Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Tuba teleskop Messier NT-203 203/1000 OTA KRAKÓW

18-01-2012, 13:27
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 1 599 zł     
Użytkownik teleskopy
numer aukcji: 2048650967
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 26   
Koniec: 18-01-2012 13:27:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

lornetki




STAN TOWARU: FABRYCZNIE NOWY, 2 LATA GWARANCJI, WYSTAWIAMY FAKTURY VAT

Messier N-203 OTA firmy Bresser jest następcą dobrze znanej tuby teleskopu Bresser Messier N-203/1000 EQ-5, zmodernizowaną tak, by sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników, zwłaszcza w zakresie przydatności w astrofotografii.

Messier N-203 to wysokiej klasy teleskop zwierciadlany o średnicy lustra głównego 203mm i ogniskowej 1000mm, przeznaczony zarówno dla wymagających początkujących, jak i zaawansowanych miłośników astronomii. Jest to wszechstronny instrument astronomiczny znaczącej już wielkości, pozwalający na prowadzenie bardzo zaawansowanych obserwacji wizualnych i wykonywanie fotografii nieba przy krótkich i średnich czasach naświetlania. Wyposażony jest w wyciąg okularowy o średnicy 2 cali z redukcją na 1,25 cala, umożliwiając korzystanie z obydwu standardów opraw okularów.

Jeśli chodzi o możliwości obserwacyjne tego teleskopu, może od służyć zarówno do obserwacji obiektów Układu Słonecznego (Księżyca, planet, planetoid, komet), jak i mgławic. W jego zasięgu jest kilka tysięcy obiektów mgławicowych z katalogów Messiera i NGC.

Tubę optyczną można zamocować na dowolnym montażu o klasie sztywności EQ-5 lub wyższej, poprzez standardowy łącznik dovetail.

Cechy charakterystyczne

Układ optyczny
• wysoka sprawność układu i trwałość optyki
• trwałość i ponadczasowy wygląd tubusu

Mocowanie układu optycznego
• wykonane z metalu obręcze mocujące tubusu
• dovetail wyposażony w szynę ze stali nierdzewnej zapewniającą pewne mocowanie tubusu w głowicy montażu i zwiększające trwałość dovetaila
• rękojeść do łatwego przenoszenie tubusu
• adapter fotograficzny typu piggyback do zamocowania aparatu fotograficznego

Wyciąg okularowy
• wyciąg 2" wyposażony w clamping ring (pierścień zaciskowy)
• redukcja 2" na 1,25" wyposażona w clamping ring i gwint M42
• podziałka milimetrowa ułatwiająca ogniskowanie obrazów
• wysoka precyzja pokrętła ostrości

Wyposażenie
• 2" okular WA 25mm, 70° pole widzenia
• szukacz 8x50 mm z podświetlanym krzyżem
• obejmy tubusu
• standardowa szyna dovetail

OFEROWANY TELESKOP POZWALA ROZPOCZĄĆ OBSERWACJE W PIERWSZĄ POGODNĄ NOC - ZAWIERA WSZYSTKIE NIEZBĘDNE AKCESORIA, OPTYKA TUBY OPTYCZNEJ ODPOWIEDNIO USTAWIONA, W ZESTAWIE SZEROKOKĄTNY ORAZ STATYW (MONTAŻ)

Parametry techniczne

• System optyczny:reflektor Newtona
• Średnica zwierciadła:203mm
• Ogniskowa obiektywu:1000mm
• Światłosiła:1/5
• Dokładność wykonania zwierciadła:1/8λ
• Zdolność rozdzielcza: 0,69''
• Zasięg gwiazdowy teoretyczny:13,5mag
• Maksymalne użyteczne powiększenie:400x
• Waga:10kg

Zastosowania

Księżyc
planety
gromady gwiazd
mgławice
astrofotografia

Wyposażenie

W zestawie znajdują się następujące akcesoria:

• Wyciąg okularowy 2'' z redukcją na 1,25'', z podziałką milimetrową i gwintem fotograficznym T2
• Okulary Meade WA 70° 25mm
• Lunetka celownicza 8x50 z krzyżem i regulowanym podświetleniem
• Obejmy tubusu i szyna dovetail


Gwarancja

2 lata

(zdjęcia tuby na montażu EXOS-2 - MONTAŻ NIE ZNAJDUJE SIĘ W ZESTAWIE)












(wyciąg okularowy z podziałką milimetrową)



(śruba 1/4 cala na piggyback teleskopu do zamocowania aparatu fotograficznego)



(akcesoria w zestawie)

Uwaga!

