Nasze życie jest pełne sił uzdrawiających. Wystarczy tylko otworzyć oczy i zacząć się przyglądać. Kiedy zaczniemy używać tego co mam, czyli zmysłów, uwagi, uczuć to wkrótce okaże się, że nasze życie jest pełne snów. Wizualizacja, praca z odczuciami, świadome wkraczanie w odmienne stany świadomości i zajmowanie się tematami niezwykłymi pomijanymi lub będącymi tabu,to swoistego rodzaju klucze otwierające nasze oczy i nasz umysł na cud życia, w którym jak w śnie wszystko może się wydarzyć.
Spis treści:Wstęp........ 9
Część I.....
Łączenie dwóch światów..... 11
Medytacja analityczna - autorefleksja i śnienie ..... 13
Najlepsi przyjaciele: przewodnik, opiekun duchowy..... 19
Najlepsi przyjaciele: zmiany i śmierć, cz. I..... 27
Najlepsi przyjaciele: zmiany i śmierć, cz. II..... 32
Najlepsi przyjaciele: samotność..... 36
Cenny gość: depresja..... 41
Najlepsi przyjaciele: zakochanie i seks ..... 44
Największe wyzwania..... 50
Najlepsi przyjaciele: nauka postrzegania energii..... 51
Najlepsi przyjaciele: miłość i moc..... 56
Najlepsi przyjaciele: światło..... 62
Najlepsi przyjaciele: ciemność..... 65
Najlepsi przyjaciele: dobre duchy..... 68
Najlepsi przyjaciele: źródło mocy..... 72
Najlepsi przyjaciele: żywioły..... 74
Najlepsi przyjaciele: wątpliwości..... 79
Najlepsi przyjaciele: róże..... 84
Najlepsi przyjaciele: spotkania grupowe..... 86
Część II .....
Od wizualizacji do wizji..... 99
Uzdrawianie przez wizualizację: wprowadzenie..... 101
Dla leniwych: praktyki w czasie jednego oddechu..... 103
Uzdrawianie przez wizualizację, cz. I: samouzdrawianie..... 109
Uzdrawianie przez wizualizację, cz. II: praca z ludźmi..... 114
Uzdrawianie przez wizualizację, cz. III: podpórki..... 118
Uzdrawianie przez wizualizację, cz. IV: duchowa chirurgia..... 123
Uzdrawianie przez wizualizację, cz. V: odrzucamy podpórki..... 129
DODATEK A.....
Rozwój duchowy a pranie mózgu..... 134
DODATEK B.....
Medytacje huny..... 156
Bibliografia ..... 167
Fragment:Uzdrawianie przez Wizualizację, - SamouzdrawianieWyobraźnia, fantazje, marzenia, sny. Wewnętrzne obrazy, odczucia mają wpływ na ciało. Ono reaguje na to, co się dzieje w głowie. Chcesz się przekonać:
Zamknij oczy. Przypomnij sobie, ze szczegółami, używając możliwie wielu zmysłów, najwspanialszy, najprzyjemniejszy dzień swojego życia. Poświęć chwilę na rozkoszowanie się uczuciami, które wtedy przeżywałeś. Otwórz oczy. Czujesz różnicę?
Jeśli nie, zrób coś prostszego: wyobraź sobie, jak wgryzasz się w piękną, wspaniałą, soczystą i... kwaśną cytrynę. Jeśli kiedyś to robiłeś, efekt masz wręcz namacalny... To drobny przykład, ale obrazuje, jak ściśle nasze myślenie, uczucia i uwaga są związane z ciałem. Według wielu teorii medycyny naturalnej, ten związek duszy z ciałem jest przyczyną chorób, ale również może być podstawą uzdrowienia. (Od leczenia są lekarze, nie zapominaj o tym). Teorie są różne. Od tego, że pozytywne nastawienie i oczekiwania oraz sam proces wizualizacji zmniejszają poziom stresu (napięcia) w organizmie, co pozwala mu na skuteczniejsze uporanie się z chorobą, po teorie oddziaływania na pole energetyczne człowieka czy komunikacji z duchem ciała. Sceptyk może powiedzieć, że pozwala to czymś się zająć, dzięki temu czujemy się lepiej, ale istnieje ogrom ludzi, który twierdzi, że im to pomogło. I nie trzeba być poważnie chorym, by tego spróbować. Najlepiej uczyć się na rzeczach prostych. Zajmijmy się jednak praktyką, a tu mogę podpowiedzieć, że istotne są trzy czynniki.
1. Postępowanie za logiką wizji. To proste i opiera się na zasadzie: nie ma rzeczy niemożliwych dla wyobraźni. Użyj najprostszej i jednocześnie najbardziej ekscytującej rzeczy, o której sądzisz, czujesz, że jest pomocna, np. jeśli myślisz, że jesteś zmęczony i chcesz wypocząć, to wyobrażaj sobie, że wypoczywasz, jesteś na plaży, po prostu ze szczegółami przywołaj wspomnienia. Natomiast jeśli uważasz, że problemem jest zmęczenie samo w sobie, po prostu usuń je ze swojego ciała. Wyobraź sobie, że jest chmurą gazu, który wydobywa się z twojego ciała, pozostawiając ciebie w pełni sił. Po prostu używaj tego, co uważasz za stosowne. Metafory, którymi możesz opisać swój stan, które cisną ci się na usta, to dobry punkt wyjścia, a im bardziej kreatywnie do tematu podejdziesz, tym lepiej.
2. Zakotwiczenie w ciele. To jest czynnik, który decyduje o wpływie na nasze ciało. Zakotwiczenie to można uzyskać np., czyniąc wewnętrzne doświadczenie jak najbardziej realnym, angażującym zmysły. Inny sposób to zaczynanie i kończenie wizualizacji od wczuwania się we własne ciało, jego stan i pozwolenie, by wewnętrzne obrazy spontanicznie rozwinęły się same z tego odczucia. Kolejna metoda to użycie fizycznego bodźca, gestu lub po prostu oddechu i wkomponowanie go w swoje wyobrażenie, np. wyobrażasz sobie, że wyjmujesz kolczastą kulę bólu z ciała, czy wdychasz dobre samopoczucie. Oczywiście możesz użyć tego wszystkiego naraz.
3. Przekonanie, że osiągnęło się coś istotnego. To najbardziej ulotny czynnik. Możesz to uzyskać np., aktywnie planując przebieg, tworząc sobie harmonogram prac wspierających dochodzenie do zdrowia. Inny sposób to poświęcenie czasu: w długiej sesji lub w wielu króciutkich, albo użycie w wyobraźni symboli, zdarzeń bardzo ważnych pod względem osobistym: szczególnych wspomnień czy np. wyobrażeń religijnych.
Razem wzięte potrafią przynieść niemal natychmiastowe rezultaty. Choćby w postaci polepszonego samopoczucia. To też czasem się liczy. Czy coś więcej? Odkrycie tego chyba należy do ciebie. Tymczasem, kilka przykładów, pomysłów ode mnie i... Serge Kahili Kinga (Natychmiastowe uzdrawianie).