Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

UNIKATOWY HISTORYCZNY MŁOT BOJOWY

24-01-2014, 16:11
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 249 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 3828918765
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 51   
Koniec: 24-01-2014 15:53:40
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

UNIKATOWY HISTORYCZNY MŁOT BOJOWY

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


Prezentowany model jest miniaturową repliką bazującą na wzorach historycznych. Replika nie jest naostrzona ani przystosowana do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stopu cynku i aluminium.

Producent: Włochy


Materiał:

stop cynku i aluminium oraz drewno

DŁUGOŚĆ: 64 CM

WAGA: 1 kg
(AG31.01)

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:


"Młot bojowy, także obuch jedna z najstarszych form broni obuchowej używana od czasów prehistorycznych do średniowiecza. Składał się z bijaka, kamiennego, później metalowego, osadzonego na trzonie, zwykle drewnianym. Używany był zarówno przez piechotę jak i rycerstwo (w tym drugim przypadku najczęściej jako broń jednoręczna) i służył głównie do rozbijania uzbrojenia ochronnego przeciwnika[1].






Od młota bojowego wywodzą sie prawdopodobnie różne typy młotów rycerskich (np. nadziak), ulepszonych w XV i XVI wieku, o ostrych uformowanych bijakach, przystosowanych do walki z przeciwnikiem ubranym w kolczugę. Bijaki kształtem przypominały masywny dziób, dla którego we Francji broń tę zwano bec-de-corbin (wroni dziób) lub bec-de-faucon (sokoli dziób)[2].

Piechota szwajcarska do XVI wieku używała młotów bojowych osadzonych na długich, nawet 2-metrowych drzewcach[3].

W mitologii skandynawskiej występuje jako boski młot Thora Mjlner, popularny jako symbol religijny, amulet a także godło heraldyczne" 1.


1-Młot bojowy [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]013-03 21:22Z [dostęp: 2[zasłonięte]013-03 14:29Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=M%C5%82ot_bojowy&oldid=35[zasłonięte]334
/