To urządzenie skupia dużą ilość światła. Patrzenie przez to urządzenie bezpośrednio na Słońce może spowodować częściową lub całkowitą utratę wzroku. Do obserwacji Słońca polecamy najbezpieczniejszą metodę projekcji okularowej, czyli rzutowanie obrazu tarczy naszej gwiazdy dziennej na kartkę papieru.


PRZECZYTAJ: KRÓTKI PORADNIK CZYSZCZENIA OPTYKI
[PDF]


PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ APARAT KOMPAKTOWY Z TELESKOPEM
[PDF]


PRZECZYTAJ: JAK POŁĄCZYĆ LUSTRZANKĘ CYFROWĄ Z TELESKOPEM
[PDF]


>> CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA <<

Pytanie: Czy osoba początkująca poradzi sobie ze złożeniem i obsługą tego teleskopu?

Odpowiedź: Do każdego teleskopu dostarczamy obszerną instrukcję w języku polskim, z której użytkownik dowie się jak złożyć teleskop i jak go używać w czasie obserwacji. Klienci zazwyczaj nie mają żadnych trudności ze złożeniem teleskopu, jeżeli tylko zapoznają się z instrukcją.
Osobną kwestią jest wyszukiwanie obiektów na niebie w czasie pierwszych obserwacji. Dlatego polecamy pozycje edukacyjne działu Publikacje (szczególnie mapy oraz poradniki astronomiczne) oraz Stellarium: doskonały, darmowy program typu "planetarium" w języku polskim, idealny do nauki nieba i planowania obserwacji.


WEJDŹ I POBIERZ PROGRAM STELLARIUM ZA DARMO

Pytanie: Czy do tego teleskopu można podłączyć lustrzankę cyfrową? Jakie akcesoria są do tego potrzebne?

Odpowiedź: Oczywiście TAK, do tego, jak i do każdego innego teleskopu można podłączyć lustrzankę cyfrową. Potrzebne są w tym celu: złączka projekcyjna i oraz pierścień T2 właściwy do posiadanej lustrzanki (istnieje 5 standardów bagnetów lustrzanek: Canon EOS, Nikon, Olympus E, Petax K oraz Sony Alfa / Minolta AF). Złączki te są dostępne w naszym sklepie internetowym w dziale akcesoriów astronomicznych.

Pytanie: Czy do tego teleskopu można podłączyć aparat fotograficzny kompaktowy? Jakie akcesoria są do tego potrzebne?

Odpowiedź: Oczywiście można. Odpowiednią półkę do aparatów kompaktowych można znaleźć w dziale akcesoriów astronomicznych w naszym sklepie internetowym (adapter uniwersalny dla aparatów cyfrowych kompaktowych).

Pytanie: Czy do tego teleskopu można podłączyć aparat fotograficzny typu HYBRYDA (duży aparat fotograficzny o konstrukcji kompaktu i wymiarach lustrzanki)? Jakie akcesoria są do tego potrzebne?

Odpowiedź: Można podejmować takie próby, ale jest to niezalecane. Tak zwane hybrydy słabo sprawdzają się w astrofotografii, gdyż nie mają możliwości zdjęcia obiektywu jak lustrzanka, mają zaś duże rozmiary i duże obiektywy, co powoduje że systemy półeczek nie dają się zastosować, zaś winietowanie jest duże, gdyż nie można mocno zbliżyć obiektywu do ostatniej powierzchni optycznej okularu teleskopu. Zalecamy zakup lustrzanki lub taniego kompaktu.

Pytanie: Co jeszcze warto kupić do tego teleskopu?

Odpowiedź: Prezentowany teleskop to kompletny zestaw gotowy do prowadzenia obserwacji astronomicznych w pierwszą pogodną noc. Jako dodatek polecamy w pierwszej kolejności publikacje edukacyjne, które sprawią, że zarówno używanie teleskopu, jak i same obserwacje będą bardziej świadome i prostsze. Ponadto warto rozważyć zakup filtrów planetarnych kontrastowych i folii na filtr słoneczny (dostępne w dziale akcesoriów astronomicznych).

