Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Układy wykorzystujące sterowniki PLC - Broel

09-03-2012, 19:52
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 19 zł      Aktualna cena: 19 zł     
Użytkownik Piotr26047
numer aukcji: 2108146225
Miejscowość Tychy
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 39   
Koniec: 09-03-2012 10:19:25

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Nowa strona 3
 
 
 
   

Księgarnia PIM, Tychy, ul. Jana Pawła II 24

tel.  501 [zasłonięte] 370

519 [zasłonięte] 288

504 [zasłonięte] 187

[zasłonięte]@tlen.pl


 
   

Książkę wysyłam listem poleconym lub paczką w ciągu 1-3 dni roboczych po otrzymaniu wpłaty na
konto.

Na prośbę kupującego wystawiamy fakturę VAT.

W tytule przelewu proszę podać Nick z Allegro lub numer aukcji.


Odbiór osobisty:

Księgarnia PIM, Tychy 

ul. Jana Pawła II 24

 

 
   

Wpłata na konto:

Invest Bank o/Katowice

92 [zasłonięte]01[zasłonięte]00 3000 [zasłonięte] 034406

lub

mBank

23 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 555118

 

 
    Bez względu na ilość zakupionych książek koszt przesyłki doliczamy tylko raz i wynosi on maksymalnie 10 zł.
 
Układy wykorzystujące sterowniki PLC
Projektowanie algorytmów sterowania
Broel-Plater Bogdan

wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN
wydanie 2009 r.
ISBN:[zasłonięte]978-83-15859-0
Format: 17.0x24.0cm, 246 stron
Oprawa: Miękka
Wydanie: 1

Opis książki Układy wykorzystujące sterowniki PLC :
Do automatyzacji procesów przemysłowych powszechnie stosowane są sterowniki PLC. Poświęcona im literatura jest obszerna, jednak są to książki opisujące głównie możliwości funkcjonalne poszczególnych modeli sterowników, a konsekwentnie pomijające projektowanie wykonywanych przez nie algorytmów sterowania.

Książka wypełnia tę lukę, opisując w przystępny sposób różnorodne praktyczne problemy związane z projektowaniem przeznaczonych dla sterowników PLC algorytmów sterowania złożonymi procesami technologicznymi. Wszystkie omawiane zagadnienia są zilustrowane odpowiednimi przykładami.

Opisanoprojektowanie algorytmów sterowania procesem technologicznym w trybie pracy automatycznej i ręcznej, algorytmów wykrywania awarii urządzeń procesu oraz sterowania tymi urządzeniami po wykryciu awariilub po użyciu przycisku awaryjnego zatrzymywania. Wykorzystując przedstawioną w książce metodę projektowania, można wszystkie te algorytmy opracować niezależnie od siebie, a następnie zintegrować w jeden algorytm. Autor przedstawił kilka sposobów tej integracji.

W opisie projektowania wykorzystano uproszczony język sterowania sekwencyjnego. Zapisane w nim algorytmy są nie tylko bardzo czytelne, ale także można je natychmiast uruchomić na wszystkich sterownikach PLC programowalnych w znormalizowanym języku SFC lub takich językach, jak Grafcet czy GRAPH5. Ponieważ nie wszystkie sterowniki PLC można w taki sposób programować, opisano również sposób tłumaczenia grafów algorytmu sterowania na język schematu drabinkowego LD oraz języka listy rozkazów IL. Można go wykorzystać także do pisaniaprogramów w innych językach stosowanych do programowania sterowników PLC.

W ostatnim rozdziale omówiono projektowanie przeznaczonych dla sterowników PLC algorytmów obliczeń numerycznych typowych dla układów sterowania. Wymaga ono specyficznego podejścia ze względu na charakterystyczne dla sterowników PLC ograniczenie listy rozkazów do podstawowych działań arytmetycznych na liczbach całkowitych, a problematyka ta w literaturze poświęconej sterownikom praktycznie nie jest poruszana.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona projektantów i użytkowników układów automatyki wykorzystujących sterowniki PLC, a także studentów większości wydziałów politechnicznych. Przyda się zwłaszcza inżynierom automatykom i technologom procesów automatyzowanych z użyciem sterowników PLC lub PAC podczas projektowania układu sterowania oraz jego późniejszych modyfikacji.