Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

WARSZAWA FOTO KARTONIK KAROLI & PUSCH

16-01-2012, 18:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 55.30 zł     
Użytkownik Nieograniczony
numer aukcji: 2047301708
Miejscowość Szczecin
Licytowało: 3    Wyświetleń: 69   
Koniec: 16-01-2012 17:31:55

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Szanowni Państwo! W związku z rezygnacją z mini kolekcji wystawiam na kilkudziesięciu aukcjach fotografie na kartoniku z II połowy XIX wieku do początków XX wieku w większości z zakładów fotograficznych działających w różnych okresach w Warszawie ( jedenaście w różnych wariantach, różne rewersy ), kilka z atelier w Lublinie, kilka z Poznania, dwie z Radomia oraz jedną z miasta Konin. Maksymalne wymiary fotografii to 6,5 na 11 cm, większość jest zbliżona do tego wymiaru. Wszystkie fotografie w co najmniej przyzwoitym stanie zachowania , większość w stanie dobrym, niektóre bardzo dobrym. Zapraszam do spojrzenia na inne aukcje...

Dodano 2[zasłonięte]012-01 10:17
Informacja z internetu:

Maurycy Pusch (ur. 1828, zm. koniec grudnia 1901 lub początek 1902 w Warszawie) – warszawski litograf i fotograf.

W zakładzie litograficznym Adama Dzwonkowskiego (zakład istniał w latach 1[zasłonięte]859-18) wykonał m.in. Portret Królowej Wiktorii, Portret Lorda Palmerstona, Portret Napoleona III. Współpracował z zakładem litograficznym Juliusza Volmara Flecka gdzie wykonał m.in. rycinę Portret Józefa Korzeniowskiego.

Fotografii uczył się u Józefa Giwartowskiego, właściciela pierwszego w Polsce (1841) zakładu dagerotypowego. Przewodnik warszawski informacyjno-adresowy na rok 1870 Wiktora Dzierżanowskiego wymienia Puscha już jak fotografa. W latach 1[zasłonięte]882-18 prowadził wspólnie z Aleksandrem Karolim zakład fotograficzny przy ul. Miodowej 4[1] pod szyldem Karoli i Pusch - Fotografia Teatrów Rządowych w Warszawie specjalizujący się w fotografii teatralnej ale działający głównie jako otwarty zakład fotograficzny. Po 1892 r. prowadził zakład samodzielnie pod nazwą M. Pusch – Fotografia Teatrów w Warszawie przy ul. Miodowej 1, później Marszałkowskiej 131[1].

Jest autorem licznych widoków Warszawy. Wiele jego fotografii, zwłaszcza portretów, było wzorem do drzeworytów w warszawskich czasopismach. Działał społecznie, m.in. w Kasie Przezorności i Pomocy dla Fotografów.