|
|
|
Przed zalicytowniem proszę upewnić się, że interesująca Państwa pozycja jeszcze jest
Lista filmów do wyboru:
1. ”Mistrzowie Ziemi Opolskiej . ” – czas 120 min. - 1 sztuka
Tym razem z naszą wizytą udaliśmy się do najlepszych naszym zdaniem hodowców Ziemi Opolskiej. Są
nimi bez wątpienia kolega Jan Fabian z Dobrzenia Wielkiego , zdobywca tytułu Super mistrza Polski w roku 1998 . Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Mirosław Gamża z oddziału Krapkowice – wschodząca gwiazda naszego sportu . Jako tegoroczny mistrz okręgu w kategorii C ma nam wiele do powiedzenia . Trzecim hodowcą , którego odwiedziliśmy jest Waldemar Schneider , który prowadzi swoją hodowlę w sposób perfekcyjny opierając się na wybitnych gołębiach sprowadzonych od Xawera Oswalda z Niemiec . Czwartym hodowcą , którego postać prezentujemy w tym filmie jest Jerzy Koźlik .
Jego postać znana prawie wszystkim hodowcom w Polsce nie wymaga większej prezentacji . Od lat prowadzi on swoją hodowlę na najwyższym poziomie osiągając ponad przeciętne wyniki w hodowli i lotach . Wszyscy zaprezentowani hodowcy są znawcami problematyki hodowlanej , a film ten we wspaniały sposób ukazuje ich wybitne hodowle .
2. Zwycięski duet – Schilling – Smagała – czas 90 min. - 2 sztuki
Wspólną cechą odwiedzonych w tym filmie hodowców jest fakt iż odnoszą oni wspaniałe wyniki lotowe ze swoimi ptakami oraz to, że posiadają w swojej hodowli gołębie tej samej rasy. To, że czołowe rezultaty nie są dziełem przypadku dowodzi fakt iż jedna hodowla znajduje się w Niemczech, a druga w Polsce.
Z naszą kamerą udaliśmy się do Einhausen, w Niemczech do hodowli Giseli i Hermanna Schilligów. Małżeństwo to poświęciło całe swoje życie pracy z gołębiami. Wyhodowali przez ten czas swoją własną rasę gołębi, która może poszczycić się znakomitymi osiągnięciami w lotach i w rozpłodzie. Ich sławny ptak „Superstar” był najlepszym samcem w całych Niemczech.W reportażu tym dowiemy się o systemie prowadzenia hodowli oraz będziemy mieli okazję zobaczyć te wspaniałe ptaki.
Drugim bohaterem naszego filmu jest czołowy hodowca Ryszard Smagała. Dzięki przyjacielskim kontaktom z rodziną Schillingów posiada on w swoim gołębniku wiele cennych gołębi z ich hodowli. Wspaniałe gołębie w połączeniu z olbrzymią wiedzą hodowlaną naszego rozmówcy uplasowały go w samej czołówce hodowców w Polsce. W czasie wizyty w tym gołębniku jesteśmy świadkami przylotu gołębi z lotu , jak również prezentujemy gołębie zamieszkujące gołębniki Ryszrda Smagały.
3. Mistrzostwo – trzeba tylko chcieć. – czas 90 min. - 1 sztuka
Mistrzostwo to cel życia każdego prawdziwego gracza gołębiami. By je osiągnąć potrzeba olbrzymich chęci i wiele pracy. O tym, że chcieć znaczy móc wiedzą dobrze bohaterowie naszego filmu.
Naszym pierwszym rozmówcą jest Albert Willems z Eisden w Belgii. Hodowla ta zyskała międzynarodową sławę za sprawą zwycięstwa w legendarnym locie z Barcelony. Od lat główny nacisk kładzie się tutaj na loty daleko dystansowe, a jak wszyscy wiemy do takich lotów potrzeba bardzo silnych i szybkich gołębi. Ptaki, które zamieszkują tę hodowlę są w każdym calu wspaniałe, a w połączeniu z olbrzymią wiedzy samego hodowcy od lat wygrywają większość lotów na poziomie narodowym w Belgii.
