Wyprodukowany w Japonii na zlecenie hiszpańskiej firmy Gamo pistolet pneumatyczny wzorowany na współczesnych pistoletach wojskowych. Zasilany sprężonym dwutlenkiem węgla magazynowanym w 12-gramowym naboju CO2, którego port znajduje się w chwycie, zaraz za gniazdem magazynka. Zapas gazu wystarcza na oddanie około 60 strzałów z prędkością dochodzącą do 140 m/s.
Pistolet wykonano z kombinacji polimerów i metalu - stosowanych od prawie 30-tu lat w celu uzyskania równowagi pomiędzy wytrzymałością i lekkością. Język spustowy, jego nastawną blokadę, kurek, lufę i wewnętrzne mechanizmy wykonano z metalu, zaś szkielet, chwyt oraz osłonę spustu (kabłąk) wykonano z tworzywa sztucznego.
Dzięki gwintowanej lufie oraz zastosowaniu magazynka rewolwerowego pistolet strzela śrutem grzybkowym (typ Diabolo), dzięki czemu w zależności od celu można dobierać rodzaje: tarczowe, przebijające lub rozbijające. Prędkość śrutu to 140 m/s!
Magazynek zbudowano z łącznika na którego osiach obrotu poruszają się dwa wianuszki rewolwerowe mieszczące po 8 śrucin. Po wystrzeleniu jednego "wianuszka" - oddaniu ośmiu strzałów magazynek należy obrócić o 180st, co pozwoli oddać kolejnych osiem strzałów. Przycisk zatrzasku magazynka zlokalizowano w chwycie u nasady kabłąka w taki sposób, aby wymiana nie wymuszała zmiany układu dłoni i nie trwała zbyt długo. W praktyce wymiana zajmuje 2 sekundy!
Mechanizm spustowy działa w trybie SA/DA (ang. Single Action/Double Action) - podwójnego działania, co oznacza, że ruchem spustu może być napięty metalowy kurek, a może być też on napięty uprzednio ruchem zamka lub kciukiem. Zastosowanie takiego typu spustu jest bardzo wygodne i zostało podyktowane koniecznością: wiatrówka posiada system Blow-Back, który odrzuca do tyłu metalowy, ciężki zamek każdorazowo po strzale napinając kurek. Takie rozwiązanie znacząco poprawia szybkostrzelność i umożliwia trening czynności strzeleckich także osobom mającym codzienny kontakt z bronią palną.
Spust jest blokowany nastawnym bezpiecznikiem, którego dźwignia znajduje się nad chwytem po prawie stronie pistoletu. Działa ona, podobnie do większości najlepszych pistoletów, także jako zrzut kurka - przestawienie blokady na pozycję S (ang. safe) powoduje bezpieczne opadnięcie napiętego kurka.
Przyrządy celownicze, to stała muszka i szczerbinka, na które naniesiono białe plamki imitujące przyrządy trytowe stosowane w broni wojskowej i policyjnej. Pod lufą znajduje się szyna akcesoryjna mil std 1913 (tzw. picatinny), która pozwala zamocować laserowy wskaźnik celu lub oświetlenie - latarkę taktyczną.
Powierzchnie chwytne, zarówno okładziny chwytu, jak i chwyt zamka zostały wykończone w celu zapewnienia 100% kontroli pistoletu: chwyt ma radełkowane powierzchnie gwarantujące zabezpieczenie przed ślizganiem się w dłoniach. Powierzchniom zamka po obu stronach nad bezpiecznikiem nadano wyraźne żebrowanie w celu ułatwienia pewnego chwytu do przeładowania, nawet w rękawicach taktycznych nie stanowi to żadnego problemu!