Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TROMBOLIZA W SWIETLE PATOGENEZY HEMOSTAZY -SIWYDTP

28-01-2012, 2:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 20 zł     
Użytkownik SIWYDTP
numer aukcji: 2023148415
Miejscowość Ostrołęka
Wyświetleń: 5   
Koniec: 27-01-2012 08:45:51
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

index

 

FAKTURY VAT

Wszystkie informacje
potrzebne do sfinalizowania
aukcji znajdą się w e-mailu
który otrzymasz
po wygraniu aukcji
od serwisu allegro.
Numery konta
także na stronie O MNIE
oraz poniżej

Proszę zapoznać się
z warunkami sprzedaży
dostępnymi na stronie
"O mnie".


BEZPIECZNE
PAKOWANIE

Kontakt:
[zasłonięte]@interia.pl

TEL. 510 956 553

Więcej informacji
kontaktowych
można znaleźć na stronie
"O mnie"

Formy płatności:
Przelew na konto w:

Bank PKO INTELIGO
501[zasłonięte]555811[zasłonięte]64012[zasłonięte]036

WBK BANK ZACHODNI
981[zasłonięte]101400[zasłonięte]00105[zasłonięte]243



oraz bez prowizji
z każdego konta za pośrednictwem

Płatności Allegro

lub

Ewentualnie
ODBIÓR OSOBISTY

 

Przesyłki staram się 
wysyłać jeszcze tego
samego dnia po
zaksięgowaniu
przelewu lub
dnia następnego.

Shipping total
World Tariff
posts Polish PAYPAL

Jeśli  po otrzymaniu
przesyłki
nie będziesz
do końca
zadowolony
z zakupionego
produktu,
skontaktuj się z nami!

 

 
Biografie Historia II     wojna  światowa Marynistyka Militaria
Mapy Turystyka Sportowe i turystyka Dom i ogród Techniczne
Tematyczne Architektura Popularnonaukowe Naukowe i akademickie Nauki ścisłe
Kryminały thrillery
Dla dzieci
Przygodowe Lit. piękna Reportaże
Religie Teologia Ezoteryka Zdrowie Zapraszamy!
 
 
KLIKNIJ !!! Pokaż wszystkie aukcje sprzedającego !!! KLIKNIJ 
 
OPIS

 

 

Autor

Eleonora Gorczyńska

Tytuł

Dynamika procesu trombolizy w świetle patogenezy hemostazy w warunkach działania stałego pola magnetycznego

Rok wydania

Wydawnictwo

ilustracje zdjęcia rysunki

Stron

Okładka, oprawa

Stan i inne informacje

1996

WSP

tak

95

MIĘKKA

NOWA, leżak magazynowy

Opis

 U zwierząt przebywających w zasięgu pola magnetycznego zaobserwowano osłabienie reakcji ośrodkowych oraz niekorzystny wpływ na kształtowanie się odruchów warunkowych [17/ 114, 148], jak również wykazano podwyższenie progu pobudliwości kory mózgowej, podwzgórza i kory móżdżku oraz skrócenie okresów reaktywności w cyklu czynności bioelektrycznej tych narządów [66]. W badaniach nad wzrostem neurytów wykazano, że stymu­lujące działanie czynnika wzrostowego na rozwój komórek ner­wowych zostaje zahamowane w warunkach pola magnetyczne­go, podczas gdy pole elektryczne nie miało żadnego wpływu na ich rozwój.

