Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Trąbka B King LIBERTY model 1050

03-12-2014, 11:17
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 3 340 zł     
Użytkownik fraunhofer
numer aukcji: 4828463736
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 76   
Koniec: 03-12-2014 11:18:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Trąbka B King „LIBERTY” model 1050 by the H.N. White Co.

Instrument kolekcjonerski z ok. 1928 roku o wszystkich walorach instrumentu współczesnego. Został całkowicie odrestaurowany w USA.
Instrument srebrzony z dodanymi złoceniami w roztrąbie, wentylach i elementach wysuwanych, praca precyzyjna i gustowna. Na środku środkowego wentyla tłoczony napis: „King” M BY C.N. WHITE C cvb O 96262. Dyskretny grawerunek na części roztrąbu od wysokości półtoratonowej rurki wentyla, motywy roślinne. Napis: KING LIBERTY MODEL , poniżej napis: Made byTHE H.N.White, Clev,d O. Rant roztrąbu złocony, roztrąb złocony wewnątrz. Oryginalność producenta instrumentu nie podlega dyskusji.

Tłoki działają niezwykle sprawnie, są całkowicie odnowione, korki, zakrętki, machanizm ruchowy 3go wentyla także. Dostrajanie dowolne w szerokim zakresie. Stan zewnętrzny i wewnętrzny instrumentu nie różni się w niczym od nowego, Jego sprawność mechaniczna także. Brak jakichkolwiek zarysowań czy nawet mikro wgnieceń. Stop nadzwyczaj twardy, grubość blachy należy jednak do cienkich. Charakterystyczna jest znana wszystkim trębaczom mechaniczna próba roztrąbu, uderzony kostką palca „dzwoni”, nie ma to nic wspólnego z częstymi „odgłosami trącanej miednicy” w instrumentach niskiej klasy.

Długość instrumentu: 50 cm
Waga: ok. 1000 g
Całkowita wysokość (wentyle): 145 mm
Średnica roztrąbu: 117 mm

Trąbka ma silny dźwięk o bogatej barwie od dolnego fis do górnego g. Począwszy od a dwukreślnego dźwięk staje się ostry. Doskonale brzmi na długich nutach jak i na podwójnym staccacie. W tzw. „średnicy” brzmi symfonicznie i można na niej grać zdecydowanie piano, nie tracąc kontroli nad jakością dźwięku. Instrument wymaga zdecydowanego zadęcia, po rozegraniu wyczuwa się w ręce trzymającej go jak jego ścianki wchodzą z lekka w rezonans – co tłumaczę twardością stopu i niegrubym orurowaniem. Daje to fenomenalną kontrolę zadęcia. Trąbka jest bardzo dobrze rozegrana, tłoki stroją idealnie, wciśnięcie 1 i 2 go daje identyczną wysokość dźwięku jak 3. Świetnie brzmi z fortepianem i jest widoczna na scenie ze względu na kolorystykę. Z orkiestrą nie próbowałem.

Cena: 3 340 zl w tym wysyłka i ubezpieczenie, ekwiwalent 1 080 $ USA.


Na amerykańskich giełdach „Kingi” z tego okresu osiągają ceny do 3 600 $ w zależności od stanu zachowania i modelu, a nawet grawerunku. Instrumenty w prezentowanym modelu, po indywidualnej renowacji wysokiej klasy sytuują się w przedziale cenowym: 1400 – 1800 $ do czego należy doliczyć cło i ukochany polski VAT.

Futerał zwykły, twardy, bez wartości kolekcjonerskiej, nowy.
Ustnika nie proponuję. To już dobór prywatny każdego muzyka.