Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TRAWA BARENBRUG PASTEWNA POLSKA ŁĄKA STANDARD 10k

09-04-2015, 12:26
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 142.56 zł     
Użytkownik BajecznyOgrod_pl
numer aukcji: 5164164535
Miejscowość Bydgoszcz
Wyświetleń: 32   
Koniec: 09-04-2015 11:34:01
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

  O firmie | Nasze aukcje | Dodaj do ulubionych | Zadaj pytanie


PREZENTUJEMY PAŃSTWU
MIESZANKA UŻYTKOWA NA GRUNTACH ORNYCH

TRAWA POLSKA ŁĄKA "STANDARD" 10kg

 

Nasiona traw od oficjalnego dystrybutora - BEZPOŚREDNI IMPORT Z HOLANDII !!!

Odmiana przystosowana do warunków klimatycznych Polski!!!

CHARAKTERYSTYKA

Mieszanka na gleby średnio zwięzłe, zasobne w składniki pokarmowe, mieszanka dwuletnia, doskonała do podsiewów lub do uprawy na przemiennych użytkach zielonych z przeznaczeniem na siano, kiszonkę i zielonkę.

Norma wysiewu kształtuje się na poziomie 35- 45 kg/ha w zależności od zasobności gleby i rodzaju zastosowania (podsiew, siew czysty).

PRZEZNACZENIE

• Użytkowanie kośne

• Norma wysiewu 35 - 45 kg/ha

• Przeznaczenie: kiszonka, zielonka, siano

SKŁAD

Skład mieszanki

50 %

Życica trwała

30 %

Życica westerwoldzka

20 %

Życica wielokwiatowa

*Skład mieszanki może nieznacznie odbiegać od podanych w tabeli, w zależności od dostarczonej partii

W OFERCIE DOSTEPNE MIESZANKI

POLSKA ŁĄKA "ŁĄKOWA" - mieszanka kośna z koniczyną czerwoną

POLSKA ŁĄKA "TRWAŁA" - mieszanka kośna z kupkówką pospolitą

POLSKA ŁĄKA "STANDARD" - mieszanka do użytkowania na gruntach ornych

POLSKA ŁĄKA "PASTWISKO" - mieszanka pastwiskowo-kosna z koniczyną białą

TECHNOLOGIA UPRAWY TRAW PASTEWNYCH

Siew

Wyróżniamy dwa terminy siewu, wiosenny, od początku kwietnia do pierwszych dni maja, oraz jesienny, od połowy sierpnia do połowy września. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na suszę, która powoduje usychanie siewek i przerzedzanie zasiewów. Nasiona które raz wykiełkowały, powtórnie tego nie uczynią, dlatego należy przestrzegać terminów agrotechnicznych, wiosną siać wcześniej ze względu na suszę, jesienią ze względu na przymrozki .

ilość wysiewu

Norma wysiewu mieszanek traw firmy Barenbrug wynosi ok. 45 kg/ha. Obniżenie normy wysiewu nasion jest możliwe w sytuacji stworzenia bardzo dobrych warunków glebowych do ich skiełkowania, lecz jest nie zalecane ze względu na możliwość intensywniejszego zachwaszczenia plantacji.

głębokość wysiewu

Nasiona mieszanek traw i motylkowatych są niewielkie. Z tego względu powinny być wysiewane do gleby na głębokość od 1 do 2 cm. Nasiona umieszczane głębiej wschodzą gorzej, gdyż kiełek ma do pokonania dłuższą drogę, na którą nie wystarczy składników zapasowych znajdujących się w nasionach. Po wykonaniu siewu zalecane jest wałowanie pola lub łąki.

rozstaw rzędów

Odstęp między rzędami jest uzależniony od siewnika. W przypadku siewników zbożowych lub siewników do siewu bezpośredniego w darń, powinien on wynosić do 10 cm.

przygotowanie nasion do siewu

W mieszance znajdują się nasiona o różnej masie. Cięższe nasiona podczas transportru opadają na dno worka, wówczas mieszanka ulega rozwarstwieniu, z tego względu przed wysianiem mieszanki traw nasiona należy wymieszać.

Nawożenie

mineralne

Największy wpływ na wielkość plonowania runi pastwiskowej i łąkowej ma nawożenie. W przypadku nawożenia pastwisk trzeba uwzględnić odchody pozostawione w czasie wypasu przez zwierzęta. Z odchodów zwierzęcych do gleby przedostaje się około 10% azotu, 30 – 40% fosforu i 70% potasu, toteż w bilansie nawożenia pastwisk należy koniecznie uwzględnić zwrot składników pokarmowych w odchodach zwierzęcych.

Azot jest niezbędnym skladnikiem plonotwórczym oraz decydującym o poziomie białka w roślinie. Rocznie powinno się wysiewać w czystym składniku od 180 do 250 kg/ha azotu.

