WITAM
MAM DO SPRZEDANIA :
Panasonic TX-32LE8P
Telewizor LCD serii VIERA 32- calowy W SUPER STANIE, ZADBANY.
(16:9) Rozdzielczość: 1366 x 768 pikseli (HD) Panel IPS HD, 32-cali Technologia V-real - najwyższa jakość obrazu C.A.T.S. - automatyczne dostosowanie kontrastu Cyfrowy filtr grzebieniowy, układy redukcji szumów Progresywne skanowanie Stopa kontrastu (dynamiczna): 3.500:1 Wejście HDMI x 2 Funkcja PAT VIERA Link - sterowaniu wielu urządzeń 1 pilotem Witam telewizor jest w bardzo dobrym stanie, działa bez zarzutu. Dane telewizora Q-Link Progressive Scan C.A.T.S. Component Video HDMI Filtr grzebieniowy 3D Viera Link V-Real Pro 3
w zestawie oryginalny pilot w bdb stanie oraz isnstrukcje obsługi
posiadam oryginalne opakowanie, wysyłka kurierem lub odbiór osobisty w Raciborzu
BCM
POLECAM I POZDRAWIAM
dla zainteresowanych dodam ,iż telewizor posiada matryce: IPS
są trzy rodzaje matryc LCD: TN – najpopularniejsza i najtańsza, ale delikatnie mówiąc „nie bez wad”. Technologia VA – to kompromis między ceną a jakością – matryce tego typu pozbawione są większości ułomności matrycy TN, a przy tym oferowane są zazwyczaj za „rozsądną” cenę. Najbardziej zaawansowaną konstrukcją jest matryca typu IPS. Matryce te stosowane są głównie w profesjonalnych rozwiązaniach graficznych i medycznych.
IPS , które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Są to rozwiązania drogie i ze względu na tę cechę wykorzystywane głównie w specjalistycznych rozwiązaniach, np. w poligrafii czy medycynie. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają bardzo równomierne podświetlenie oraz stałość kolorów na całej powierzchni matrycy oraz w czasie. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitową krzywą gamma, umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.
RÓŻNICE W KONSTRUKCJI MATRYC LCD
Można przyjąć, że każdy sub-piksel to tranzystor sterujący ułożeniem molekuły ciekłego kryształu. W matrycach klasy TN (Twisted Nematic) po przyłożeniu napięcia, następuje ich obrócenie i światło ze świetlówek nie przechodzi przez nie [pozycja (a)]. Gdy sygnał sterujący jest w pozycji „wyłączony”, molekuły układają się w taki sposób jak w pozycji (c), a światło z podświetlenia przechodzi bez problemu.
Następnym rodzajem matryc jest matryca VA (Vertical Aligment). Dzięki bardziej skomplikowanej budowie - jak widać na rysunku wielokierunkowemu ułożeniu molekuł ciekłego kryształu uzyskano matryce o dużo lepszych kątach widzenia niż matryce TN. I tu TRANZYSTOR steruje tak samo ruchem molekuł. Poprzez przyłożenie odpowiedniego napięcia sterujemy ułożeniem ich wewnątrz sub-piksela. Dla porządku należy dodać że na rynku występują matryce o nazwach PVA i MVA - działają one w taki sam sposób, różnica w nazwie bierze się stąd, że ich konstrukcję opracowywały różne firmy - i tak technologia PVA (patterned vertical alignment) należy do koncernu Samsung, natomiast MVA (multi-domain vertical alignment) do koncernów Au Optronics i Chi Mei Oprtonics. Ostanim rodzjem matryc do zastosowań specjalnych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć wysoką cenę oraz czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA.