Volkl DISTURBIA 2015 NOWOŚĆ
Cena; 1349 zł
Wyprzedaż; 959 zł
Freestyle All Terrain - park - puch - twardy stok - zabawa
Flex: 4 - przyjazna sztywność, duża elastyczność
Volkl DISTURBIA
Freestyle All Terrain - park - puch - twardy stok - zabawa
Flex: 4 - przyjazna sztywność, duża elastyczność
Konstrukcja: Hybryda z Blunt Nose i wydłużoną krawędzią efektywną. True Twin Tip.
Całkowicie nowa konstrukcja, bardzo mocno trzymająca na krawędziach a przy tym łatwa w kontroli jak pełne rockery. Bez względu na poziom umiejętności, bez względu na styl, z tej deski każda dziewczyna będzie zadowolona. I to bardzo.
Disturbia wygląda wielce niepozornie. Eleganckie biskupie kolory, efekt wizualny 3D, wstawki z papieru ściernego, fajnie kompunujący się kontrastowo ślizg. Dopracowany w szczegółach design deski, prawdziwe szaleństwo zaczyna się na stoku czy w parku. Hybrydowy kształt daje swobodę czasami większą niż nie jeden rocker, ale trzymanie deski w skręcie na krawędzi, szybkość reakcji, szybkość krawędzi jest tu na kapitalnym poziomie. Nie jest to twarda deska, flex jest przyjazny, łatwo więc o wszelkie tricki, wybaczanie błędów jest spore. Prowadzenie Disturbii w skręcie jest tylko i wyłącznie zależne od Ciebie, jeśli tej desce nie będziesz zbytnio przeszkadzać, będzie ona wycinała piękne łuki. Jeśli dołożysz do tego pracę kolan, wykorzystasz możliwości tej deski we freestylu czy szybszej jeździe. Deska dla średnio-zaawansowanych i bardzo dobrze jeżdżących kobiet, elastyczny, symetryczny Twin Tip, na którym dasz radę na każdej przeszkodzie w parku a właściwości jezdne, wsparcie deski w skręcie są tutaj na poziomie firmy budującej deski od 1987 roku.
Freestyle Hybrid / Disturbia
Konstrukcja hybrydowa - delikatny camber pomiędzy wiązaniami zapewnia precyzyjną jazdę natomiast rocker na przodie i tyle deski daje jej zwinność, zwrotność i noszenie w puchu lepsze niż w klasycznych konstrukcjach. Oczywiście ta konstrukcja nie daje aż takiej swobody jak pełny rocker ani też mocy lądowań cambera, jednakże jest to optymalna mieszanka obu tych konstrukcji. Rezultatem jest duża swoboda podczas zabaw freestylowych a przy tym mocniejsze trzymanie na krawędziach niż w dłuższych deskach.
Topsheet z grafiką drukowaną od drugiej strony, z zewnątrz zabezpieczony wytrzymałym laminatem, nasza grafika jest dzięki temu odporna na zniszczenia
Wykończenie na wysoki połysk z zastosowaniem przezroczystego lakieru, nie dość że skutecznie zabezpiecza deskę przed zarysowaniem to dodatkowo sprawia że deska jest bardzo śliska, nie przywiera do niej śnieg. Matowe i szorstkie wstawki, dają efekt grafiki 3D, co fajnie widać pod słońce.
Grafika miejscami szorstka jak papier ścierny, dzięki temu mamy pewne podparcie odpiętej nogi na orczyku czy przy jeździe one foot, nie trzeba naklejać pada
Rdzeń drewniany tip-to-tail Supreme woodcore na całej powierzchni deski. Rdzeń wykonany z mocnego drewna osiki oraz 4 pasów lekkiej akacji Falcaty. Połączenie niskiej wagi i bardzo dużej wytrzymałości.
Slim tip and tail - cieńki przód i tył deski, deska lżejsza, lepsza amortyzacja uderzeń. W przeciwieństwie do klasycznych konstrukcji sandwich, tutaj jedna z warstw jest urethanowa, czyniąc deskę bardziej odporną na uderzenia i nadając lepsze właściwości skrętne
True Twin Tip - deska w pełni symetryczna, z charakterystycznym spłaszczonym Blunt Nose. Dzięki temu krawędź efektywna w tej desce jest wydłużona, krawędź lepiej trzyma. Jest to dobra opcja dla freestylowców, którzy mogę kupić taką deskę krótszą by cieszyć się swobodą w parku ale jednocześnie oferującą znacznie lepszą kontrolę gdy deska jest na krawędzi, zapobiegając wywrotkom gdy coś nie wyjdzie.
Blunt Nose Geometry - spłaszczone końce deski powodują wydłużenie krawędzi kontaktowej z podłożem, deska dzięki temu lepiej trzyma na krawędzi, można więc wybrać sobie krótszą deskę o kilka cm lub cieszyć się z mocniejszego trzymania na krawędzi w porównaniu do klasycznych kształtów.
System insertów 5x2 - pięć rzędów insertów w zagęszczeniu, możliwość precyzyjnego ustawienia rozstawu wiązań
Triaxial fiberglass po obu stronach rdzenia, potrójna siatka włókna szklanego, zwiększająca wytrzymałość deski i lepiej chroniąc rdzeń przed wibracjami od podwójnych splotów
Ślizg tłoczony, znacznie twardszy od większości ślizgów spiekanych, odporny na uszkodzenia. Dobrze absorbuje smar i nie trzeba go zbyt często smarować.
Stone finish - ślizg wykończony kamieniem, podwyższone właściwości ślizgowe, lepsza absorpcja smaru
Diamond finish - krawędzie wykończone diamentem, podcięte 1 stopień od dołu i 1 stopień z boku. Zapewnia to doskonałe trzymanie na lodzie i diament polerując perfekcyjnie utwardza krawędź
Deska gotowa do jazdy - nasmarowana na gorąco co wystarcza na pierwszych kilka dni jazdy.
|