Fosfor jest również niezbędnym składnikiem pokarmowym w nawożeniu użytków zielonych. Pierwiastek ten bierze udział w oddychaniu, fotosyntezie, przemianach azotowych, metaboliźmie tłuszczowym. W następstwie nawożenia fosforem rośliny reagują wzrostem plonu biomasy, lepszym rozwojem systemu korzeniowego, poprawą jakości plonu, zwiększeniem udziału roślin motylkowatych w runi, a także większą aktywnością mikroflory glebowej. W okresie wegetacji należy wysiać w czystym składniku od 80 do 100 kg/ha fosforu.

Potas jest pierwiastkiem, który odpowiada za gospodarkę wodną rośliny oraz sprzyja tworzeniu się węglowodanów rozpuszczalnych w wodzie, co zwiększa odporność roślin na niską temperaturę. Potasu powinno się wysiewać w czystym składniku od 100 do 140 kg/ha rocznie.

Magnez jest ważnym pierwiastkiem niezbędnym w nawożeniu użytków zielonych, którego rocznie powinno się wysiewać od 25 do 30 kg/ha. Istotnymi makroelementami dla wzrostu i rozwoju traw są także wapń, sód i siarka. Oprócz makroelementów duża rolę w nawożeniu użytków zielonych odgrywają mikroelementy takie jak cynk, bor, molibden, miedź.

organiczne

Nawozy organiczne poprawiają właściwości fizyczne gleby i wzbogacają jej życie biologiczne. Dostarczają jednocześnie makroelementów, np. kobaltu i miedzi. Optymalnym terminem stosowania nawozów organicznych jest okres jesienny. Zalecana dawka to 20-30 t/ha co 4-5 lat w przypadku obornika, 40 m sześciennych/ha rocznie w przypadku stosowania gnojowicy lub 25 m sześciennych/ha gnojówki. Stosowanie nawozów organicznych powinno być ograniczone w przypadku dużej zasobności kompleksu sorpcyjnego gleby w składniki pokarmowe, zwłaszcza azot i potas, gdyż zbyt wysokie dawki tego typu nawozów mogą przyczynić się do zachwaszczenia runi pastwiskowej chwastami potaso- i azotolubnymi.

Walka z zachwaszczeniem

Najczęściej stosowanym sposobem odchwaszczania użytków zielonych jest koszenie pielęgnacyjne, które wykonuje się, gdy chwasty wraz z trawami osiągną wysokość 15 cm. Ze względów ekologicznych rezygnuje się raczej z chemicznej walki z chwastami na łąkach i pastwiskach. W sporadycznych przypadkach zaleca sie środki, np. do niszczenia takich chwastów jak sity kępiaste i szczawie. Podczas ich zwalczania musimy się jednak liczyć z tym, że w mieszance trawiasto-motylkowatej po zabiegu pozostaną tylko trawy, gdyż herbicydy oprócz chwastów zniszczą także koniczyny.

Przemienne wykorzystanie mieszanek

W żywieniu bydła mlecznego ten sposób użytkowania pozwala na okresowe wypasanie bydła, jak również na uzyskanie z danej powierzchni zielonki o parametrach pozwalających na sporządzenie dobrej kiszonki. Sposób wykorzystania pastwiska przez bydło powinien być zorganizowany w taki sposób, aby ograniczyć negatywne skutki przebywania zwierząt na danej powierzchni. Wychodząc z założenia, że w gospodarstwie jest 10 krów, każda z nich potrzebuje około 1,5 ara pastwiska na dzień, a okres przebywania jednej sztuki na danej powierzchni wypasanej nie powinien być dłuższy niż 3 dni, to powierzchnia dla przykładowego stada wyniesie:

1,5 ara x 3 dni x 10 sztuk = 45 arów.

Bydło należy wyprowadzać na pastwisko z chwilą , gdy trawa w mieszance osiągnie wysokość 10 do 15 cm. Przetrzymywanie bydła zbyt długo na danej powierzchni może spowodować zahamowanie odrostu gatunków traw wysokich, a w konsekwencji zachwianie równowagi w składzie runi użytku zielonego.

Przygotowanie kiszonki z traw

przygotowując kiszonkę na bazie mieszanek BARENBRUG, ważne jest przestrzeganie prawidłowych zasad technologicznych. Właściwy zbiór i konserwacja zielonki pozwoli na otrzymanie dobrej jakościowo kiszonki, która w sposób istotny może wpłynąć na bilans dawki żywieniowej. Decydujacy wpływ na jakość produkowanej kiszonki z traw ma termin ich koszenia. Trawy późno skoszone, np. w czasie kwitnienia, zawierają wiecej suchej masy i włókna niż te, które zostaną skoszone w fazie strzelania w źdźbło. Wyższa zawartość włókna zmniejsza strawność, pogarszając jednoczesnie wykorzystanie składników pokarmowych. Prawidłowym terminem koszenia jest osiągnięcie przez trawy tzw. dojrzałości kiszonkowej, co ma miejsce w początkowym okresie kłoszenia. Przystępując do zakiszania traw, należy również zwrócić uwagę na zawartość suchej masy w runi. Powinna ona wynosić od 30 do 40%.W sprzyjających latach z mieszanek firmy BARENBRUG można osiągnąć 8-15 ton suchej masy z hektara. W zależności od typu mieszanki uzyskuje się w roku od 3 do 5 pokosów wysokojakościowej runi.

