Od wydawcy:Książka stanowi pokłosie konferencji naukowej, która miała miejsce w listopadzie 2008 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim z udziałem teoretyków i praktyków samorządu terytorialnego oraz innych dyscyplin prawa.
Współcześnie dyskutowane kwestie dotyczące ograniczenia korupcji i zapobiegania jej budzą nie tylko wiele emocji, ale również powinny stanowić ważne zagadnienie dla ustawodawcy. Okazuje się, że eliminowanie tego zjawiska jedynie poprzez zaostrzenie kar zarówno w prawie karnym, jak i administracyjnym nie prowadzi do powszechnie aprobowanych rezultatów. Tym samym niniejsza publikacja przedstawia przede wszystkim - niejednolicie interpretowane - zjawisko korupcji na różnych obszarach regulacji prawnej oraz wskazuje na potrzebę wypracowania systemowego i kompleksowego unormowania, a nie jedynie przepisów wprowadzanych ad hoc celem eliminacji konkretnego przypadku.
Poprzez zebranie w jednym opracowaniu rozważań dotyczących różnych prawnych aspektów istniejącej regulacji antykorupcyjnej (i to w obrębie kilku dyscyplin prawa), może ona okazać się przydatna tak dla interpretatorów prawa, jak i jego twórców, zaś poprzez przedstawienie metod przeciwdziałania korupcji w innych państwach może dostarczyć wskazówek co do kierunków zmian.
Książka ta adresowana jest więc nie tylko do teoretyków prawa i jego praktyków, ale do każdego, kto zamierza zapoznać się z istniejącymi w tej materii regulacjami.
stron 331
wyd.
Wydawnictwo Wolters Kluwer
Warszawa 2009 r.
ISBN[zasłonięte]978-8301-944-4
twarda okładka
stan:
bardzo dobry -