Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Warzywa strączkowe - FASOLA GROCH uprawa poradniki

08-01-2015, 18:45
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49.35 zł     
Użytkownik dyktanda-zbiory
numer aukcji: 4882993827
Miejscowość szybka wysyłka
Wyświetleń: 2   
Koniec: 08-01-2015 18:22:04

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

 

WARZYWA STRĄCZKOWE

 

Autor: Józef Robak, Jerzy Szwejda
Format: A5
Ilość stron: 52 str.

 

Ochrona warzyw strączkowych przebiega zależnie od przeznaczenia. Groch na zielono, fasola szparagowa oraz bób przeznaczone do przetwórstwa wymagają zabiegów ochronnych tylko do czasu kwitnienia, praktycznie ograniczających się do zaprawiania nasion. Natomiast te warzywa uprawiane na suche nasiona muszą być chronione w okresie formowania i dojrzewania strąków.

Do najważniejszych chorób fasoli zalicza się bakteriozę, szarą pleśń i rdzę, a grochu – askochytozę, mączniaka rzekomego i mączniaka prawdziwego oraz rdzę. Ze szkodników fasoli i grochu oraz bobu największe szkody wyrządzają śmietki, mszyce, strąkowce oraz zmienik lucernowiec i oprzędzik pręgowany.

 

 

 

UPRAWA FASOLI SZPARAGOWEJ I NA SUCHE NASIONA

 

Autor: Brygida Wierzbicka
Format: A5
Ilość stron: 81

 

Spośród 230 poznanych w świecie gatunków fasoli, do uprawy w warunkach klimatycznych Europy weszły dwa - fasola zwykła i wielkokwiatowa.W Polsce dominujące znaczenie ma fasola zwykła, w obrębie której wyróżnia się formy szparagowe, na zielone i na suche nasiona. W książce znajdują się najważniejsze zagadnienia dotyczące uprawy fasoli, odmian, ochrony przed chorobami i szkodnikami, zbioru i przechowawania nasion.

 

 

GROCH NA ZIELONE I SUCHE NASIONA

 

Autor: B. Wierzbicka
Format: A5
Ilość stron: 60

 

Groch na zielone nasiona jest najwcześniejszym wiosennym warzywem przeznaczonym do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa. W Polsce na przestrzeni ostatnich lat powierzchnia jego uprawy znacznie wzrosła i obecnie wynosi 12,9 tys. hektarów. Do powiększenia areału przyczyniła się możliwość pełnego zmechanizowania jego uprawy i zbioru. Wśród warzyw strączkowych groch zajmuje drugie miejsce w uprawie po fasoli szparagowej. Prawie cały plon trafia do przetwórstwa z przeznaczeniem surowca na konserwy i mrożonki. Na świeży rynek do bezpośredniego spożycia na surowo lub po ugotowaniu przeznacza się znikomą ilość zielonego grochu. Największy udział w ogólnej produkcji przetworów mają mrożonki, na które jest zapotrzebowanie rynków zagranicznych. Eksport mrożonego grochu z Polski odznacza się dużą dynamiką wzrostu, jednak w różnych latach występują znaczne wahania np. w roku 1998 wysłano za granicę 8,1 tys. ton, a w roku 2000 tylko 3,2 tys. ton mrożonego grochu.



Dodano 2[zasłonięte]013-07 12:26
JEST MOŻLIWOŚĆ WYSYŁKI KURIEREM- SIÓDEMKĄ. KOSZT TAKI WYNOSI PRZY PRZELEWIE 14 ZŁ, PRZY POBRANIU 15 ZŁ