Refraktor ten jest jednym z częściej używanych przez astrofotografów przyrządów do fotografowania obiektów głębokiego nieba ze względu na bardzo dobry stosunek możliwości astrofotograficznych w przy zachowaniu sensownej niskiej ceny. Połączenie bardzo dobrej jakości optyki wraz z dobrym wyciągiem okularowym, a jednocześnie zachowanie odpowiednio małej wagi jak na sprzęt takiej kasy, to klucz do sukcesu w astrofotografii. Wraz z tym teleskopem możemy również dokonać małej modyfikacji dokupując reduktor ogniskowej (x0,85) i jednocześnie korygując (wypłaszczając) pole widzenia. Otrzymujemy w ten sposób skorygowany układ o ogniskowej 510 mm i jasności f/6,37.
Refraktor to dublet ze szkła niskodyspersyjnego ED (FPL-53). Układ tego typu gwarantuje doskonała jasność otrzymywanego obrazu, w szczególności wykazując zaledwie szczątkową aberracje chromatyczna. Systemy takie bardzo dobrze spisują się przy obserwacjach planet, Księżyca, przy dużych powiększeniach obrazu, jak tez w astrofotografii. W przypadku apochromatów prawie wszystkie długości fal z zakresu widzialnego ogniskują się w jednym miejscu. Obiektywy te korygują prawie całkowicie aberracje chromatyczną w trzech podstawowych barwach – niebieskiej, zielonej i czerwonej oraz znoszą aberracje sferyczną dla światła o barwie czerwonej i niebieskiej. Teleskop ten zbiera około 130 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 11,5 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość obiektywu związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,8”.
Teleskop wyposażony jest w podstawowy wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 2 i 1,25”. W celu zastosowania teleskopu do astrofogtrafi, użytkownik powinien wymienić wyciąg na wyciąg Crayforda z mikroruchami, na przykład Baader Steeltrack lub wyciągi GSO dedykowane do refraktorów.