Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Komentarz 2015
Wydawnictwo: CH. Beck Rok wydania: 2015 Ilość stron: 670 Autorzy: Michał Culepa, Marek Rotkiewicz, Dorota Wołoszyn-Kądziołka
Oddajemy do rąk naszych Czytelników unikalną pozycję na rynku publikacji prawniczych – pierwszy od kilku lat kompletny komentarz do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Najważniejsze korzyści wynikające z zakupu książki:
szczegółowe omówienie poszczególnych jednostek redakcyjnych ustawy z praktycznymi przykładami; przedstawienie i wyczerpujące omówienie nowych instrumentów rynku pracy, m.in. bonów zatrudnieniowych, stażowych, grantu na telepracę; omówienie zmian dotyczących agencji zatrudnienia oraz OHP; przedstawienie przykładowych wzorów dokumentów niezbędnych do ubiegania się o uzyskanie wsparcia z Funduszu Pracy dla pracodawcy .
Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy jest aktem prawnym o szerokim zastosowaniu, lecz na rynku brak jest publikacji kompleksowo omawiających jej treść. Ważne dla czytelników jest szerokie przedstawienie zmian wprowadzonych do ustawy w 2014 r., a dotyczących zarówno pracy urzędów pracy, oferty dla osób korzystających z usług tych urzędów, jak też dla agencji zatrudnienia i pracodawców. Dla tych ostatnich wprowadzono kilka całkowitych nowości, którymi na pewno warto się zainteresować. Rozszerzają one bowiem ofertę wspieranego zatrudnienia czy też szerzej – wspieranej finansowo przez urzędy pracy możliwości pozyskiwania pracy ludzkiej, ukierunkowanych szkoleń itp.
Niniejsza publikacja jest pierwszą na rynku wydawniczym pozycją szczegółowo i wyczerpująco omawiającą nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy dokonaną ustawą z 14.3.2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 598 ze zm.). Nowelizacja wprowadziła bardzo wiele znaczących zmian. Pojawiła się m.in. kwestia profilowania pomocy dla osób bezrobotnych w powiązaniu z obowiązkowym przygotowywaniem indywidualnych planów działania dostosowanych do profilu pomocy dla konkretnej osoby. Nowe regulacje zmierzają w stronę uelastycznienia i zindywidualizowania podejścia do bezrobotnych. Sporo z tych zmian dotyczyć może bezpośrednio pracodawców, przede wszystkim odnośnie do:
grantów na telepracę, świadczeń aktywizacyjnych; wsparcia odnoszącego się do zatrudnienia młodych pracowników, takiego jak: - bony szkoleniowe, stażowe, na zasiedlenie, - ułatwienia w zdobyciu statusu zawodowego poprzez refundację składek na ubezpieczenia społeczne za bezrobotnych podejmujących pierwszą pracę; zatrudniania bezrobotnych w wieku 50+.
Niniejszy komentarz, napisany przez prawników – praktyków, stanowi niezastąpione kompendium wiedzy dla:
powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, komórek merytorycznych w urzędach wojewódzkich zajmujących się problematyką związaną z zakresem regulacji ustawy, działających na rynku pośrednictwa pracy, agencji zatrudnienia i pracy tymczasowej; osób bezrobotnych lub poszukujących innego zajęcia zarobkowego, pracodawców, gdyż wiele z rozwiązań zawartych w ustawie tworzy ciekawe możliwości pozyskania dotowanego zatrudnienia.
W niniejszym komentarzu położono szczególny nacisk na praktykę stosowania przepisów – stąd znaczącą częścią treści komentarza są przykłady i odpowiedzi na pytania, z jakimi zetknęli się Autorzy w toku swojej praktyki, na szkoleniach i wykładach. Bogate orzecznictwo wspomoże Czytelników w codziennej pracy, wskazując na najważniejsze kierunki i tendencje w interpretacji przepisów komentowanej ustawy.
Komentarz do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zawiera omówienie przepisów ustawy, wraz z przykładami, wzorami itp. elementami praktycznymi. Autorzy skupiają się na stronie „użytkowej” przepisów, ograniczając rozważania o charakterze naukowym, na pewno istotne, lecz mniej ważne w codziennej pracy w oparciu o postanowienia tego aktu prawnego.
Dzięki niniejszej publikacji Czytelnik dowie się w szczególności:
jakie obowiązki spoczywają na pracownikach publicznych służb zatrudnienia; jak uregulowano kwestie rozpoczęcia i prowadzenia działalności przez agencje zatrudnienia; zasadach profilowania bezrobotnych oraz powiązanych z nimi forach pomocy dla bezrobotnych; w jaki sposób przyznawać i jak można uzyskać wsparcie związane z zatrudnieniem bezrobotnego lub nawiązaniem z nim współpracy przez pracodawcę na innych zasadach; jak uregulowano nowe instrumenty rynku pracy, takie jak m.in. bony stażowe, zatrudnieniowe, szkoleniowe, granty na telepracę; nowych uregulowaniach dotyczących zasiłków dla bezrobotnych.
Pokrywamy koszty przesyłki kurierskiej Paczka48 przy wyborze płatności z góry!!
Więcej informacji nie tylko o licytowanej pozycji:
[zasłonięte]@ksiegarnia-wrzeszcz.pl tel. 604 [zasłonięte] 892
|