Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TMR Ramses

17-05-2014, 11:29
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 1 500 zł     
Użytkownik bartulek
numer aukcji: 4249510489
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 3   
Koniec: 24-05-2014 11:20:57

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 3.00 [kg]
Marka: Inni producenci
Długość kabla [w metrach]: 1.00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

„Międzynarodowy handel high-endowymi kablami jest moją pasją od więcej niż 25 lat. Ten związek zahaczył o różne dobrze znane marki [...].

Lecz teraz, na swój sposób, na końcu długiej podróży znalazłem swój wyśniony kabel – Ramses, zaprojektowany przez Thomasa-Michaela Rudolpha. Mówiąc szczerze, jest to najlepiej brzmiący kabel jaki kiedykolwiek oferowałem na międzynarodowym rynku audio.”

Kurt W. Hecker – marzec 2009


Thomas-Michael Rudolph założył swoją firmę, TMR w 1975 roku w Berlinie. Od tamtej pory wciąż cieszy się wyśmienitą reputacją jednego z najbardziej kompetentnych projektantów w dziedzinie high-endu w Niemczech.

Podstawowym założeniem projektów TMR jest przede wszystkim techniczne rozwiązanie problemu transportu sygnału elektrycznego, niemal bezstratnie i bez zakłóceń w drodze do słuchacza. Tak więc chodzi głównie nie o tworzenie nowinek, co uniknięcie dobrze znanych błędów. Ideałem jest brzmieniowo neutralny system potrafiący odtworzyć dowolny sygnał audio jak najbardziej perfekcyjnie.

Od więcej niż 20 lat, Kurt W. Hecker jest prezydentem High End Society w Niemczech, organizatorem powszechnie cenionego w świecie High End show.

Kurt W. Hecker rozpoczął swoją działalność na polu high-endowego audio w 1984 roku.
Rozpowszechniając elektronikę wysokiej jakości, coraz bardziej i bardziej skupiał się na międzynarodowej dystrybucji high-endowych kabli audio. Różne dobrze znane marki kablowe jak Audio Note, czy Isoda są dobrymi przykładami jego asortymentu, lecz kiedy po raz pierwszy usłyszał Ramsesa, od razu uznał, że są to najlepsze kable jakie kiedykolwiek testował.

Współpraca pomiędzy Thomasem-Michaelem Rudolphem i Kurtem W. Heckerem rozpoczęła się w kwietniu 2009 i  miała na celu umieszczenie naprawdę wybitnych kabli Ramses na światowych rynkach. Kable te bez wątpienia zasługują, by zaistnieć w świecie, jako jedna z topowych marek high-end audio.

 


Zalety kabli Ramses:

Ramsesy są oparte na unikatowym koncepcie/pomyśle technicznym

Ramsesy są w 100% robione ręcznie, według najwyższych standardów, w Niemczech, w zakładzie w Berlinie.

Ramsesy charakteryzują się ekstremalną neutralnością i jednolitym brzmieniem.

Ramsesy zostały specjalnie zaprojektowane pod najlepsze systemy audio na rynku.

Pod względem neutralności przekazu i całkowitego braku własnych zakłóceń Ramsesy różnią się i brzmią inaczej niż pozostałe kable na rynku audio. Zawsze znajdą się kable, które będą sprawować się lepiej w niektórych konkretnych systemach, ale nie ma kabla, który brzmi bardziej homogenicznie i neutralnie od Ramsesa w systemach naprawdę wysokiej jakości. Innymi słowy, Ramsesy zostały zaprojektowane dla najlepszych systemów na rynku.

Przy projektowaniu kabli Ramses podstawową kwestią było, by pole elektromagnetyczne powstające pomiędzy przewodnikami było najbardziej homogeniczne jak to tylko możliwe, ponieważ to właśnie pole elektromagnetyczne – a w mniejszym stopniu strumień elektryczny – jest kluczowe dla optymalnej transmisji sygnału. Z powodu powszechnie znanych powodów technicznych, należy używać jak najcieńszych materiałów przewodzących. Z drugiej jednak strony kable, a w szczególności kable głośnikowe muszą mieć duży przekrój, aby nie dochodziło do strat przy transmisji sygnału, a także odpowiednią szerokość przewodnika, co wymusza zastosowanie przewodu przypominającego kliszę, czy film. Kluczową kwestią jest wreszcie to, by straty w dielektryku były tak małe jak to tylko możliwe. W przeciwieństwie do standardowego Teflonu używanego przez wielu producentów, Ramses wykorzystuje specjalny naturalny materiał – trudniejszy w obróbce, lecz idealnie spełniający wymagania optymalnego dielektryka.


Charakterystyka brzmienia kabli Ramses wyróżnia się zwłaszcza ich absolutną homogenicznością, neutralnością, i brakiem jakichkolwiek efektów kompensacyjnych, a także prędkością i elastycznością dźwięku. Ich wyróżniający się pod względem technicznym projekt i wybitne walory brzmieniowe utwierdzają w przekonaniu, że Ramsesy zajmą znaczące miejsce pomiędzy najlepszymi na świecie projektami kabli.

Ramsesy pozwalają docenić i przeżywać muzykę.

 

 

 

 ....."
Kiedy tylko wepniemy w swój system interkonekt Ramses IC jedna rzecz jest jasna od razu – obiecywana w materiałach firmowych homogeniczność tonalna, rozumiana jako współgranie wszystkich elementów składowych, ich współzależność i równe prawa, jest i rządzi. Rzecz wcale niełatwa do osiągnięcia i w takim wydaniu, jak tutaj słyszana przeze mnie, poza moim Acrolinkiem, który jest jednak kompletnie innym kablem (o czym zaraz), tylko ze dwa razy w życiu: przy interkonekcie Tara Labs ISM The Zero oraz… ISM The 0.8 tejże firmy. Inaczej niż amerykańskie odpowiedniki, które wraz z genialną spójnością przynosiły też lekkie ocieplenie, a także osłodzenie, „wypiękniając” nagrania, Ramses IC wydaje się być znacznie bardziej neutralny. Naturalny też, ale to akurat w prostej linii wynik homogeniczności, naturalnie przez słuchającego przyswajalnej.

 

 

Wynik całościowy, że tak powiem, mówi jednak sam za siebie – to może być interkonekt w wielu systemach JEDYNY i NIEZASTĄPIONY. Piszę to wersalikami, bo chcę podkreślić specyfikę Ramsesów-II – kable te działają na większą skalą niż inne kable, pogłębiają swoją rolę do maksimum, sklejając wszystkie elementy w funkcjonalną całość.

 

......."

 

 

http://www.highfidelity.pl/@main-596&lang=


http://www.stereotimes.com/cable050112.shtml

 

http://www.ccd.pl/ramses-ii-interkonekty-rca-xlr-oraz-kable-gonikowe-p4231/

 

 

 

na sąsiedniej aukcji oferuję kabel głośnikowy TMR Ramses 2 x 2,5 m