Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego. DVD

26-01-2014, 12:20
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł      Aktualna cena: 25 zł     
Użytkownik ProjektPilecki
numer aukcji: 3898794995
Miejscowość Oświęcim
Kupiono sztuk: 2    Licytowało: 2    Wyświetleń: 26   
Koniec: 26-01-2014, 11:44

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.10 [kg]
Opakowanie: w folii
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Licencja do wypożyczania: Bez licencji
Rodzaj wydania: Wydanie pełne

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Na licytacji można zakupić film dokumentalny przedstawiający równolegle wydarzenia związane z ucieczką Witolda Pileckiego i jego towarzyszy z KL Auschwitz oraz rajdem zorganizowanym w 70 rocznicę tego wydarzenia. 26 kwietnia 2013 około 18.00 spod bramy "Arbeit Macht Frei" w dawnym obozie, równo 70 lat po ostatnim wyjściu z obozu Rotmistrza w drogę wyruszył zespół "Forteca" ze Szczyrku. 

Opis ze strony filmu:

Film dokumentalny opowiadający o ucieczce z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego. W 70. rocznicę tej ucieczki szlakiem Pileckiego i towarzyszy ruszają muzycy zespołu rockowego Forteca. Chcą pokonać tę trasę w zbliżonych do historycznych warunkach. Na swej drodze spotykają Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza oraz potomków ludzi, którzy zetknęli się z uciekającym z Auschwitz Pileckim. Muzycy dzielą się z widzem swoimi przeżyciami i wewnętrzną przemianą, która dokonuje się w nich na trasie ich młodzieńczej przygody.

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i akcję PROJEKT: PILECKI wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów. Pracownicy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau twierdzili, że wizyta Fortecy w byłym niemieckim obozie spowodowała większe zamieszanie niż wizyta muzyków zespołu Metallica. Symboliczne zdjęcia z przekroczenia bramy byłego obozu obiegły światowe agencje.

Członkowie Fortecy starali się jak najdokładniej odtworzyć trasę ucieczki. W ciągu 7 dni pokonali około 180 kilometrów. Wiele razy konfrontowali współczesne realia z „Raportem” Witolda Pileckiego oraz wspomnieniami Edwarda Ciesielskiego, nie jedli przez 36 godzin, przedzierali się nocą przez lasy, spali pod gołym niebem. – Liczyłem, że ta wyprawa ku pamięci będzie inspirująca – mówi Marcin „Siano” Tucznio, lider zespołu. – I była. Chyba piątego dnia odczułem taki twórczy niepokój. Wyprzedziłem grupę i wiele godzin podążałem w samotności.

Kamera rejestruje także równolegle niezwykłe i serdeczne spotkania Andrzeja Pileckiego z dziećmi ludzi, którzy pomagali jego ojcu w ucieczce, które stają się okazją dla uniwersalnej i historycznej refleksji. Obrazom towarzyszy muzyka Fortecy i piosenki zespołu wraz powstającym na trasie „Ochotnikiem”, dedykowanym Witoldowi Pileckiemu i jego brawurowej ucieczce.

Wydanie zawiera:

  • Film "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego".
  • Zwiastun filmu "Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego"
  • Relacje z premiery w Bochni 13.10.2013 roku
  • Teledysk "Ochotnik" Fortecy
  • Teledysk "Kto dziś upomni się o pamięć?" Fortecy
  • Ścieżkę "Żołnierze Wyklęci" Fortecy

Możliwa wysyłka za granicę po ustaleniu szczegółów ze sprzedającym. Nie wystawiamy faktur, na życzenie możemy wystawić rachunek.

Zwiastun filmu

www.youtube.com/embed/VYJdbenwAOQ

Piosenka "Ochotnik"

www.youtube.com/embed/uB6esdvpWEk