najciekawsze lekcje wychowania fizycznego dla dziewczyn
WF
dla dziewcząt
piłki Body Ball, laski gimnastyczne, taśmy Thera Band, gimnastyka artystyczna
Wykorzystanie ogólnie znanych przyborów sportowych na lekcjach WF w szkole to pomysły na ciekawe zajęcia, które zachęcą do udziału w nich wszystkich uczniów. Publikacja jest praktycznym przewodnikiem dla nauczycieli chcących urozmaicić prowadzone przez siebie lekcje. Dla uatrakcyjnienia zajęć ruchowych warto bowiem wprowadzić na nie znane przybory – piłkę Body Ball, taśmę Thera Band, laski gimnastyczne i wstążki, polecane na zajęciach nie tylko z dziewczętami.
Książka podzielona jest na cztery części. W każdej z nich znajdują się przydatne informacje dotyczące historii, pochodzenia i zastosowania poszczególnych przyborów
oraz propozycje ćwiczeń wraz z ich opisami i rysunkami ilustrującymi sposób ich wykonania.
Zapoznaj się z zastosowaniem przyborów i poprowadź niebanalne lekcje WF!
Autor: Iwona Dębczyńska-Wróbel
Ilustracje: Laszczyk-Siwek Anna, Laszczyk Grzegorz
Wydawca: Rabbe
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Format: 21.0x29.7cm
Liczba stron: 120
Wychowanie fizyczne
program nauczania
uwzględnia treści kształcenia związane z kształtowaniem postaw sprzyjających aktywnej i mądrej dbałości o zdrowie własne i najbliższe otoczenie, dbałości o indywidualny rozwój każdego ucznia oraz kształtowanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno‑komunikacyjnej.
Osoby korzystające z opracowanego programu znajdą w nim wskazówki i informacje dotyczące realizacji poszczególnych działów (dyscyplin sportowych) w postaci planów metodycznych lekcji i scenariuszy zajęć.
Prezentowany program dotyczy przedmiotu wychowania fizycznego. Program przygotowany jest dla gimnazjum – dla III etapu edukacyjnego. Lekcje wychowania fizycznego mają być prowadzone oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w grupach liczących od 12 do 26 uczniów.
Program przeznaczony jest dla następującego wymiaru godzin:
- minimalna liczba godzin w całym cyklu 385 godzin;
- 4 godziny lekcji wychowania fizycznego w tygodniu × około 34 tygodni dydaktycznych
- około 408 godzin w ciągu trzyletniego cyklu kształcenia, w tym zajęcia do wyboru na jednym poziomie klas.
Szczegółowe treści nauczania zostały podzielone na 14 działów.
Format: A5, Stron: 92