Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WENTYLATOR WYCIĄGOWY SPALIN KOMINOWYCH

06-07-2012, 17:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 1 400 zł      Najwyzsza cena licytacji: 1 400 zł     
Użytkownik komineczek_pl
numer aukcji: 2393243226
Miejscowość Kraków
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 63   
Koniec: 02-07-2012 21:32:10

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Uszkodzony: Nie
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

logo

Komineczek_pl
Mateusz Borgosz

ul. Grzegórzecka 67c
lokal 16. 31-559 Kraków

Nip: 677[zasłonięte]5139

Regon: 120[zasłonięte]090

kons

Konsultant
Bandrowczak Anna

proszę dzwonić
w godzinach 10-20

tel. 506 [zasłonięte] 63 63
tel. 791 [zasłonięte] 71 90

w godzinach otwarcia sklepu tel:

tel.
12 [zasłonięte] 45


sklep czynny:
pn-pt: 10-18
soboty: 10-14

mail: [zasłonięte]@op.pl


reg
1. Zamawiasz
2.czekasz na przesyłke




pl

Przedpłata na konto lub płatność przy odbiorze.

LUKAS BANK: 07 1940 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0764858 [zasłonięte] 000000


wys
dhl


Możliwy odbiór osobisty w naszym sklepie.




KOMINECZEK_PL
kominki sprzedaż montaż

Firma Handlowo Usługowa "KOMINECZEKpl" działająca rejonie małopolski mająca swoją siedzibe w centrum Krakowa Oferuje państwu Kominki Grzewcze wraz z montażem.

Na tej aukcji mogą państwo kupić

Wentylator wyciagowy spalin kominowych

b

g

h

G

K

M

Dane:


Wentylator wyciągowy spalin wytwarza sztuczny regulowany ciąg w kominie. Dzięki powstającemu podciśnieniu w całej przestrzeni komory paleniskowej i dymnej nie wydostają się żadne gazy, dymy oraz pyły. Podciśnienie wytwarzane przez wentylator gwarantuje dostateczny ciąg kominowy w każdych okolicznościach (niezależnie od pogody, usytuowania budynku, temperatury obmurza komina, jego przekroju, zmian oporów na ruszcie, rodzaju opału itd.).

Wentylator instalowany jest na wylocie spalin komina dymnego. Jest on usadowiony na silikonowych podpórkach tłumiących drgania napędu, dodatkowo uszczelniony jest poduszką z waty mineralnej. Spaliny zasysane są otworem znajdującym się w podstawie wentylatora oraz obracającym się wirnikiem i wyrzucane na zewnątrz. Napęd wentylatora stanowi silnik klatkowy 1-fazowy o mocy 0,06 kW i obrotach maksymalnych 1370/min. Podstawa wentylatora i wirnik wykonane są z blachy kwasoodpornej, a pozostałe konstrukcje z blachy stalowej powleczonej powłokami kwaso- i termoodpornymi. Silnik posiada zamknięte łożyska toczne o dużej trwałości, zabezpieczone uszczelnieniami i smarami odpornymi na podwyższone temperatury. W podstawie wentylatora jest zainstalowany czujnik temperatury, którego zadaniem jest wyłączenie wentylatora po przekroczeniu temperatury 170oC . Celem tego jest ochrona konstrukcji wentylatora przed skutkami nadmiernego przegrzania oraz ochrona konstrukcji budowlanej komina przed pękaniem. Dodatkową zaletą ograniczenia temperatury spalin jest ograniczenie nadmiernego ubytku ciepła przez komin. Kabel przyłączowy prowadzony jest kanałem wentylacyjnym do kotłowni, gdzie poprzez sterownik lub ręczny regulator obrotów doprowadza się zasilanie do silnika wentylatora.

Warianty sterowania wentylatorem
1. Zasilanie regulowanym napięciem poprzez regulator ustawiany ręcznie (z zabezpieczeniem przed przegrzaniem)
2. Pełne sterowanie za pomocą sterownika, który realizuje funkcję stabilizacji temperatury wody w kotle (wg zadanego programu) oraz sterowanie pompą obiegową
3. Pełne sterowanie za pomocą sterownika, jak w pkt.2, i dodatkowo posiada urządzenie do precyzyjnego regulowania ciągiem kominowym za pomocą "fałszywego" powietrza doprowadzanego do spalin.
Pierwszy wariant jest polecany do regulacji spalania w kominkach, kotłach węglowych z podajnikami, kotłach na drewno i pelety. Drugi i trzeci wariant jest przeznaczony do obsługi typowych kotłów rusztowych na węgiel kamienny.