Pytanie: Czy ten teleskop może służyć jako luneta widokowa / luneta do przyrody?

Odpowiedź: NIE. Ten teleskop lustrzany (Newtona) nie nadaje się do obserwacji obiektów naziemnych, gdyż daje obraz odwrócony góra - dół ("zielonym do dołu") i nie ma dobrych optycznie sposobów na jego "przywrócenie". Nie przeszkadza to jednak w obserwacjach astronomicznych, gdyż dla ziemskiego obserwatora pojęcie góry i dołu ma sens na Ziemi, w kosmosie nie istnieje.
Natomiast teleskopy systemu Newtona całkiem dobrze sprawdzają się w fotografii obiektów naziemnych i obserwacjach samolotów na wysokościach przelotowych.

Pytanie: Czy przez ten teleskop mogę obserwować zarówno planety jak i mgławice? Czy to teleskop tylko do miasta lub tylko na wieś?

Odpowiedź: Wszystkie oferowane teleskopy pozwalają obserwować planety Układu Słonecznego (wszystkie) oraz mgławice, czyli precyzyjniej galaktyki, gromady gwiazd, mgławice emisyjne itp. Osobną kwestią jest wyrazistość szczegółów powierzchni planet oraz liczba i jasność obiektów mgławicowych. Mniejszy teleskop ma swoje niebo, duży – swoje, zawsze jednak możemy liczyć na wspaniałe obserwacje struktur powierzchni Księżyca, fazy Merkurego i Wenus, tarczę Marsa, pasy na Jowiszu i galileuszowe cztery księżyce Jowisza, pierścień Saturna oraz tarcze Urana i Neptuna. Najjaśniejsze mgławice, takie jak Wielka Mgławica Andromedy M31, Wielka Mgławica Oriona M42 czy gromada kulista w Herkulesie M13 zawsze zachwycają, nawet niewielki teleskop ukaże kilkadziesiąt najpiękniejszych mgławic. W końcu teleskop po wyposażeniu go w filtr słoneczny może służyć do obserwacji plam na tarczy Słońca.
Nie ma podziału na teleskopy do miasta i na wieś, są raczej zalecenia: jeżeli teleskop będzie używany głównie w mieście, w warunkach zanieczyszczenia światłem miejskim i dużej niestabilności atmosfery (budynki oddają w nocy ciepło, ogrzewając powietrze i obraz zaczyna "pływać" niczym w gorące dni nad rozgrzaną szosą!), wtedy polecany jest refraktor achromatyczny (teleskop soczewkowy) lub Maksutow (meniskowo - zwierciadlany). Naszym celem będą głównie planety i obiekty zwarte. Z kolei pod smoliście czarnym, wiejskim niebem, warto zastosować teleskop systemu Newtona (lustrzany) o możliwie największym lustrze na jakie nas stać, gdyż możemy liczyć na bardziej stabilną i bardziej przejrzystą atmosferę oraz duże możliwości obserwacji mgławic.

Dane firmy
INFOLINIA
Infolinia 0801 <span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span> 228
pn - pt: 10:00-18:00
sb: 9:00-13:00
EMAIL
[zasłonięte]@teleskopy.pl
FAKTURY VAT
Cena na aukcji to cena brutto i zawiera 23% VAT
WYSYŁKA

KRAKÓW - mapa dojazdu

Sklep w Krakowie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13

WARSZAWA - mapa dojazdu

Sklep w Warszawie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13


CHORZÓW - mapa dojazdu

Sklep w Chorzowie
Sklep czynny od poniedziałku do piątku 10 - 18 oraz w soboty 9 - 13
PŁATNOŚĆ
Płatność przelewem na konto bankowe, za pobraniem lub przy odbiorze osobistym.
NASZE AUKCJE
Informacja 'o mnie'
Inne moje aukcje
Dodaj do ulubionych
Komentarze
REGULAMIN
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o telefon lub email.
Nie odpowiadamy na SMS.

Po zakończeniu aukcji otrzymasz email ze szczegółami płatności i przesyłki.

Nie odwołujemy aukcji.

Tuba teleskop Messier NT-203 203/1000 OTA KRAKÓW

[[TELOTA[zasłonięte]20310_BRE]]




NASZE OSTATNIE KOMENTARZE