza wszystko, co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Tematem „Potęgi i piękna” są niewyobrażalne temperatury, masy, wielkości i siły, które potrafimy zmierzyć i opisać, jednak trudno uznać, że jesteśmy w stanie je pojąć. Umiejętność dokonywania pomiarów i zrozumienia, czym są wypełniające Wszechświat obiekty, jest zachwycająca, ale to, co tam napotykamy, jest tak odległe od skali zjawisk, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, jak to tylko możliwe.
Stając wobec Wszechświata z pokorą godną wielkiego badacza, autor przekonuje, że nawet jeśli liczby opisujące kosmos są zupełnie niepojmowalne dla naszych ludzkich umysłów, piękno, różnorodność i elegancja, które kryją się za tymi wielkościami, zasługują na nasz najwyższy podziw, zdumienie i szacunek.
Ekstremalne zjawiska we Wszechświecie cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem, ponieważ pokazują eksperymenty wykonywane przez samą naturę, których w żaden sposób nie można powtórzyć w laboratoriach. Ich obserwacja pozwala nam na testowanie praw fizyki w najbardziej niezwykłych warunkach, a niekiedy – na dokonywanie odkryć. Książka Bryana Gaenslera to bardzo ciekawy i przystępny przewodnik, dotyczący właśnie tego tematu.
Martin J. Rees, astronom, profesor Cambridge University, członek Royal Society,
Badanie Wszechświata to bardzo często studiowanie egzotycznych i ekstremalnych zjawisk. Bryan Gaensler zaprasza czytelników do fascynującego świata ekstremów, umiejętnie przybliżając im niezwykłe zjawiska, dzięki odwołaniom do codziennych doświadczeń.
Lawrence M. Krauss, profesor Arizona State University i Australia Rational University
Bryan Gaensler – wybitny australijski astronom, autor wielu przełomowych prac, dotyczących m.in. magnetarów, pozostałości po supernowych oraz pól magnetycznych. Laureat wielu nagród naukowych. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Sydney.
101 kwantowych pytań 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 336

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać. 

Pisząc „101 kwantowych pytań”, Kenneth Ford podjął się misji wyjaśnienia w najprostszy możliwy sposób najistotniejszych idei tworzących podwaliny fizyki kwantowej. Książka, w przeciwieństwie do wielu dzieł skupiających się na konkretnej dziedzinie, na przykład teorii modelu standardowego, czy teorii strun, zawiera omówienie praktycznie wszystkich istotnych tematów. Nie oznacza to jednak daleko idących uproszczeń – autor zakłada, że dociekliwy czytelnik zechce naprawdę zrozumieć podstawy fizyki kwantowej.
Żywe opisy Forda wzbogacone zostały licznymi anegdotami o zdarzeniach, których świadkiem nierzadko był sam autor tej książki. „101 kwantowych pytań” jest pozycją przygotowaną tak, by można było przeczytać ją „od deski do deski” lub zaglądać do niej wedle uznania.

Koncepcje składające się na fizykę kwantową stanowią dla nas źródło najgłębszego zrozumienia świata i wielu bardzo istotnych technologii, jednocześnie jednak dla wielu okazują się być dość dziwacznym daniem, którego spożycie prowadzi do intelektualnej niestrawności. Ken Ford zaprasza nas do szwedzkiego stołu pełnego pytań i odpowiedzi, na którym na pewno znajdziemy coś dla siebie. Jestem przekonany, że po spróbowaniu tych pyszności, nie będziecie w stanie powstrzymać się od ucztowania.
Frank Wilczek, laureat nagrody Nobla, autor książki „Lekkość bytu”
Fascynujące pierwiastki W krainie fundamentalnych składników rzeczywistości

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 430

Pasjonująca opowieść o pierwiastkach, historii ich odkrywania oraz roli, jaką odegrały w nauce i ludzkiej cywilizacji. Autor opisuje pierwiastki tak, jak zazwyczaj pisze się biografie – są bohaterami wciągających, wypełnionych niezwykłymi perypetiami historii, w których napotykamy zarówno dociekliwych naukowców oraz wspaniałe odkrycia, jak i artystów i wielkie dzieła sztuki. W układzie okresowym pierwiastków autor widzi przede wszystkim podstawową prawdę o budowie naszego Wszechświata i klucz do fascynujących tajemnic budowy materii.

