Podłożem posadzki/powłoki z żywicy weber.tec EP 30 (Harz EP 30 Top) może być:
- beton
- jastrych cementowy
- jastrych epoksydowy
W celu przygotowania podłoża betonowego mogą być stosowane metody:
- mechaniczne – np. czyszczenie mechaniczne, frezowanie, śrutowanie, piaskowanie, oczyszczanie płomieniowe (wypalanie)
- ręczne – np. odkurzanie, szorowanie
Ubytki, wykruszenia, pustki uzupełnić np. systemami betonu naprawczego - weber.rep 752 (Cerinol ES 4), weber.rep 753 (Cerinol ES 8), weber.rep 756 (Cerinol FM) lub zaprawami na spoiwie epoksydowym np. weber.tec FM 93 (Harz FM 93), szpachlą z weber.tec EP 10 (Harz EP 10) i piasku do żywic, kierując się stanem podłoża, rodzajem i wielkością ubytków, charakterem pracy, rodzajami i wielkościami występujących obciążeń oraz parametrami wytrzymałościowymi podłoża i materiału reprofilacyjnego.
Zastosowane metody przygotowania i oczyszczenia podłoża nie mogą powodować zamknięcia porów (powierzchnia podłoża nie może być zatarta na gładko). W takiej sytuacji konieczne jest uszorstnienie podłoża. Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna wynosić przynajmniej 1,5 MPa. Wytrzymałość podłoża na ściskanie powinna wynosić przynajmniej 25 MPa. Podłoże powinno być suche (wilgotność masowa nie wyższa niż 4%), stabilne, czyste, bez olejów i tłuszczów. Powierzchnie gładkie, spieczone, wypolerowane lub z mleczkiem cementowym nie nadają się pod powłokę, o ile nie zostaną uprzednio przygotowane/zmatowione poprzez np. piaskowanie, frezowanie itp. Powłoki bitumiczne lub smołowe należy usunąć.
Przed nakładaniem żywicy podłoże zagruntować żywicą weber.tec EP 10 (Harz EP 10), weber.tec EP 14 (Harz EP 14) lubweber.tec EP 15 (Harz EP 15 Top) i ewentualnie wykonać posypkę z piasku kwarcowego, o uziarnieniu np. 0,2-0,7mm. Po związaniu nadmiar piasku usunąć. Należy bezwzględnie zapoznać się z kartą techniczną żywicy stosowanej do gruntowania.