Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

W kaszmirowej marynarce, obraz, szkic, ołówek

20-03-2012, 23:11
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 650 zł     
Użytkownik GALERIA_TKACZYK
numer aukcji: 2201246110
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 17   
Koniec: 21-03-2012 22:10:56
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Szkic W kaszmirowej marynarce, ołówek, 40x30cm, 2011 rok, artysta Kamila Tkaczyk.

 

Kamila  Tkaczyk urodziła się 21 września 1975  roku w Warszawie.  Wychowanie w artystycznej rodzinie miało wpływ na jej wykształcenie i rozwój artystyczny. Od młodych lat pasjonowała ją fotografia, film, malarstwo, grafika. Po szkole Podstawowej ukończyła Technikum Fototechniczne przy ul. Spokojnej w Warszawie jako technik fotograf. W Policealnym Studium Plastycznym przy warszawskiej ASP otrzymała dyplom plastyka oraz grafika komputerowego. W roku 2003 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ukończyła studia na Wydziale Radia i Telewizji im. Kieślowskiego jako kierownik produkcji natomiast w roku 2006 Marketing Międzynarodowy na MBA w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Duży wpływ na rozwój artystyczny Kamili wywarł Marek Dzienkiewicz, profesor sztuki  warszawskiej ASP, który do dziś jest mentorem i konsultantem jej pracy artystycznej.

Kamila Tkaczyk od wielu lat zajmuje się kompozycją kolorystyczną za pomocą, której odzwierciedla to, co wywiera wpływ na artystę. Wieloletni trening z zakresu kompozycji, badanie oddziaływania danych barw na siebie zaowocował stworzeniem wieludziesiąt prac rysowanych pastelą olejową lub malowanych akrylem. W latach 2[zasłonięte]006-20 artystka stworzyła serię prac “Równe równe nierówne” , które wielokrotnie wystawiała w warszawskich galeriach sztuki. 

 

“Pani Kamila Tkaczyk uczęszczała do Pomaturalnego Studium Plastycznego, gdzie w latach 90 tych prowadziłem zajęcia plastyczne. Mój przedmiot dotyczył stylu sztuki tak zwanej czystej i projektowania. Można powiedzieć inaczej chodziło o to, aby projektowanie graficzne wyrastało na gruncie dobrej profesjonalnej sztuki. Pani Kamila, jako wyróżniająca się uczennica, a potem absolwentka przejęła trudną, ale i bardzo ambitną zasadę, że każde projektowanie wychodzące z własnej twórczości będzie lepsze od projektowania pozbawionego osobistych doświadczeń artystycznych. Tej zasadzie jest wierna do dziś. Ktoś powie, że to rozdrabnianie talentu, jednak jest odwrotnie. Jeśli młodzi zdolni artyści podejmują się trudnych zadań projektowych nic nie zastąapi im ich własnych, osobistych doświadczeń twórczych. Na każdej inauguracji roku akademickiego ASP Magnificencja Rektor będący przecież projektantem z Wydziału Wzornictwa podkreśla, że to malarstwo, rzeźba, grafika są ciągle wiodącymi a nie tylko pierwszymi dziedzinami sztuk plastycznych. Otóż wielka pasja malarska, młodość i dyscyplina w pracy charakteryzujące Panią Kamilę Tkaczyk pozwalają zaliczyć ją do grona tak zwanych “Tytanów” czy “Multiinstrumentalistów” plastyki, bo tylko najpilniejsi i najodważniejsi mogą odnosić sukcesy jednocześnie w dwóch choć pokrewnych, ale jednak innych dziedzinach. Często pogoń za sukcesem finansowym odbiera młodym projektantom z agencji reklamowych prawo do własnej wypowie-dzi artystycznej. Pani Kamila jako ambitna szefowa nie rezygnując z pasjonujących wyzwań projektanckich pozostawia sobie to prawo, a jej sztuka tym bardziej zasługuje na uznanie.”  (Marek Dzienkiewicz Warszawa 2009).