Wersja językowa: angielska
Do każdego zakupu paragon lub rachunek!
Podobnie jak w poprzedniej części serii, zajmujemy się prowadzeniem wesołego miasteczka, dbając zarówno o dostępność najciekawszych atrakcji, jak i na bieżąco zaspokajając potrzeby odwiedzających park rozrywki gości. Za produkcję gry ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Frontier Developments, które to w latach dziewięćdziesiątych zasłynęło głównie dzięki gwiezdnej symulacji Frontier. W ostatnich latach firma ta wydawała jednak prostsze w obsłudze tytuły, między innymi bardzo zbliżoną tematycznie trzecią część RollerCoaster Tycoona. W przeciwieństwie do pierwszej części Thrillville, która ukazała się na PS2, Xboxa i PSP, tym razem zadbano o posiadaczy sześciu różnych platform sprzętowych. Off the Rails powstał z myślą o właścicielach komputerów osobistych, a także konsol PS2, PSP, Xbox 360, Wii oraz DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami programu ograniczają się w głównej mierze do jakości zastosowanej grafiki.
Jedną z podstawowych cech opisywanej strategii jest obecność kilkudziesięciu różnych atrakcji lunaparku, ze szczególnym uwzględnieniem kolejek górskich. Na potrzeby Off the Rails przygotowano dwadzieścia niezwykle złożonych konstrukcji. Ponadto przewidziano możliwość konstruowania własnych kolejek górskich, wykorzystując do tego celu gotowe elementy. Ponadto każdą zakupioną lub własnoręcznie zbudowaną atrakcję można osobiście przetestować, wybierając widok z oczu jednego z gości parku. Producent nie zapomniał także o innych budowalach, jak chociażby budkach z jedzeniem oraz pamiątkami. Park rozrywki posiada także strefy tematyczne, składające się z konstrukcji nawiązujących na przykład do klimatów science-fiction. Ponadto należy zadbać o odpowiednio wykwalifikowany personel – sprzątaczy, mechaników, czy osoby mające za zadanie rozweselać gości. W tym ostatnim przypadku przewidziano także możliwość osobistej rozmowy z każdym z odwiedzających park rozrywki turystów. Osobę taką możemy zabawiać, bądź też wypytać ją o preferencje odnośnie atrakcji czy innych spraw związanych z lunaparkiem.
W kampanii dla pojedynczego gracza do rozegrania jest ponad 100 misji, wymagających na przykład stawiania określonych budowli, czy zwiększania poziomu zadowolenia odwiedzających. W Off the Rails pojawiają się 34 różne mini-gry. Część z nich przeniesiono z pierwszej części serii i poddano nieznacznym modyfikacjom, a część to całkiem nowe pozycje. Warto dodać, że niektóre z nich oferują opcję zmagań z innymi żywymi graczami. Wizualnie Off the Rails prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Całość obserwowana jest w pełni trójwymiarowym otoczeniu i z wielu różnych kamer. Szczegółowo wykonano zarówno znajdujące się na terenie lunaparku atrakcje, jak i odwiedzających park rozrywki gości.
ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY Z MOJEJ OFERTY!
© PanelReklamowy
|