Kolejnym bardzo dobrym belgijskim hodowcą jest wspólnota hodowlana Visschers i syn. W obecnej chwili hodowla prowadzona jest już przez syna, któremu dzielnie pomaga córka – czyli już wnuczka założyciela hodowli. Odwiedzona przez nas wspólnota hodowlana jest żywym dowodem na to, że by odnosić międzynarodowe sukcesy bezwzględnie musimy posiadać bardzo dobre ptaki oraz olbrzymią wiedzę hodowlaną i upór w dążeniu do zamierzonego celu.
Trzeci nasz rozmówca to już prawdziwa supergwiazda polskiego sportu gołębiarskiego. Jest nim Edward Gawlik z bardzo mocnego oddziału Głogów. Od kilku już lat znajduje się w ścisłej czołówce Rejonu i z każdym rokiem staje się coraz lepszy. W naszym reportażu ukazujemy system prowadzenia hodowli opracowany przez samego mistrza i przedstawiamy najlepsze gołębie w tym gołębniku.
4. XXX Olimpiada Gołębi Pocztowych Ostenda 2007.- czas 80 min. - 1 sztuka
W ostatni weekend stycznia 2007 roku po raz drugi w historii odbyła się w Ostendzie olimpiada gołębi pocztowych. Wydarzenie to jest szczególnie ważne przede wszystkim dlatego iż odbyło się w samym sercu światowego gołębiarstwa pocztowego. Jak wszyscy wiemy to właśnie w Belgii znajdują się najlepsze gołębie i właśnie tu hodowcy latają na najwyższym poziomie.
W reportażu tym pokazujemy pokrótce przebieg tej jubileuszowej olimpiady oraz prezentujemy ptaki, które zajęły najlepsze rezultaty.
W drugiej części filmy przedstawiamy postacie dwóch wybitnych hodowców, którzy grają bardzo dobrze ze swoimi ptakami.
Pierwszym z nich jest Dirk van Dyck z Belgii , właściciel słynnych na cały świat gołębi Rambo i Kanibal.
Drugim hodowcą, którego odwiedziliśmy jest Marcel Sangers z Holandii, czołowy hodowca, odnoszący rewelacyjne wyniki w lotach.
Obydwaj hodowcy należą do ścisłej czołówki gołębiarstwa pocztowego.
5. Parada gwiazd cz.2. - 1 sztuka
Odwiedzeni w tym filmie hodowcy to prawdziwe supergwiazdy polskiego gołębiarstwa pocztowego.
Pierwszą z nich jest Wojciech Hańderek – postać , którą bez wątpienia zna każdy miłośnik gołębi pocztowych w Polsce i w Europie.
Wspaniały znawca i wielki miłośnik gołebi pocztowych. W filmie tym zaprezentuje nam swoją hodowlę i opowie nam o sposobie prowadzenia gołębi pocztowych.
Drugimi naszymi rozmówcami jest wspólnota hodowlana Jaworscy - Michalak z Milicza . Wyniki jakie osiągają stawiają tą hodowlę w ścisłej czołówce na szczeblu krajowym , jak również w Europie.
Oni również podzielą się z Państwem swoją wiedzą hodowlaną i zaprezentują przed kamerą swoje najlepsze ptaki.
6. W olimpijskim blasku.- 1 sztuka
Reprezentowanie własnego kraju podczas Olimpiady Gołębi Pocztowych to wielkie wyróżnienie dla każdego hodowcy i jego gołębia. Natomiast zajęcie pucharowej pozycji to już prawdziwy sukces.
W filmie tym pragniemy zaprezentować dwóch hodowców, którzy mieli to szczęście i triumfowali podczas Olimpiad Gołębi Pocztowych.
Pierwszym z odwiedzonych hodowców jest Karol Grabowski z oddziału Ozimek, który na Olimpiadzie w Porto w 2005 roku miał swojego srebrnego medalistę w kategorii A. Taki wyczyn poparty jest posiadaniem wybitnych gołębi oraz olbrzymią znajomością tematu.
Nasz rozmówca to prawdziwy profesjonalista , który zdradza nam sekrety swoich wielkich sukcesów. Drugim hodowcą, którego przedstawiamy w tym filmie jest Andrzej Lis, który wraz z synem Dawidem lata bardzo dobrze w okręgu Leszno. Jest on również srebrnym medalistą z Olimpiady w Ostendzie w 2007 roku. Ptaki jakie nam zaprezentował oraz jego szczere wypowiedzi czynią ten reportaż dokumentem bardzo interesującym.
