Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Trawa ATOL na trawnik z rolki 10kg nasion AgroLand

29-04-2014, 8:15
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 193.90 zł     
Użytkownik kwiateo_pl
numer aukcji: 4155094873
Miejscowość Aleksandrów Łódzki, Wola Grzymkowa
Zostało sztuk: 20    Wyświetleń: 19   
Koniec: 29-04-2014 08:15:18
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

O nas

Jesteśmy firmą rodzinną zajmującą się ogrodnictwem od 1993 roku. Aktualnie prowadzimy stacjonarny sklep ogrodniczy w Woli Grzymkowej koło Aleksandrowa Łódzkiego

Kontakt

Telefon: 42[zasłonięte]298-55
e-mail: [zasłonięte]@kwiateo.pl
GG: [zasłonięte]95841

Koszty przesyłki

Koszty przesyłki określone zostały w parametrach aukcji.

Patrz sekcja "Transport i płatność" w górnej częśi strony.

Odbiór osobisty

Wola Grzymkowa 32b
95-070 Aleksandrów Łódzki


Zobacz na mapie

Regulamin

Zanim dokonasz zakupu wejdź na stronę o mnie i zapoznaj się z moim regulaminem!!!

Dokonanie zakupu na mojej aukcji jest równoznaczne z akceptacją mego regulaminu!!!

TRAWA ATOL Exclusive Green - AgroLand 10kg

 

Nasiona trawy DEKORACYJNO-SPORTOWA - EKSKLUZYWNA

 

10kg nasion na 400m2 pieknego trawnika

 

TRAWA ATOL NA TRAWNIKI Z ROLKI -TRAWA DLA WYMAGAJĄCYCH -  nasiona trawy

 

bardzo wysoka jakość trawnika 

 

wyjątkowo dekoracyjna trawa odporna na deptanie - Agro-Land.

 

Najlepsza trawa na piękne reprezentacyjne trawniki ODPORNE NA DEPTANIE,

 

reprezentacyjne profesjonalne BOISKA SPORTOWE, oraz zadbane

 

TRAWNIKI PRZY WILLACH, REZYDENCJACH, DOMACH, APARTAMENTACH dla wymagających.

 

Trawa ATOL na EKSKLUZYWNE TRAWNIKI ROLOWANE i wysiewane z nasion

 

na reprezentacyjne tereny rekreacyjno-sportowe intensywnie użytkowane.

 

Trawa ATOL doskonała na trawniki z rolki lub aby wyglądały jak doskonały trawnik z rolki.

 

 

MIESZANKA NASION TRAW ATOL Exclusive Green Grass

 

Orientacyjny skład :

Życica trwała HENRIETTA 15%
Życica trwała CONCERTO 15%
Życica trwała NIRA 5%
Życica trwała NIGA 10%
Życica trwała STADION 5%
Kostrzewa czerwona CORAIL 5%
Kostrzewa czerwona ROSINANTE 15%
Kostrzewa czerwona MAXIMA1 10%
Wiechlina Łąkowa BROOKLAWN 5%
Wiechlina Łąkowa MIRACLE 15%

 

Instrukcja obsługi trawnika:

SPIS TREŚCI:

  1. Wstęp
  2. Rodzaje trawników
  3.  

AGROTECHNIKA I PIELĘGNACJA TRAWNIKÓW

  1. Stanowisko i podłoże
  2. Siew
  3. Nawadnianie
  4. Nawożenie
  5. Koszenie
  6. Wałowanie
  7. Pionowe cięcie darni
  8. Zwalczanie chwastów, chorób i szkodników

 

VADEMECUM UŻYTKOWNIKA TRAWNIKÓW

Trawnik spełnia dzisiaj wielorakie funkcje w otoczeniu człowieka, poczynając od oczyszczania powietrza ze szkodliwych gazów i metali ciężkich poprzez tłumienie hałasu do stworzenia miejsca relaksu, odpoczynku i uprawiania różnych rodzajów sportu. Element zieleni korzystnie działa na system nerwowy i samopoczucie oraz rozwija poczucie piękna i estetyki.
 


RODZAJE TRAWNIKÓW

W zależności od sposobu użytkowania i lokalizacji rozróżnia się następujące rodzaje trawników :

  • ozdobne - dywanowe, parkowe i łąkowe
  • rekreacyjne (=relaksowe)
  • sportowe zadarnienia terenów trudnych (skarpy, nasypy, pasy autostrad, rowy
  • melioracyjne, parkingi itp.). zadarnienia terenów zdegradowanych przez działalność     człowieka (hałdy po kopalniach, wysypiska śmieci, odpady poprzemy słowe).

 

AGROTECHNIKA l PIELĘGNACJA TRAWNIKÓW

 Stanowisko i podłoże

Teren pod trawnik powinien być zniwelowany i uporządkowany, wolny od resztek budowlanych, kamieni, gruzu, wykarczowany od zbędnych drzew i krzewów. Prace te najlepiej wykonać jesienią w roku poprzedzającym siew. Gleba powinna być przeorana lub przekopana. Odczyn gleby według najnowszych zaleceń winien być słabo kwaśny, o pH=5.6 do 6.5. Na glebach lekkich, piaszczystych należy wprowadzić trochę torfu kwaśnego lub kompostu. W przypadku większości trawników /ozdobne i rekreacyjne/ warstwa górna grubości 8-10 cm powinna zawierać 85% części ziarnistych, 7-10% części spławialnych i 5-7% próchnicy.

Siew

O udaniu się siewu decydują głównie :

  • stan gleby bezpośrednio przed siewem
  • termin siewu
  • głębokść siewu
  • sposób wysiewu
  • pielęgnacja posiewna

Nasiona traw można wysiewać dopiero po kilku dniach od zakończenia podstawowych prac przygotowawczych. Okres ten jest potrzebny na naturalne uformowanie się warstwy podłoża. Termin wysiewu zależy od uwilgotnienia gleby i temperatury otoczenia. Zapewniając zraszanie można siew przeprowadzać od wiosny (początek kwietnia) do późnego lata (połowa września). Optimum siewu jest okres od początku kwietnia do końca maja. Bezpośrednio przed siewem gleba powinna być wilgotna. Nasiona można wysiewać ręcznie lub stosować też siewniczki rzutowe. Na małej powierzchni wskazane jest sianie "ruchem solącym" na większej "ruchem siewcy". Należy zadbać o równomierny wysiew, dlatego podczas siania powinno wybrać się pogodę bezwietrzną i bezdeszczową. Wysiane nasiona lekko przykrywamy ziemią przy użyciu grabi lub kolczatki. Jeżeli podłoże jest zwięzłe, o małej zawartości próchnicy, wskazane jest wymieszanie górnej warstwy gleby z piaskiem, a po wysiewie nasion przykrycie ich warstwą kompostu lub torfu o grubości do 1 cm.

 Nawadnianie


W celu uzyskania dobrych wschodów roślin, a później równomiernych odrostów, nieodzownym zabiegiem jest sztuczne zraszanie. Stąd też nieodzowne jest zabezpieczenie stałego i blisko położonego ujęcia wody. O potrzebie nawodnienia decyduje przede wszystkim ilość opadów i ich rozkład w okresie wegetacji. Po wysiewie należy szczególnie zadbać o odpowiednie uwilgotnienie podłoża. Zraszanie wykonuje się częściej ale nie obficie i delikatnie, aby utrzymywać stałą wilgotność przy jednoczesnym nie odkrywaniu i nie przemieszczaniu nasion strumieniem wody. Zraszanie musi być drobnokropliste (mgławicowe) i w normalnych warunkach pogodowych winno być przeprowadzane w odstępach 2-3 dniowych w ilości do 10 mm wody na dobę, natomiast w okresie suszy codziennie. Najlepszym terminem deszczowania jest okres poranny. W dalszych latach użytkowania, po uzyskaniu dobrego zadarnienia, sygnałem do rozpoczęcia nawadniania jest wyschnięcie podłoża do głębokości 2-3 cm. Wizualnie jest to moment, gdy liście trawy dociśnięte palcem do podłoża nie podnoszą się. Głębokość nawilżania zależy od zasięgu głównej masy korzeni. Nawodnienie powinno być obfite, po którym woda przenika do głębokości 7-8 cm. W latach eksploatacji trawnik nawadnia się rzadziej ale obfitszymi dawkami.

Nawożenie

 Składniki mineralne ze względu na szybkie ich pobieranie przez system korzeniowy traw i wielokrotne koszenie, muszą być często i systematycznie uzupełniane. Należy zachować odpowiednią proporcję makroskładników N:P:K, która optymalnie kształtuje się 6:2:4. Nawozy należy rozprowadzać bardzo równomiernie. W tym celu, jeśli jest to możliwe, zaleca się dostarczać składniki w formie płynnej (rozcieńczone wodą). W zależności od rodzaju trawnika należy stosować następujące dawki składników

Nawożenie [kg/ha] Trawnik ozdobny Trawnik rekreacyjny Trawnik sportowy
Rok siewu
przedsiewnie      
N [azot] 25 25 30
P2O5 [fosfor] 50 50 60
K2O [potas] 100 100 120
Co trzecie koszenie
N [azot] 20 20 30
P2O5 -w październiku 10 25 35
K2O -w październiku 20 50 70
W latach eksploatacji
N [rocznie nie przekracza się] P2O5[po koszeniach] w: 60 240 400
maju/czerwcu 20 45 70
wrześniu/październiku 20 35 60
K2O[po koszeniach] w:      
maju/czerwcu 40 70 140
wrześniu/październiku 40 80 120
Nawozy mineralne stosuje się zawsze po skoszeniu murawy
   Koszenie


Celem koszenia jest uzyskanie równej nawierzchni trawnikowej o odpowiedniej wysokości, zależnie od rodzaju trawnika. Koszenie powinno być wykonywane zawsze terminowo i starannie. Pierwsze i drugie.-koszenie należy przeprowadzić lekką kosiarką, gdy rośliny osiągną wysokość 8-10 cm. W dalszym okresie eksploatacji murawę kosić każdorazowo do wysokości uzależnionej od rodzaju trawnika :
 

Rodzaj trawnika Moment koszenia Wysokość koszenia
ozdobny dywanowy wysokość roślin 5cm do 2,5cm
ozdobny parkowy wysokość roślin 12cm do 6cm
rekreacyjny wysokość roślin 8cm do 4cm
sportowy boisko piłkarskie:
- wysokość roślin 4cm
do 2.5-3cm
hokej, tenis:
- wysokość roślin 2.5cm
do 0.6-1.5cm

Należy kosić trawniki suche, gdy nie zachodzi obawa zbijania się skoszonej trawy. Jeśli panują niekorzystne warunki pogodowe [np. ciągłe opady, duże nasłonecznienie] termin koszenia należy nieco przesunąć. Ostatnie koszenie przed zimą należy przeprowadzić na kilka, kilkanaście dni przed opadem śniegu. Należy stosować kosiarki trawnikowe o ostrych nożach, najlepiej z koszem na ściętą trawę. Jeśli brak jest kosza, wówczas skoszoną trawę należy wygrabić i usunąć z trawnika.

Wałowanie

Celem tego zabiegu jest dociśnięcie gleby do korzeni po okresie zimowym w związku z możliwością wysadzenia kęp trawy. Wałować należy wówczas, gdy gleba nie jest zbyt mokra ani zbyt sucha. Zaleca się stosowanie wału kołkowego, którego masa musi być dostosowana do plastyczności podłoża. Miernikiem właściwego doboru masy jest osiadanie trawnika podczas wałowania na głębokość 10-15 mm. Wałować należy "na krzyż". Nie wolno zatrzymywać wału na powierzchni trawnika przez dłuższy czas w jednym miejscu. Zabieg stosować tylko wtedy, gdy jest to konieczne [wiosną].

Pionowe cięcie darni [wertykulacja]

Wertykulacja ma na celu przeciwdziałanie filcowaniu darni. Usuwa się filc powstały z obumierania pędów traw i resztek po koszeniu. Dzięki wertykulacji uzyskuje się przewietrzenie warstwy korzeniowej i strefy krzewienia się roślin. Zabieg wykonuje się praktycznie tylko na trawnikach rekreacyjnych i sportowych. Przeprowadza się go przynajmniej raz w roku wiosną przy użyciu wertykulatora mechnicznego [elektryczny lub spalinowy] albo ręcznego [z nożykami grabkowatymi]. Wertykulację przeprowadza się zawsze po skoszeniu trawnika i po doprowadzeniu dolnej warstwy podłoża do odpowiedniej plastyczności [wilgotności]. Jeśli brakuje wertykulatora, zabieg ten można przeprowadzić zastępczo wygrabiając darń drucianymi grabiami wachlarzowymi.

Zwalczanie chwastów, chorób i szkodników

W przypadku wystąpienia pojedynczych chwastów wieloletnich, wycina się je głęboko [do 25 cm] za pomocą wąskich łopatek lub nożem. Miejsca po usuniętych chwastach trzeba starannie ugnieść. Jeśli trawnik mocno opanują chwasty, można zastosować opryskiwanie herbicydami. Podatność gatunków traw na choroby jest różna. Wrażliwsze są na ogół mietlice i wiechliny, większą odpornością cechuje się życica trwała i kostrzewy. Pierwsze objawy porażenia roślin przez chwasty i zaatakowanie przez szkodniki obserwuje się już w okresie kiełkowania i wschodów. Nasiona traw mogą być zakażone przez pleśń śniegową lub przez patogeny w glebie, np. plamistości, które powodują osłabienie kiełków lub ich zamieranie. Infekcją grzybowym ulegają przede wszystkim nasiona, które w czasie czyszczenia zostały pozbawione plewek lub uszkodzone. Przyczyną porażenia może być również nierównomierny wysiew i zbyt głęboki zasiew. Duże zniszczenia powodują też szkodniki, larwy owadów żerujące w glebie i uszkadzające system korzeniowy oraz owady niszczące masę nadziemną.

 

Skład mieszanek traw może ulec zmianie procentowej i gatunkowej - ale wysoka jakość i chararkter trawy pozostanie niezmieniony.

Gwarantowana wysoka jakość nasion i dobra cena - poleca sklep ogrodniczy Kwiateo_pl  

Trawy, trawniki, nasiona traw, mieszanki traw gazonowych, producent traw ozdobnych ogrodowych, trawniki dekoracyjne, trawy ogrodowe, trawy do ogrodów, nasiona trawy, trawniki sportowe, trawniki dywanowe, trawniki dekoracyjne, trawniki przydomowe