Pióro "Hundred Year Pen" pojawiło się w 1939 roku. W pierwotnej wersji przetrwało rok i występowało w transparentnych kolorach: jet black, burgundy red, forest green i navy blue. Tak więc pióro w kolorze zielonym, choć nie transparentnym, nawiązuje do tradycji.
Historia koloru zielonego w piórach plastikowych (celuloidowych) - bo "Big Red" było piórem ebonitowym - sięga 1924 roku. Wtedy to pojawiło się plastikowe (Radyt) pióro Lifetime Sheaffer'a w kolorze "Jade Green" i "Jet Black". Jednak uwagę klientów przyciągnęło tylko to pierwsze. Nowy kolor i plastik były strzałem w dziesiątkę - zwiększyły sprzedaż o 25%. W następnym roku - 1925, sprzedaż wzrosła o 52%.
Ten sukces nie mógł umknąć uwadze konkurencji. Parker wprowadza model Duofold Jade Green, Wahl-Eversharp - Gold Seal Emerald Green, Waterman - Patrician Emerald. Inne firmy również oferują ten kolor. Ale "jade green" czy "emerald" to coś w rodzaju marmurka. To nie był jeden kolor. Te jednokolorowe plastikowe pióra - z wyjątkiem "coral red" firmy Montblanc, który występował od 1930 roku - pojawiają się w połowie lat 30-tych.
W latach 1935-39 duńska firma Penol sprzedawała pióro "Penol No 0" - jednokolorowe "apple green". Firma Mabie Todd w latach 1936-38 oferowała nienumerowane pióro Blackbird w kolorze "bright plain green". Jednak prawdziwy wysyp jednokolorowych piór plastikowych nastąpił po wojnie. Po części wiązało się to pewnie z wycofaniem z produkcji celuloidu, który był materiałem łatwopalnym.
Pióro jest nowe i nieużywane. Zamknięte ma 13,3 cm długości, otwarte ze skuwką na korpusie - 14,7 cm. Stalówka (F) jest wykonana z 18-karatowego złota. Wykończenia również platerowane złotem.