Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ustawienia systemowe w coachingu

21-02-2015, 18:31
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 60 zł     
Użytkownik Co-Me
numer aukcji: 5069471468
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 5   
Koniec: 21-02-2015 17:43:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Z wielką przyjemnością mam zaszczyt przedstawić unikatową pozycję na rynku polskim. To książka Johna Whittingtona "Ustawienia systemowe w coachingu". Po raz pierwszy na rynku polskim autor w tak dogłębny sposób przedstawia problem konstelacji w odniesieniu do organizacji, bazując na pracach Berta Hellingera. Mnóstwo ćwiczeń, opis przypadków biznesowych dopełniają zawartość merytoryczną książki. Kilka słów o książce:

 

Ustawienie systemowe (konstelacja) to „żywa mapa” niewidocznych wzorców dotyczących danego problemu ukazanego na tle systemu, w którym funkcjonuje klient/grupa. Stworzenie w przestrzeni modelu takiej relacji pokazuje coachowi i klientowi/grupie dynamikę problemu w nowej perspektywie. Ustawienie systemowe zastosowane w coachingu nosi nazwę konstelacji coachingowej. Dzięki niej możesz przyjrzeć się różnym problemom związanym np. z rolą przywódcy, rozwojem organizacji, wyzwaniami biznesowymi czy też relacjami międzyludzkimi. Konstelacja coachingowa, bez względu na to, czy jest stosowana w pracy indywidualnej, czy grupowej, głęboko oddziałuje na klientów, uwalniając ich od starych wzorców i „uwikłań”, ukazując nowe możliwości rozwiązania problemów.

 

Pierwsze recenzje można znależć na okładce książki.



Dodano 2[zasłonięte]013-09 15:51
Książka Johna Whittingtona to pozycja wyjątkowa na rynku książek o coachingu. Wyjątkowa zaś dlatego, że do tej pory niewiele było książek poświęconych zagadnieniu ustawień systemowych - konstelacji w ogóle, a zastosowaniu tej metody w procesach coachingowych w szczególności. Autor jest coachem, wieloletnim praktykiem tej metody, którą stosuje zarówno w pracy z indywidualnymi klientami, jak i całymi firmami. Stanowi to o sile tej książki, gdyż autor koncentruje się na praktycznej stronie stosowania metody ustawień w coachingu, korzystając ze swojego przebogatego doświadczenia włączenia podejścia systemowego do codziennej praktyki.

Książka składa się z trzech części. W części pierwszej autor objaśnia podstawowe pojęcia i zasady obowiązujące przy podejściu systemowym. Dowiemy się, na czym polega specyfika i korzyści z podejścia systemowego w coachingu, poznamy uniwersalny język systemów, nauczymy się rozpoznawać ukryte siły w systemach i ich wpływ na zachowania organizacyjne,

Część druga to już przykłady konkretnych ćwiczeń, które można przeprowadzać samemu, bądź w czasie sesji z klientami. Będziemy umieli tworzyć mapy systemów, co pozwoli przejść do pracy z ich dynamiką, czyli do pracy z konstelacjami, poznamy te silne zdania wypowiadane przez coacha, które zwiększają efektywność procesu ustawień.

W części trzeciej autor przedstawia konkretne zastosowania metodologii, począwszy od pracy z klientem indywidualnym aż po pracę z dużymi zespołami. Poznamy też wiele konkretnych studiów przypadku, zarówno z praktyki autora, jak i wielu innych, stosujących tę metodę coachów.

Jak pisze we wstępie David Clutterbuck „… książka może być odkrywczą lekturą dla coachów zainteresowanych tą metodą pracy. Zasady i ćwiczenia opisywane w tej książce są dobrym praktycznym punktem startu dla coachów.”

Niezwykle cenna pozycja, napisana w dodatku jasnym i komunikatywnym językiem. Powinna to być obowiązkowa lektura dla coachów, terapeutów, psychoterapeutów, psychologów biznesu i dla każdego, kto jest ciekawy świata i ludzi.