SOFTBOX MITOYAKod produktu: MX18003
oktagonalny, średnica 120cm, mocowanie uniwersalne
Opis produktu
Do produkcji softboxów Mitoya stosuje się wysokiej jakości materiały, stosowane w znacznie droższych, tzw. "markowych" produktach.
Softbox wykonany jest z materiału odpornego na wysokie temperatury. Na zewnątrz jest czarny i matowy. Konstrukcja softboxu ma na celu uzyskanie światła miękkiego i równomiernie rozproszonego. Wewnątrz softbox'u znajduje się srebrny, tłoczony materiał, mający właściwości odbijające i rozpraszające światło, dzięki czemu światło wewnątrz softbox'u jest równomiernie rozłożone na całą jego powierzchnię. Wyposażony został również w aż dwa dyfuzory (wewnętrzy, znajdujący się mniej więcej w połowie głębokości czaszy i zewnętrzny, mocowany na jej brzegach), co pozwala na równomierne rozproszenie światła wychodzącego z softbox'u.
Softbox posiada metalowy adapter na uniwersalne mocowanie. Dzięki temu softbox może być bez problemu używany z większością lamp studyjnych dostępnych na rynku, bez względu na zastosowane w lampie mocowanie.
Konstrukcja adaptera pozwala na zmianę położenia softboxu w zakresie 360 stopni. Dodatkowo został on skonstruowany w taki sposób, aby łatwo montować i demontować softbox. Testowaliśmy czas potrzebny na montaż softboxu konkurencji i naszego. Nasz montowaliśmy 2-krotnie szybciej.
* * * * * * * * GWARANCJA JAKOŚCI * * * * * * * *
Softboxy Mitoya charakteryzują się niezmienną jakością i solidnością wykonania, która cechuje markowe produkty.
Dlatego wybierając softbox z logo Mitoya otrzymasz produkt, który posłuży przez wiele lat.
Softboxy Mitoya objęte są 2-letnią gwarancją producenta.
Cechy
- najwyższej jakości materiały - do zastosowań profesjonalnych
- metalowy adapter z regulowanym położeniem w zakresie 360 stopni
- dwa dyfuzory i specjalna powierzchnia odbijająca wewnątrz
- zajmuje niewiele miejsca po złożeniu
- wymiary - 120cm
- mocowanie uniwersalne
Zastosowanie
Studyjne lampy błyskowe emitują światło dużej mocy z palników o niewielkich rozmiarach. Zazwyczaj żarnik jest blisko zewnętrznej krawędzi lampy, aby kąt świecenia lampy był możliwie najszerszy, a czasza lampy jest niewielka. Powoduje to z jednej strony nierównomierne rozłożenie światła, z drugiej niekontrolowane jego rozproszenie. Lampy studyjne mają zazwyczaj relatywnie dużą moc (większą od lamp systemowych). Wykorzystanie lampy studyjnej bez modyfikatorów powoduje ostro oświetlony pierwszy plan z wyraźnymi, mocno odcinającymi się cieniami. Dodatkowo światło to jest nierównomiernie rozłożone - na wprost lampy jest więcej świata, a promieniście w oddaleniu od niej coraz mniej. Odsuwanie i przysuwanie lampy powoduje tylko zmianę natężenia światła, sposób, w jaki się ono rozkłada, pozostaje bez zmian.
Przy zastosowaniu softboxu światło z lampy studyjnej jest równomiernie rozłożone oraz rozproszone. Zastosowanie sofboxów o różnych stosunkach boków (60x60, 700x100, octagon, itp.) znacznie zwiększa kontrolę nad światłem emitowanym przez lampę błyskową. Softboxy są podstawowym elementem wyposażenia studia fotograficznego.