Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

UDZIAŁ SIŁ ZBROJNYCH USA W KONFLIKTACH W IRAKU...

28-01-2012, 0:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 40 zł      Aktualna cena: 40 zł     
Użytkownik hohlik1989
numer aukcji: 2058829925
Miejscowość Murowana Goślina
Licytowało: 1    Wyświetleń: 22   
Koniec: 25-01-2012 17:58:53

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

UDZIAŁ SIŁ ZBROJNYCH USA W KONFLIKTACH W IRAKU I AFGANISTANIE - NAJWIĘKSZYCH WOJNACH PRZEŁOMU XX/XXI WIEKU  

 

Autor: BARTOSZ KRUSZYŃSKI
Wydawnictwo: UAM

str. 593
Autor niniejszej pracy podjął się analizy, niezwykle interesujących zagadnień dotyczących militarnych przemian oraz nowych zjawisk towarzyszących konfliktom zbrojnym. Ukazał drogę sił zbrojnych USA poprzez reformy, Revolution in Military Affairs (RMA) - rewolucję w dziedzinie wojskowości, nowe doktryny i rodzaje uzbrojenia oraz sylwetki wybitnych szefów sztabów i dowódców wyższego szczebla. Przedstawił, jak kształtowała się strategia bezpieczeństwa USA od końca zimnej wojny, poprzez lata 90. XX w., do ataku z 9/11 i później. Szczegółowo omówił przebieg wojny w Zatoce Perskiej (1[zasłonięte]990-19) oraz interwencji w Afganistanie (2[zasłonięte]001-20). Zwrócił uwagę na charakter prowadzonych działań, zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym, a także na zjawiska towarzyszące tym konfliktom. Omówiona została na przykładach taktyka wszystkich walczących stron oraz jej skuteczność, przy czym w działaniach wojennych główny nacisk został położony na US Army, a mniejszy na pozostałe rodzaj sił zbrojnych. Uwaga badacza w mniejszym stopniu skupiła się natomiast na kolejnej amerykańskiej interwencji militarnej w Iraku (2[zasłonięte]003-20) - ukazano jedynie jej główne aspekty i wyciągnięto z nich wnioski.
Zagadnienia te nie były dotąd poddane tak szczegółowej analizie przez polskich badaczy, a niezaprzeczalnie stanowią znaczący etap w rozwoju amerykańskiej i światowej wojskowości. Podstawą konstrukcji książki stały się trudno dostępne w naszym kraju amerykańskie źródła, prasa codzienna i specjalistyczna oraz publikacje zwarte.