W sezonie 2013 sprzedaliśmy ponad 300 ton nasion traw

100% zadowolonych klientów!!!

 

Royal Barenbrug Group jest globalnie działającą firmą nasienną, zarządzaną w Holandii. Do dzisiejszego dnia Barenbrug Group jest niezależną firmą rodzinną. Przeszło 100-letnie doświadczenie oraz międzynarodowe uznanie jest oparte na takich wartościach jak Innowacja, Jakość, Marketing i Partnerstwo. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i produkcji nasion traw oraz dystrybucji traw pastewnych i gazonowych na całym świecie. Wartość sprzedaży w roku ubiegłym o wartości 160 milionów euro - czyni Barenbrug jedną z największych światowych firm w branży. Grupa Barenbrug posiada 20 filii w 12 krajach na pięciu kontynentach. Badania i hodowla prowadzone we wszystkich strefach klimatycznych na świecie wraz z ciągłymi badaniami naukowymi dają w rezultacie wysokiej jakości produkty. Specjalistyczna wiedza pomaga oferować coraz doskonalsze produkty. Marka Barenbrug oznacza najwyższą jakość.
 

NASZA MISJA

Misją Barenbrug jest prowadzenie międzynarodowej firmy nasiennej, specjalizującej się w uprawach traw pastewnych i traw gazonowych. Firma skupia się na badaniach i rozwoju, gwarantujących ciągłą innowację i wysokiej jakości grupę produktów i usług.

OSIĄGNIĘCIA

Do obsiania stadionów piłkarskich w Polsce i na Ukrainie Barenbrug wykorzystał kilka mieszanek nasion. Słynna mieszanka SOS, która uratowała murawy w trakcie Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA, została także użyta w trakcie Euro 2012. Na innych obiektach Barenbrug zastosował mieszankę Speedy Green. W tym roku zdecydowano się również sięgnąć po rewolucyjną technologię RPR, którą wykorzystano w decydującym meczu angielskiej Premier League, a obecnie można ją spotkać również na stadionach PGE w Gdańsku czy Polonii Warszawa. Ta innowacyjna mieszanka zdobyła uznanie wśród zarządzających obiektami sportowymi na całym świecie i cieszy się popularnością wielu zawodowych klubów piłkarskich.

Nasiona Barenbrug zostały również użyte na boiskach treningowych w centrach przygotowawczych większości drużyn zakwaterowanych na terenie Polski. W Krakowie na murawach powstałych z nasion Barenbrug trenowały zespoły Holandii, Włoch i Anglii. Reprezentacja Włoch trenowała na boisku, należącym do Cracovii. Drużyna Anglii miała okazję ćwiczyć na przebudowanym stadionie Hutnika Kraków. W Europie mieszanki Barenbrug są stosowane m.in. na takich stadionach jak:

PRODUKT

Trawy są roślinami uniwersalnymi i łatwo adaptującymi się w różnych warunkach klimatycznych i glebowych. Występuje ich ponad 8000 gatunków. Barenbrug starannie selekcjonuje tylko niewielką ich ilość, z których po skrzyżowaniu uzyskuje odmiany hodowlane poszczególnych gatunków. Odmiany te spełniają wysokie oczekiwania naszych klientów, bowiem doskonale przystosowują się do określonych warunków siedliskowych, a także pogodowych w każdej strefie klimatycznej. Jest to ogromne wyzwanie, któremu udaje się sprostać.

JAKOŚĆ

Jakość to podstawa powodzenia każdej działalności. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i selekcji roślin. Hodowcy z mistrzostwem, kreatywnością i cierpliwością nieustannie ulepszają istniejący materiał genetyczny. Z hodowlą roślin ściśle powiązane jest nasiennictwo. Firma Barenbrug prowadzi reprodukcję własnych odmian w różnych rejonach świata o najlepszych warunkach siedliskowych. Dzięki trosce o jakość na każdym etapie powstawania odmian i produkcji nasion Barenbrug stał się potentatem w zakresie traw.

PRODUKCJA

Nasiona wykorzystywane do mieszanek pochodzą od najlepszych, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Nowoczesne maszyny sortujące i czyszczące eliminują obce nasiona i wszelkie zanieczyszczenia, gwarantując znakomitą czystość materiału siewnego.

Najedź kursorem myszki na interesujący Cię element

poniżej aby dowiedzieć się więcej  

 
 
 

Wykorzystanie zdjęć i opisów bez zgody będzie traktowane jako nielegalne i pociągnie za sobą odpowiedzialność prawną . USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych DZIENNIK USTAW Nr 24, poz. 83
tpast