Sprzedam Projektor
Toshiba Beamer TDP-T90A
Projektor używany kilka razy po około 45min.(prezentacje). Ostatnie 2 lata przeleżał w torbie w szafie - zmiana profilu działalności.
W komplecie kable, pilot, torba z paskiem na ramie.
Jako Gratis dodaje twardą walizkę z aluminium do transportu i przechowywania.
Dane Techniczne:
Jasność projektora: 2200 ANSI lumeny,
Technologia projekcji: DLP
Naturalna rozdzielczość projektora: XGA (1024x768).
Zasięg skanowania (długość): 50 - 85 Hz,
Zasięg skanowania w poziomie: 15 - 93 kHz.
Waga produktu: 2.8 kg.
Wymiary produktu (SxGxW): 298 x 101 x 275 mm,
Rozdzielczość: 1024 x 768 piksele,
Standardowe rozwiązania komunikacyjne: RS-232C, USB
Technologia DLP jest godna polecenia głównie osobom, którym zależy na mniejszych rozmiarach oraz mniejszej wadze projektora - czyli głownie takim, które często podróżują z projektorem.
Niebagatelne znaczenie ma fakt, iż projektory z DLP są również mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
Osoba szukająca projektora przede wszystkim do domu powinna raczej rozejrzeć się za projektorem DLP - głownie z uwagi na wyższy kontrast oraz obraz, na którym piksele nie wyróżniają się w takim stopniu, jak w projektorach LCD.
Technologia DLP - Digital Light Processing Wymyślona i opatentowana przez firmę Texas Instruments. W tej technologii za generowanie obrazu odpowiedzialny jest chip DMD (skrót od Digital Micromirror Device) składający się z tysięcy mikroluster. Każde mikrolustro odpowiedzialne jest za generowanie pojedynczego piksela poprzez kierowanie światła w stronę obiektywu bądź powierzchni absorbującej światło. Najpopularniejszym rozwiązaniem w projektorach wykonanych w technologii DLP jest pojedynczy układ DMD. Technologia DLP polega na tym, iż strumień światła przechodzący przez układ optyczny przechodzi następnie przez wirujący z częstotliwością 60 lub więcej obrotów na sekundę filtr składający się z trzech lub więcej kolorów (w projektorach oraz telewizorach projekcyjnych najczęściej stosuje się filtr trójkolorowy). Następnie tak wygenerowane kolorowe wiązki światła trafiają na układ DMD, którego zadaniem jest "filtrowanie" wiązek światła poprzez skierowanie ich w stronę obiektywu, bądź powierzchni odpowiedzialnej za absorpcję światła. Technologia DLP wykorzystuje niedoskonałości ludzkiego oka - właściwie w ciągu sekundy generowane jest wiele jednokolorowych obrazów, które przez ludzkie oko odbierane jest jako jeden wielokolorowy.
Wymyślona i opatentowana przez firmę Texas Instruments. W tej technologii za generowanie obrazu odpowiedzialny jest chip DMD (skrót od Digital Micromirror Device) składający się z tysięcy mikroluster. Każde mikrolustro odpowiedzialne jest za generowanie pojedynczego piksela poprzez kierowanie światła w stronę obiektywu bądź powierzchni absorbującej światło. Najpopularniejszym rozwiązaniem w projektorach wykonanych w technologii DLP jest pojedynczy układ DMD.
Technologia DLP polega na tym, iż strumień światła przechodzący przez układ optyczny przechodzi następnie przez wirujący z częstotliwością 60 lub więcej obrotów na sekundę filtr składający się z trzech lub więcej kolorów (w projektorach oraz telewizorach projekcyjnych najczęściej stosuje się filtr trójkolorowy). Następnie tak wygenerowane kolorowe wiązki światła trafiają na układ DMD, którego zadaniem jest "filtrowanie" wiązek światła poprzez skierowanie ich w stronę obiektywu, bądź powierzchni odpowiedzialnej za absorpcję światła. Technologia DLP wykorzystuje niedoskonałości ludzkiego oka - właściwie w ciągu sekundy generowane jest wiele jednokolorowych obrazów, które przez ludzkie oko odbierane jest jako jeden wielokolorowy.