Zestaw jest poświęcony wprowadzaniu sygnałów z otaczającego świata do komputera. W zestawie znajduje się układ scalony LTV847, zawierający cztery transoptory. Izolacja optyczna Raspberryego sprawi, że nauka i zabawa staną się ciekawsze i bezpieczniejsze.Zestaw zawiera:
Oto tytuły rozdziałów:
Jeśli połączysz zestawy WIE#1 - WIE#3 i dodasz zawartą tam wiedzę, będziesz dysponować umiejętnością wprowadzania i wyprowadzania sygnałów elektrycznych do i z Raspberryego. Wyobraźnia Ci podpowie, co można zbudować dysponując sprzętem elektronicznym z połączonych zestawów Wielkiego Inżyniera. W jednym z następnych zestawów otrzymasz fotorezystory - oczy dla swojej maszyny, zatem już teraz musisz nauczyć się czytać sygnały z otaczającego świata! Inżynierze, następny zestaw WIE#4 będzie wstępem do robotyki. Otrzymasz od nas mikrosilnik i napiszesz program sterujący nim. Już teraz przejrzyj swoją szufladę i wyszukaj w niej stare zabawki elektryczne, napędy dyskietek, stacje CD! Elektrośmieci są Twoim pożywieniem! Tempo Twojej pracy będzie wzrastać! Nie pozwól, aby coś Cię ominęło!
Oto tematy, którym są poświęcone następne zestawy WIE:WIE #4. Ten najobszerniejszy zestaw jest poświęcony silnikom i ich sterowaniu.WIE #5. Dwusilnikowy robot z kartonu. WIE #6. Czterosilnikowy robot autonomiczny bez kabli!Uwaga:
Wielki Inżynier Elektronik zakłada, że posiadasz komputer Raspberry Pi. Cechą wyróżniającą Raspberry Pi jest otwarte złącze, udostępniające sygnały wyjściowe i wejściowe, czyli możliwość kontaktu z otaczającym światem za pośrednictwem specjalnie przygotowanej elektroniki. Elektronika ta zadziała, jeśli oprócz poprawnie zbudowanego układu przygotujesz odpowiedni program sterujący w powszechnie uznanym języku C, a doraźnych sprawdzeń i testów dokonasz za pomocą kilku komend wpisywanych wprost z klawiatury.Wielki Inżynier Elektronik zakłada, że nie masz wiedzy elektronicznej i komputerowej. Zakłada także to, że elektryczność i informatyka to Twoje pasje. Pomożemy Ci je zrealizować.