Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TIGRIDIA TYGRYSÓWKA PAWIA ALBA 10 SZT.

07-06-2015, 23:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 4.95 zł     
Użytkownik cebulki-kwiatowe
numer aukcji: 5065986876
Miejscowość Chrzypsko Wielkie
Wyświetleń: 12   
Koniec: 07-06-2015 23:35:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 
                  
 
 

Przedmiot aukcji

 

TIGRIDIA TYGRYSÓWKA PAWIA ALBA 10 SZT.

 
 


 
TIGRIDIA TYGRYSÓWKA PAWIA ALBA 10 SZT.Wysoka jakość!

Niskia cena!

ISO 9001:2008

Wszystkie oferowane przez naszą firmę rośliny to cebulki, bulwy, byliny lub kłącza.
 
 

Opis aukcji

image

TIGRIDIA TYGRYSÓWKA PAWIA ALBA 10 SZT.

 

Kolor: biały 
Okres kwitnienia: VII-IX
Rozstaw sadzenia: 10-15 cm 
Termin sadzenia: IV 
Wykopywanie: X 
Wysokość rośliny: 45-60 cm 

 

 

 

Nazwę nadano tej roślinie ze względu na oryginalne, cętkowane kwiaty. Ojczyzną tygrysówki jest Meksyk, ale w Europie uprawiana jest już od kilkuset lat. Liście są podobne do liści mieczyków i osiągają długość 40cm. Tej samej długości lub nieco dłuższe są pędy, których z dużej cebuli wyrasta kilka. Na każdym pędzie tworzy się stopniowo kilka kwiatów rozwijających się od końca lipca do września. Odmiany różnią się przede wszystkim barwą kwiatów.
 

Uprawa
 
Tygrysówka dobrze rośnie w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych, w glebie próchnicznej, przepuszczalnej, dostatecznie wilgotnej. Cebule sadzi się w połowie kwietnia, w odstępach 10cm i na głębokość 8cm. Rośliny nie zimują w gruncie i dlatego jesienią cebule wykopuje się i przechowuje do następnego sezonu. Kwitnienie tygrysówki można przyspieszyć sadząc cebule do doniczek już w marcu. Do maja rośliny rosną na chłodnej werandzie, a potem ostrożnie, z bryłą ziemi przesadza się je do ogrodu. Zakwitają już w końcu czerwca.
 

Pielęgnowanie
 
Rośliny wymagają obfitego podlewania w okresie suszy i 2-3-krotnego zasilania nawozem wieloskładnikowym. Ważne jest też odchwaszczanie gleby i delikatne jej spulchnianie. Jesienią, po wykopaniu roślin oddziela się cebule przybyszowe, dzięki którym można tygrysówkę łatwo rozmnożyć. Z nasion otrzymuje się kwitnące rośliny dopiero po 2 latach uprawy, a siewki wymagają bardzo starannego pielęgnowania.
 

Przechowywanie
 
W końcu września przycina się liście, rośliny wykopuje i suszy w temperaturze 17 st.C, a następnie czyści i odejmuje od matecznej tylko te cebule, które łatwo można oddzielić. Zimą temperatura przechowywania cebul powinna wynosić około 5 st.C, a przykrycie trocinami lub piaskiem chroni przed wysychaniem.
 

Zastosowanie
 
Tygrysówki najładniej wyglądają uprawiane w grupach po kilka roślin, wśród bylin o ciemnoczerwonych lub szarych liściach. Odmiany czerwono i żółto kwitnące można sadzić obok niebiesko kwitnących roślin jednorocznych jak żeniszek czy lobelia. 

 

DOKONUJĄC ZAKUPÓW AKCEPTUJESZ REGULAMIN NA STRONIE O mnie

Informujemy: Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik zastrzega sobie prawa do kopiowania, powielanie czy przetwarzanie opisów aukcji, w całości lub w części zabronione. Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik nie jest zależna, ani połączona z żadną inną firmą oferującą cebulki kwiatowe.
 
 
 

Zobacz nasze pozostałe aukcje: Panelealle

Komentarze

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

Panelealle darmowy panel aukcji

 

 

Zobacz nasze pozostałe aukcje: Panelealle

Komentarze

Panelealle galeria zobacz takze