7. Mistrzowskie hodowle cz.7. - 1 sztuka
Kolejny film z naszej serii prezentuje tym razem dwóch wybitnych hodowców z Rejonu Krakowskiego.
Pierwszą odwiedzoną przez nas hodowlą jest wspólnota hodowlana Wilk – Staniszewski. Ich wspaniałe wyniki uzyskiwane w sporcie gołębiarskim sprawiły iż znani są dziś w całym kraju. Wspaniałe gołębie, wielka wiedza hodowlana i olbrzymi wkład pracy włożony w hodowlę zagwarantowały wielki sukces tej hodowli.
Kolejnym naszym rozmówcą jest Krzysztof Drwal z Oddziału Tarnów. Ten przedstawiciel młodej generacji hodowców świetnie sobie radzi w hodowli i jego wyniki z roku na rok są coraz bardziej imponujące.
8. Żywe legendy sportu gołębiarskiego: Bernhard Pogoda & Herbert Wieden. - 1 sztuka
Stacja hodowlana Bernharda Pogody z Szymiszowa na Opolszczyźnie stała się już legendą. Gołębie jakie znajduję się w tej stacji stały się kolebką sukcesów wielu polskich hodowców. W czasach kiedy w Polsce trudno było o dobry materiał hodowlany to tu już można było nabyć bardzo dobre gołębie znanych europejskich szczepów. Jest to bez wątpienia pierwsza stacja hodowlana w Polsce , a wyniki lotowe jakie osiąga nasz rozmówca i większość hodowców, którzy posiadają jego ptaki potwierdzają jej klasę.
Drugim odwiedzonym przez nas hodowcą jest Herbert Wieden z Solingen w Niemczech . Jego nazwisko stało się legendarne za sprawą bardzo dobrych gołębi jakie nabył od Horemansa i które po dziś dzień utrzymuje w czystej krwi oraz dzięki fenomenalnym wynikom w lotach konkursowych . Nasz rozmówca może pochwalić się olbrzymią wiedzą na temat prowadzenia gołębi pocztowych jak również zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki.
Ten reportaż przybliży Państwu postać tego wybitnego hodowcy.
9. Mistrzowski duet – Marc de Cock & Toni Deigner - 1 sztuka
Mistrzowskie osiągnięcia w sporcie gołębiarskim nie są sprawą prostą. Aby móc zaliczać się do elity tego sportu trzeba wielu lat poświęceń, olbrzymiej wiedzy hodowlanej i przede wszystkim bardzo dobrych gołębi.
Te wszystkie rzeczy posiadają bez wątpienia odwiedzeni przez nas hodowcy.
Pierwszym z nich jest belgijski hodowca Marc de Cock. Jego nazwisko już od wielu lat jest na ustach wszystkich hodowców. Sławę przyniosły mu międzynarodowe sukcesy na lotach narodowych oraz fenomenalny gołębnik rozpłodowy. W tym reportażu dowiemy się nieco więcej o sposobie prowadzenia hodowli, pokażemy wspaniałe gołębniki i zamieszkujące w nich gołębie oraz poznamy historię sukcesów naszego mistrza.
Drugim wybitnym hodowcą, którego postać postanowiliśmy przybliżyć naszym widzom jest Toni Deigner z niemieckiego miasteczka Gross-Umstadt. Nazwisko jego już od kilku lat stało się bardzo popularne w naszym kraju za sprawą bardzo dobrych gołębi jakie zamieszkują jego gołębniki.
W jego gołębniku rozpłodowym znajdziemy wspaniałe ptaki z wielu legendarnych już hodowli Belgii i Holandii.
Wyniki jakie osiąga ze swoimi gołębiami w lotach ze wspólnych gołębników z wielu zakątków świata plasują go w ścisłej europejskiej czołówce.
10. Parada gwiazd cz.3. Rajmund Hermes – Jan i Tomasz Mętel - 1 sztuka
Któż z nas nie słyszał o Rajmundzie Hermesie . Znają go wszyscy miłośnicy gołębi pocztowych. Ten milioner z Hamm w Niemczech od wielu lat pasjonuje się sportem gołębiarskim. Z racji tego iż może sobie pozwolić na zakup najlepszych ptaków z najlepszych gołębników jego stado ciągle staje się coraz lepsze. Posiada dwa wspaniałe gołębniki w Hamm i w Althornbach skąd gra swoimi ptakami na wszystkich dystansach, a w ostatnich latach główny nacisk kładzie się tutaj na loty dalekodystansowe,. Legendarny już lot z Barcelony jest dla naszego mistrza sprawą priorytetową.
