Korzenie marki Timex sięgają roku 1854. Zaznaczmy, że w podobnym lub późniejszym czasie w Szwajcarii powstawały jedne z najbardziej dziś renomowanych firm produkujących zegarki. Dzisiejszy Timex został założony jako Waterbury Clocks w stanie Connecticut w Dolinie Naugatuck znanej w XIX wieku jako "Amerykańska Szwajcaria". Waterbury Clocks produkowała przystępne cenowo zegarki dla rosnącej szybko ówcześnie klasy robotniczej i mieszczan. Siostrzana firma czyli Waterbury Watch w 1880 roku wyprodukowała zegarek kieszonkowy, który dzięki swojemu bardzo precyzyjnemu mechanizmowi podbił bez mała cały świat.
Na przełomie wieków XIX i XX za sprawą jednego z najbardziej znanych sprzedawców w branży czyli Roberta H. Ingersolla zegarek kieszonkowy Yankee zaczął sprzedawać się w ogromnych ilościach na całym globie. Kusząca nawet jak na owe czasy cena jednego dollara i niezawodny mechanizm sprawiły, że w ciągu dwudziestu lat Yankee sprzedał się w ponad 40 milionach egzemplarzy, co stanowi do dziś niekwestionowany, światowy rekord. Mówi się, że to zegarek, który uczynił dollara sławnym. Wszyscy nosili Yankee - od górników, sprzedawców czy farmerów aż po samego Marka Twaina.
Lata I wojny światowej przyniosły przestawienie się na produkcję wojenną i Waterbury Clocks, zaadaptowało swego kieszonkowego Yankee na zegarek naręczny. Po wojnie żołnierze zachwyceni produktem nadal je nosili, a i cywile również zapragnęli posiadać zegarek, taki jak swoi bohaterowie.
W latach trzydziestych dzisiejszy Timex zanotował mimo Wielkiego Kryzysu gospodarczego bardzo dobre wyniki, a to wszystko za sprawą...Myszki Mickey. Dzięki licencji uzyskanej od Walta Disneya, Waterbury mogło rozpocząć produkcję zegarków dziecięcych z popularnym, kreskówkowym motywem. Modele te sprzedały się bardzo szybko w ponad 2 milionach egzemplarzy (przy cenie 1.50$) w krótkim czasie stając się obiektami westchnień kolekcjonerów na całym świecie i osiągając zawrotne ceny.
Lata 40-ste, czyli mroczne czasy II wojny światowej to zmiana nazwy firmy, jeszcze nie na Timex, a na U.S. Time Company. Podobnie jak pozostałe amerykańskie koncerny podobnie i oni zostali wprzęgnięci w przemysł wojenny i swoje rozwiązania implementowali w armii amerykańskiej.
Doświadczenia zdobyte w produkcji dla wojska, zaprocentowały zaprezentowaniem w 1950 roku pierwszego w historii firmy niedrogiego zegarka mechanicznego, który przyjął nazwę Timex. Jego liczne, reklamowe testy wytrzymałościowe zadziwiały Amerykę pomysłowością i tym, że Timex po ich zakończeniu wciąż tykał! Do końca lat 50-tych model Timex był jednym z trzech najchętniej kupowanych przez Amerykanów zegarków naręcznych.
Na fali popularności modelu Timex, U.S. Time Company zmienił w kolejnej dekadzie nazwę całego koncernu na TIMEX. Po kompletnym zdominowaniu najniższego segmentu rynku zegarków, firma postawiła na pokonywanie kolejnych szczebelków w gradacji odbiorców by wprowadzić do oferty większą różnorodność. Swoją Cavatiną marka rozpoczęła nowy trend szczególnie wśród kobiet. Nowa linia oferowała kilka zegarków, w różnych kolorach za cenę jednego, klasycznego "Szwajcara". W owym czasie zegarki zaczęły w co raz większym stopniu stawać się nie tylko czasomierzem, ale też dopełnieniem stroju czy efektownym gadżetem.
Do połowy lat 70-tych Timex sprzedał ponad 500 milionów swoich mechanizmów, a sieć sprzedaży osiągnęła zawrotną liczbę 250 tysięcy punktów. Do żadnej z tych liczb nie zbliżył się nigdy żaden inny producent. Timex jako jeden z nielicznych amerykańskich koncernów przetrwał rozpoczęty po 1975 roku kryzys w branży, spowodowany wprowadzeniem na rynek kwarcowych, zegarków elektronicznych z Dalekiego Wschodu.
Odpowiedzią na ekspansję Japończyków stał się elektroniczny model Ironman Triathlon (1986 rok), który bardzo szybko stał się liderem sprzedażowym w U.S.A. Firma do dziś sukcesywnie umacnia swoją pozycję w segmencie niedrogich zegarków na każdą kieszeń popierając te działania bardzo wysoką jakością, mnogością modeli i ich zastosowań. Zaprezentowany w 1992 system podświetlenia tarczy INDIGLO do dziś jest znakiem rozpoznawczym Timexa (dodajmy, że bardzo użytecznym). Wyświetlacz All-Day Indiglo z kolei wprowadził nową jakość w czytelności wyświetlaczy, gdyż dzięki użyciu materiałów holograficznych stały się one bardziej wyraźne.
Jako autoryzowany dystrybutor marki Timex zapewniamy, że każdy zakupiony u nas model otrzymacie Państwo:
- w oryginalnym pudełku,
- z pełną, pisemną 3-letnią gwarancją,
- z instrukcją obsługi,
- z dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT)