Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Transformator wyjściowy Raa2,7k gitara,wzmacniacz

23-04-2015, 18:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 250 zł     
Użytkownik tg50
numer aukcji: 5273619464
Miejscowość Białystok
Wyświetleń: 45   
Koniec: 23-04-2015 18:35:07

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 2.50 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • Pozdrawiam miłośników dobrego grania .
  •  Mam do zaoferowania bardzo dobrej jakości transformator wyjściowy do wzmacniacza lampowego Raa2700om. Jest on wykonany prze zemnie i jego jakość oceniam na bardzo dobrą , gdyż ocena wynika z mojego doświadczenie (od 77r.) .Udało mi się na niby lichym rdzeniu wykonać takie cacko.
  • Transformator w pierwotnej wersji w trakcie rozbierania i po uzyskaniu "trochę miedzi"i stali na złom-skup ,no i z rdzenia okazało się że sam rdzeń jest dobrym materiałem na takie trafo . Wyniki pomiarów tego rdzenia typu EI i symulacje specjalnym programem dały nie złe wyniki. Tak więc sama stal-rdzeń posłużył mi do wykonania tego transformatora .Jego wymiary to 94mmx82mmx31mm ,szerokość rdzenia 27mm . Z obliczeń wychodzi że P=80VA ale proszę nie sugerować się że nie da większej mocy w zastosowaniu jego we wzmacniaczu 100Watowym !!! Tu są inne kryteria co do uzyskania większej mocy i tak wielkie trafo 2kg. wagi odda z pewnością w gitarowym układzie wzmacniacz śmiało 150w ale lamp mocy jest tylko max 4szt tj.4x25W=100W to dla niego pestka .  
  • Zastanawiałem się czy go wykonać na potrzeby swoje czy inne .To tylko było oczywiste jak w toku pracy nawijałem kolejne uzwojenia .Nigdy nie wiadomo korzystając z najlepszych wzorów , planów i obliczeń co ostatecznie wyjdzie !!! Zwłaszcza jak się to robi z czegoś pierwszy raz. A tu dało się uzyskać wyście dodatkowe 6om dedykowane do głośników z byłego NRD których jest sporo jeszcze sprawnych i o dobrych parametrach.Nawijanie poszczególnych sekcji uzwojeń-sekcji na głośniki zaryzykowałem większym przekrojem drutów jak opcjonalnie miało wynosić f=1,8mm . Ja zaryzykowałem to zacząłem nawiać równolegle aż 4 druty fi=0.6mm równolegle-jednocześnie tzw. licem co daje w sumie fi=2.4mm !!!!!!!!!. A że to było mało na koniec nawijania cewek anodowych i miejsca jeszcze na szpuli było wolnego trochę zdecydowałem więcej... że nawinę i zrobię wyprowadzenie z uzwojenia dla 6om i dalej uzwojenie z wyprowadzeniem dla 8om. Okazało się że mam jeszcze miejsce na power !!! czyli 4om i 8om dodatkowo nawinąłem jeszcze drutem fi=0.8mm -to minimum 1.5 ampera więcej do uzwojenia głównego !!!!. Kończąc tym drutem fi=0,8 mm nawinąłem wyście na 15om aby zaspokoić wymagania wszystkich zestawów głośnikowych jak i gusty majsterkowiczów dobrego grania. Na koniec:trafo posiada prawie dwukrotny przekrój uzwojeń na wyjściu dla RL=4om,8om z zachowaniem typowego przekroju drutu w cewkach anodowych jak to się mają amatorskie czy profesjonalne wykonania .
  •  Zalecam to trafo do wzmacniaczy PP w kl AB czyli z biasem dla lamp 2x6L6 i podobne 2X6P3S i dla lamp 2xEL34 jak i również w wersji 4xEL34 gdyż jest ono moim zdaniem parametrami zdolne zdecydowanie poradzić w tej konfiguracji w ostrym i mocnym brzmieniu wzmacniacza w kwartecie pentodowym !!! Mocowanie trafka jest inne ale to nie ma żadnego problemu z jego zamocowaniem .Wystarczy dobrze nawiercić cienkim wiertłem ok. fi=2mm trzy obok siebie otworki(je ze sobą połączyć) w każdym rogu okna wyciętego na cewkę w schassis .Na wstępie można wykonać szablon z cienkiej płytki,tekstolitu czy laminatu zużytego aby otwory na wąsy były prawidłowo wytrasowane w schassis Trafo wyłącznie do mocowania w pozycji leżącej cewką w poziomie tzw. wpuszczane do schassis .Do takiego rozwiązania trafo sieciowe zasilające powinno być cewką w pionie to należy przewidzieć !!!
  •  Ekrany z blachy mosiężnej mojej produkcji osłaniają dwie części cewek przed zakłóceniami .Ważną i podobną rolę jak ekrany mosiężne spełnia opaska stalowa trafa z której wychodzą 4 wąsy do mocowania .Więc boki całkowicie zakrywa pole rdzenia łatwo podatnego na zakłócenia -niepożądane pola zewnętrzne które zawsze gdzieś są we wnętrzu wzmacniacza .W podobnych wykonaniach transformatorów wyjściowych stosowane są jedynie dekielki na górze .Rdzeń i dolna część cewki jest nie zakryta !! Do elektrycznego połączenia masy rdzenia jest przylutowany kabel ziel-żół. który można wykorzystać i połączyć go ze wspólną masą w zasilaniu .
  •  To trafo narodziło się w kwietniu tego roku z dobrej woli i zabicia czasu przed świętami , Schemat połączeń dodam nabywcy po zakupieniu jego .
  •  Mam wiele innych ciekawych rdzeni czy wykonań transformator tzw. głośnikowych czy sieciowych do wzmacniaczy lampowych .Wystarczy napisać i zapytać w każdym problemie mogę pomóc . Zapraszam do zakupu bo cena 70% niższa , jakość wysoka nie umniejsza z tymi niby firmowe!!!
  • Gwarancja 5lat !!!!
  •  PS 3 !!! fotki ostatnie to moja galeria i nie jest przedmiotem aukcji !!!!! na jednej z nich jest pokazane od kuchni jak wykonywałem ekrany z mosiądzu
  •  Nadmieniam że jestem na emeryturze i wystawione na sprzedaż przedmioty i części elektroniczne od wielu lat nagromadzone wystawiane do sprzedaży są w celu nie zarobkowym lecz celu odzyskania kosztów poniesionych za nie .

Dodano 2[zasłonięte]015-04 19:06
Pominął -więc sprostowanie Na etykiecie trafa jest mały błąd przy Raa2700 powinno być oczywiście nie k kilo tylko om
A to ważny szczegół. Zapomniałem wspomnieć że to trafo jak nawijałem cewki anodowe to na wszelki wypadek wyprowadziłem końcówki dla UL 43% ,Te same kolory co dla A1 i A2 z tym że krótkie ok . 2,5cm do ew. dolutowania dłuższych kabelków .Tak samo jest z wyprowadzeniem dla 6oM brązowy ,do ew. wykorzystania .Dla tego widać 3 kabelki krótkie .