Time Crisis: Razing Storm to strzelanina łącząca w sobie zalety tzw. „celowniczków” oraz pierwszoosobowych gier akcji, będąca kolejną odsłoną popularnego cyklu Time Crisis, zapoczątkowanego jeszcze na pierwszym PlayStation. Gra została opracowana przez japońską firmę Namco Bandai. Robi użytek z kontrolerów PlayStation Move oraz Guncon 3. Opisywana produkcja jest rozwiniętą wersją oryginalnej, arcade’owej produkcji Razing Storm, wcześniej nie mającej zbyt wiele wspólnego z marką Time Crisis (poza tym samym producentem).
W Time Crisis: Razing Storm gracze przejmują kontrolę nad członkami oddziału specjalnego i zostają wysłani na misję do Ameryki Południowej. Ich główne zadanie polega na likwidacji szefów grupy terrorystycznej, przygotowującej atak na Stany Zjednoczone. Rozgrywka, wzorem Time Crisis 4, została podzielona na dwa tryby – Arcade Mode (klasyczny „celowniczek”, w którym gracz likwiduje kolejne fale przeciwników, nie sprawując przy tym niemal żadnej kontroli nad bohaterem) oraz Story Mode (standardowa, pierwszoosobowa strzelanina, rozbudowany system osłon). W obu przypadkach mamy do czynienia z tą samą fabułą, jednakże koniec historii poznajemy z perspektywy dwóch różnych postaci.
Strzelanina japońskiej firmy Namco Bandai jako pierwsza odsłona serii oferuje również możliwość zabawy w sieciowym trybie multiplayer. Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilka opcji rozgrywki (polegających zarówno na kooperacji, jak i rywalizacji), w których może wziąć udział do ośmiu osób jednocześnie. W jednym z trybów, tzw. Sentry Mode, zadaniem czwórki graczy jest dla przykładu przeprowadzenie udanej ucieczki z więzienia.
Gra powstała na zmodyfikowanym silniku graficznym znanym z poprzedniej odsłony Time Crisis. Niemniej jednak autorzy pokusili się o jego dopracowanie oraz uzupełnienie m.in. o rozbudowany model destrukcji otoczenia.
Warto odnotować, że na płycie z Time Crisis: Razing Storm znalazły się, w ramach bonusu, dwie inne, starsze strzelaniny Namco Bandai. Chodzi tu o wydane w 2007 roku Time Crisis 4 (PS3) oraz niezwykle zakręcone, pirackie Deadstorm Pirates, które w 2009 roku trafiło do japońskich salonów gier arcade. Obie pozycje są kompatybilne z GunConem 3.