Wyniki omówionych tu badań pozwoliły na wysunięcie hipo­tezy, że wyspecjalizowane struktury chemiczne w komórkach, selektywnie wrażliwe tylko na działanie pola magnetycznego, transdukują sygnały magnetyczne, odpowiednio determinując komórkowe zmiany fizyczno-chemiczne [37]. Problem wpływu pola magnetycznego na orientaq'e struktur nerwowych do zew­nętrznych linii sił pola nie został ostatecznie rozstrzygnięty. Przypuszcza się jednak, że pole magnetyczne wpływa na orien­towanie się fosfolipidów w neuronie oraz w osłonce mielinowej, które są fazami ciekłokrystalicznymi [2, 155,156]. Zmiany w orien­towaniu się fosfolipidów mogą z kolei prowadzić do zaburzeń funkcjonalnych pompy sodowo-potasowej [49]. Najnowsze bada­nia wykazują, że pole magnetyczne o indukq'i 1-2 mT może być percepowane przez mózg homo sapiens. Przypuszcza się, że pole magnetyczne prawdopodobnie pobudza zmianę przepływu jo­nów przez błony komórkowe neuronów, bądź też wpływa na zmianę wartości pozostałości magnetycznej magnetytu, co z ko­lei determinować może zmiany w aktywności mózgu [101].

Niektóre badania sugerują istnienie liniowej korelacji między cyklicznymi wahaniami pola geomagnetycznego i występowa­niem zawałów mięśnia sercowego [105, 124]. Zauważono poja­wienie się arytmii, bradykardii [25, 165], zmiany w zespole QRS/ powiększenie załamka T [35], prawdopodobnie jako wynik za­burzenia komórkowej wymiany jonowej [69] oraz wzrostu

aktywności acetylocholinesterazy [182]. Zaburzenia akcji serca mają charakter czynnościowy, czego potwierdzeniem mogą być własne badania, w których nie stwierdzono zmian w obrazie hi­stologicznym [84]. Istotne przemiany w procesie regeneracji ko­ści wskutek wzmożonego różnicowania elementów komórko­wych oraz uaktywnienia metabolizmu substancji mineralnych [13, 38, 134] w miarę wzrostu odporności immunologicznej ustroju w warunkach działania pola magnetycznego [20, 21, 90, 91, 114] stanowiły podstawę jego praktycznego zastosowania w chirurgii [63, 102, 103, 117, 128, 159].

Jeśli chodzi o zmiany hematologiczne powstałe w wyniku dzia­łania stałego pola magnetycznego, to stwierdzono wzrost białych ciałek krwi [20, 21, 90], spadek współczynnika sedymentaq'i ery­trocytów [102, 114], wzrost ich aglutynacji [91, 164], spadek po­ziomu hemoglobiny [23, 106], spadek liczby czerwonych ciałek krwi [23]. Badania szpiku kostnego wykazały spadek liczby ko­mórek w układzie czerwonokrwinkowym i płytkotwórczym [75], zmiany morfologiczne komórek w układzie granulocytów [74], oraz redukcję aktywności acetylocholinesterazy [161].

Dotychczas niewiele badań dotyczyło korelaq'i czynności na­rządów krwiotwórczych, bogatych w jony magnetyczne (Fe/ Cu, Cr), z procesami krzepnięcia krwi u zwierząt znajdujących się w zasięgu działania pola magnetycznego. W związku z tym problem oddziaływania pola magnetycznego na procesy hemo-statyczne, zwłaszcza zakrzepowo-zatorowe - związane również ze zmianą parametrów morfologicznych komórek szpiku kostne­go, a także innych narządów krwiotwórczych: wątroby i śledzio­ny - pozostaje nadal otwarty.

Obecność jonów magnetycznych w narządach krwiotwórczych może sprawiać, że narządy te mogą być szczególnie podatne na działanie zewnętrznych pól magnetycznych. Dlatego właśnie problem ten może być szczególnie istotny w przypadku działa­ła pól magnetycznych występujących w warunkach przemysło­wych, laboratoryjnych czy też klinicznych. W badaniach nad he-

 

TROMBOLIZA:

Leczenie mające na celu rekanalizację (przywrócenie przepływu)  zamkniętego lub znacznie zwężonego naczynia  

 

spis treści lub fragment

 

…o autorze książki

 

Opis rozszerzony

 

ciekawostki