Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Transformator wyjściowy Raa 2kom gitara,wzmacniacz

24-04-2015, 22:14
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 250 zł     
Użytkownik tg50
numer aukcji: 5277436765
Miejscowość Białystok
Wyświetleń: 18   
Koniec: 24-04-2015 22:02:21

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 2.50 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • Pozdrawiam miłośników dobrego grania .
  •  Mam do zaoferowania bardzo dobrej jakości transformator wyjściowy do wzmacniacza lampowego Raa2000oM ( 2 koM ). Jest on wykonany prze zemnie i jego jakość oceniam na bardzo dobrą , gdyż ocena wynika z mojego doświadczenie (od 77r.) .Udało mi się    wykonać takie cacko.
  • Transformator w pierwotnej wersji w trakcie rozbierania i po uzyskaniu "trochę miedzi"i stali na złom-skup ,no i z rdzenia okazało się że sam rdzeń jest dobrym materiałem na takie trafo . Wyniki pomiarów tego rdzenia typu EI i symulacje specjalnym programem dały nie złe wyniki. Tak więc sama stal-rdzeń posłużył mi do wykonania tego transformatora .Jego wymiary to 96mmx80mmx32mm ,szerokość rdzenia 32mm . Z obliczeń wychodzi że P=120VA  więc da większą moc w zastosowaniu jego we wzmacniaczu 100Watowym !!!Czyli inaczej mówiąc rdzeń ma już sam w sobie zapas mocy  na tak wielkie trafo 2kg. wagi.  Zdecydowanie w kwartecie lamp w gitarowym układzie wzmacniacza  4szt tj.4x25W=100W to dla niego pestka  w szczycie te 120W .  
  • Zastanawiałem się czy go wykonać na potrzeby swoje czy inne .Ale znalazłem  w necie schemat jak do Mesa  1)  http://obrazki.elektroda.net/48_116[zasłonięte]1441.jpg   2) http://obrazki.elektroda.net/63_116[zasłonięte]1408.jpg  .Tu jest ciekawy układ połączenie uzwojeń wyjściowych-głośnikowych .Zaryzykowałem i zacząłem nawijać  na tym karkasie  transformatora .Miałem duże wątpliwości czy zmieszczę taką kombinację w połączeniu uzwojeń wtórnych-głośnikowych. Nigdy nie wiadomo korzystając z najlepszych wzorów , planów i obliczeń co ostatecznie wyjdzie !!! Zwłaszcza jak się to robi z czegoś pierwszy raz. Na wszelki wypadek pierwszą sekcję 4oM nawinąłem licem to znacznie mniej zajmuje miejsca jak pojedynczy drut fi=1.6mm.Nawinięcie tej sekcji uzwojenia na oporność głośnika 4oM  zaryzykowałem większym przekrojam drutów 3x 0.65mm bo  daje w sumie fi=1.95mm jak opcjonalnie ze schematu zaczerpniętego wynosi f=1,6mm . Ja zaryzykowałem to zacząłem nawiać uzwojenia końcowe 1 i 2 drutem fi=0.8mm  .No i wszystko weszło  !!!!!!!!!. Każdy kto nawija trafa to wie jak to jest ulga jak wszystko weszło i jest skończone!!
  • A  na koniec:trafo posiada identyczne przekroje drutu i liczbę  uzwojeń w sekcji pierwotnej i wtórnej   więc  zachowałem typowe przekroje drutu w cewkach  jak to się mają  profesjonalne wykonania .Anodowe cewki posiadają optymalny przekrój drutu fi= 0.35mm i taki przekrój jest bardzo często stosowany .Przy gęstości prądu 3.5A/mm2  jego prąd wynosi I=0.33656 A . Na schemacie jest podany fi=0.4mm i ja uważam że trochę jest podany na wyrost .
  •  Zalecam to trafo do wzmacniaczy PP w kl AB czyli z biasem dla lamp 2xEL34 jak i również w wersji do której jest on przeznaczony  4xEL34 gdyż jest ono  parametrami  zdecydowanie poradzić w tej konfiguracji w ostrym i mocnym brzmieniu wzmacniacza w kwartecie pentodowym !!! Mocowanie trafka jest na 4 łapkach o wymiarach 5.5cmx8cm.Trafo wyłącznie do mocowania w pozycji stojącej cewką w pionie  .
  •  Ekrany z blachy mosiężnej mojej produkcji osłaniają dwie części cewek przed zakłóceniami .Ważną i podobną rolę jak ekrany mosiężne spełnia opaska mosiężna  trafa  którą  przyciskają-spinają  z dwóch stron transformatora  boki dogięte z części od dekielków  .Jak widać więc boki są całkowicie  zakryte-osłonięte .   Cewka i rdzeń  jest dobrze ekranowany i nie powinien być  podatny na zakłócenia -niepożądane pola zewnętrzne które zawsze gdzieś są !! .W podobnych wykonaniach transformatorów wyjściowych stosowane są jedynie dekielki na górze .Rdzeń i dolna część cewki jest nie zakryta !!
  •  To trafo narodziło się w marcu tego roku z dobrej woli i zabicia czasu przed zimowego , Schemat połączeń  jak wspomniałem nie z "powietrza " !!! .
  •  Mam wiele innych ciekawych rdzeni czy wykonań transformator tzw. głośnikowych czy sieciowych do wzmacniaczy lampowych .Wystarczy napisać i zapytać w każdym problemie mogę pomóc . Zapraszam do zakupu bo cena 70% niższa , jakość wysoka nie umniejsza z tymi niby firmowe!!! Był do wykonania bardzo ciężki a wykonanie ekranów z mosiądzu to był dodatkowy "bicz" !!
  • Gwarancja 5lat !!!!
  •  
  •  Nadmieniam że jestem na emeryturze i wystawione na sprzedaż przedmioty i części elektroniczne od wielu lat nagromadzone wystawiane do sprzedaży są w celu nie zarobkowym lecz celu odzyskania kosztów poniesionych za nie .