Zalety i korzyści
Stosowanie wentylatora wysysającego spaliny powoduje duży wzrost podciśnienia w kanale kominowym oraz komorze paleniskowej. Jest to równoznaczne ze znacznym powiększeniem ciągu kominowego. Zalety stosowania urządzenia:
- zaprzestanie dymienia i pylenia w kotłowni zwłaszcza w czasie rozpalania kotła oraz przy pracy kotła przy niskich parametrach – małej mocy, - zapewnienie dostatecznego ciągu w takich okolicznościach jak: krótki komin (niska zabudowa), za mały przekrój komina (minimum średnicy 100 mm), mocno wychłodzone spaliny (dotyczy kotłów o wysokiej sprawności energetycznej),
zakłócenia spowodowane niżem barometrycznym, wysoką wilgotnością i wzrostem temperatury otoczenia, ograniczenie ciągu spowodowane bliskością wysokich budowli, drzew i gór,
- możliwość regulacji wielkości ciągu, a przez to wpływanie na moc kotła i intensywność spalania,
- umożliwienie spalania opałów o niskiej wartości kalorycznej,
- ograniczenie ilości popiołów oraz zmniejszenie zużycia opału poprzez całkowite jego spalenie,
poprawa komfortu obsługi kotła dzięki rzadszej konieczności rusztowania.

Szacunkowe zużycie energii elektrycznej w skali jednego sezonu grzewczego wynosi około 100 kWh. W stosunku do korzyści uzyskiwanych w wyniku stosowania wentylatora, koszt ten jest pomijalnie mały. Samo zmniejszenie zużycia opału ocenia się na około 30% (w stosunku do kotłów z niewydolnym systemem kominowym). Co do efektów ekologicznych, to ocena jest bezspornie pozytywna. Sam fakt spalania opału z dostateczną ilością powietrza daje gwarancję całkowitego i zupełnego spalania (podaje się, że ilość potrzebnego powietrza winna być powiększona o 80% w stosunku do ilości obliczeniowej). W tym tkwi źródło oszczędności opału, zmniejszenia ilości odpadów popiołu i znacznego zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Dzięki wentylatorowi z komina nie unosi się charakterystyczny gęsty dym, zatruwający
otoczenie. Ponadto wylot komina jest zabezpieczony przed wnikaniem opadów atmosferycznych do wewnątrz komina.

Regulacja ciągu kominowego
W skład wentylatora wchodzi elektroniczny regulator obrotów (ROT) z modułem kontrolującym temperaturę spalin. Pokrętłem można ustawić obroty takie, jakie w danej chwili są potrzebne. Zadaniem modułu kontrolującego temperaturę spalin jest wyłączenie napędu wentylatora z chwilą przekroczenia dopuszczalnej temperatury spalin (170oC). Wyłączenie silnika ogranicza dalsze rozpalanie kotła, które może być niebezpieczne dla całej instalacji.

Dane techniczne:
Napięcia zasilania sieci: 230V DC
Obroty silnik maksymalne: 1370/min
Pobór mocy maksymalnie: 0,06 kW
Maksymalne podciśnienie: 150 Pa
Maksymalna wydajność: 1200 m3/h
Dopuszczalna trwała temperatura spalin: 200oC
Żywotność napędu elektrycznego: 10x104
Odporność antykorozyjna i temperaturowa: blacha nierdzewna

Dopuszczenia i świadectwa:
Aprobata Techniczna Nr AT/2[zasłonięte]005-04 wydana przez IniG w Krakowie,
Świadectwo Zgodności Nr EN/45/05 wydane przez IChPW w Zabrzu,
Badania na znak CE ZCiB ZETOM Katowice
Deklaracja zgodności wydana przez producenta

Na innych naszych aukcjach można kupić akcesoria oraz elementy montażowe do wkładów kominkowych.

012[zasłonięte]641-92
0[zasłonięte]791-71-09
0[zasłonięte]506-63-64


lub wyślij SMS na numer o treści "kominek" oddzwonimy.

mail: [zasłonięte]@op.pl

Kominek powinien być bezpieczny w użytkowaniu więc powinni panstwo zakupić go w dużej firmie która ma doświadczenie w tej branży.

My jesteśmy dużą firmą z siedzibą w centrum Krakowa. Nie warto kupować u "domokrążców" bo firma przestanie istnieć i do kogo będą mieli państwo pretensje?
mapfoto




a
transport
Salon Firmowy zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy Grzegórzeckiej 67c/u16 w zespole lokali usługowych na pierwszym piętrze budynku będącego budynkiem nr.3 osiedla "Wiślane Tarasy". Osiedle znajduje się "za błękitnym bankiem" Przy rodzie Grzegórzeckim i ciągnie cię do bulwarów wiślanych. Osiedle posiada dwa wjazdy : Pierwszy wjazd od strony ul. Kotlarskiej przy moście kotlarskim , Drugi wjazd od strony al. Pokoju pomiędzy Bankiem PKO i budynkiem firmy LOBOS (wjazd przy Grzegórzeckiej 67). Zapraszamy.


Oferta promocyjna do wyczerpania zapasów