Hugh Aldersey-Williams – absolwent Uniwersytetu Cambridge i autor książek popularnonaukowych.
Kosmiczne liczby 
Liczby, które definiują naszą rzeczywistość

Oprawa: Miękka
Format: 14.0x21.0cm
Liczba stron: 240
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013

Księga natury, jak powiedział Galileusz, jest napisana językiem matematyki. To właśnie liczby pozwalają nam precyzyjnie określać fakty, a także siły, których na co dzień doświadczamy. W ten sposób powstają prawa, takie jak druga zasada termodynamiki, która opisuje uporczywą tendencję Wszechświata do nieporządku, równania Maxwella, dotyczące pola elektrycznego i magnetycznego, czy równania pola Einsteina, które wyrażają nasze obecnie najlepsze zrozumienie grawitacji. W równaniach ukryte są kosmiczne liczby, stałe opisujące matematycznie fundamentalne fakty dotyczące Wszechświata, takie jak ładunek elektronu czy stała, która określa, jak silne pole grawitacyjne wytwarza dany obiekt.
W Kosmicznych liczbach James Stein, matematyk i autor książek popularnonaukowych, przedstawia matematyczne aspekty najistotniejszych znanych nam faktów, dotyczących Wszechświata, a także historie ich poszukiwania, które niekiedy wymagały wysiłków wielu pokoleń badaczy. W napisanej z przenikliwością i zachwytem książce autor odbywa wraz z czytelnikami niezwykłą, zabawną i pouczającą wyprawę w świat liczb o fundamentalnym znaczeniu dla naszej rzeczywistości.
„Kosmiczne liczby” to książka przejrzysta i zwięzła, łatwa do przeczytania i niezmiernie pouczająca. Opowiada historie stojące za najważniejszymi liczbami w nauce – skąd pochodzą, co nam mówią i jak zmieniły nasz sposób patrzenia na świat.
Ian Stewart
Większość ludzi do liczenia używa liczb 1, 2, 3..., ale liczby, które naprawdę się liczą, to te opisane przez Jamesa Steina! Mówią nam, dlaczego widzimy Wszechświat takim, jakim go widzimy, a nie inaczej. Po przeczytaniu tej bardzo pouczającej i zajmującej książki, zobaczycie, dlaczego niektóre liczby są odrobinę równiejsze niż inne.
John L. Casti, pracownik naukowy w International Institute for Applied Systems Analysis w Wiedniu
i autor „Kwintetu z Cambridge”
Oczywiste może wydawać się powiedzenie, że nie wszystkie liczby są równe. Jednak niektóre z nich są wyjątkowo ważne, nie z powodu matematyki, lecz fizyki. Książka omawia historię i znaczenie trzynastu takich liczb, które muszą być dokładnie takie, jakie są, ponieważ w przeciwnym wypadku nasz świat byłby zupełnie inny. Po przeczytaniu „Kosmicznych liczb” Jamesa Steina zrozumiecie, dlaczego samo życie zapisane jest w liczbach.
Paul J. Nahin, autor „Number Crunching”
Uczyliśmy się ich na pamięć podczas lekcji fizyki w szkole średniej. Teraz James Stein, przedstawiając nam historie i osoby za nimi stojące, uczy nas doceniania stałych przyrody. To przemiła i skłaniająca do refleksji lektura.
Leonard Wapner, El Camino College
James D. Stein – profesor matematyki w California State Univeristy w Long Beach. Uzyskał doktorat nauk ścisłych w University of California w Berkeley. Autor książek: „How Math Explains the World”, „The Right Decision” i „How Math Can Save Your Life”.

 

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368

TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72