W filmie mamy okazję zaprezentować Państwu gołębnik w Althornbach , pokazać wspaniałe ptaki i dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia gołębi pocztowych.
Drugą hodowlą, którą postanowiliśmy zaprezentować jest wspólnota hodowlana Jana i Tomasza Mętel z Zabrza. Hodowcy ci odnoszą coraz lepsze wyniki w lotach, a ostatnie lata są już prawdziwą eksplozją fantastycznych osiągnięć w lotach. Również sezon 2008 był fenomenalny.
Hodowla gołębi pocztowych to prawdziwa pasja naszych rozmówców. Każda wolna chwila poświęcana jest tutaj gołębiom i nie szczędzi się tutaj pieniędzy na zakup dobrego materiału rozpłodowego. Wszystko to sprawia, że z roku na rok sukcesy osiągane przez tą wspólnotę są coraz to większe i większe.
11. Rodzina Herbots - zawsze walczymy o zwycięstwo - 1 sztuka
12. Mistrzowskie hodowle cz.8 - T.Pałka, W.Berensfrese - 1 sztuka
13. Mistrzowie sportu gołębiarskiego - H.Borker, bracia Engels - 1 sztuka
14. Natural-prosta droga do sukcesu - 2 sztuki
15. Holenderscy mistrzowie sportu gołębiarskiego - 1 sztuka
Marcel Sangers z Eefde to prawdziwa mega gwiazda holenderskiego sportu gołębiarskiego. Od kilkunastu już lat jest o nim głośno na całym świecie za sprawą niezwykłych osiągnięć lotowych i hodowlanych. Trzon jego hodowli stanowią gołębie od Bertusa Camphuisa i Gerarda Koopmana. Pracując z tymi gołębiami Marcel może pochwalić się wyhodowaniem już własnej linii gołębi, o których walorach lotowych i rozpłodowych przekonało się już wielu hodowców na całym świecie. Harm Vredeveld znany jest od dawna jako wirtuoz lotów narodowych. Jego osiągnięcia zapierają dech w piersiach wszystkim miłośnikom gołębi pocztowych. W ostatnim czasie zawiązał on spółkę gołębnikową z niezwykle utalentowanym hodowcą Robertem Leemhuisem. Nowoczesne gołębniki, wspaniałe gołębie i niezwykły talent hodowlany odwiedzonych przez nas hodowców stawia tę hodowlę na samym szczycie holenderskiego sportu gołębiarskiego.
16. Trójka wspaniałych (Vercammen, Smagała, Wojciechowski) - 2 sztuki
Wspaniałe gołębniki, bardzo dobre gołębie i fantastyczne wyniki w lotach to wspólna cecha odwiedzonych w tym filmie hodowców. Pierwszym z nich jest Jos Vercammen z Vremde w Belgii. Pasmo jego sukcesów cięgnie się już od wielu lat, a ostatnie lata były wręcz fantastyczne. Wyniki w lotach jakie osiągają jego gołębie stawiają tę hodowlę w samej czołówce światowego gołębiarstwa. W filmie tym dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie prowadzenia hodowli, selekcji i przygotowania stada do lotów. Drugim hodowcą jest Ryszard Smagała z Dębicy. On również może pochwalić się posiadaniem wielu wspaniałych gołębi, a wyniki jakie osiąga w lotach od wielu lat plasują go w ścisłej czołówce kraju. W filmie tym zaprezentuje nam swoje najlepsze ptaki jak również będziemy mieli okazję zobaczyć przylot gołębi z lotu. Trzecim hodowcą jest Jan Wojciechowski z As w Belgii. Od kilku lat jest on nie do pokonania w lotach krótkodystansowych. Posiada wspaniałe gołębniki i równie świetne gołębie. Jego wielka wiedza na tematy związane z prowadzeniem gołębi pozwoliła mu na górowanie nad konkurencją, która w Belgii nie należy do najłatwiejszych.
|
|
|
|
|