Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

TESTER POMP WTRYSKOWYCH TP-3

03-01-2015, 16:22
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2 014.74 zł     
Użytkownik fhu-wschod
numer aukcji: 4866528324
Miejscowość Chełm
Wyświetleń: 35   
Koniec: 03-01-2015 16:21:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

TESTER POMP WTRYSKOWYCH TP-3


Tester pomp wtryskowych TP-3

Tester pomp wtryskowych TP-3 służy do diagnozowania pomp wtryskowych firmy Bosch typu MES i HDK. Pompy te można spotkać w bardzo wielu markach samochodów. Tester TP-3 wyposażony jest w oryginalne wtyki do pomp wtryskowych stosowanych w VW, AUDI SEAT, SKODA. Jeżeli zajdzie potrzeba diagnozowania pomp w innych markach samochodów do podłączenia można użyć końcówki uniwersalnej pamiętając o stosowaniu przewodów o odpowiedniej przewodności i przekroju. Tester TP-3 wykonuje wiele testów i pomiarów opisanych poniżej, ale także umożliwia diagnozowanie i ocenę pomp metodą porównawczą.

  • To jeden z nielicznych testerów, który umożliwia uruchomienie silnika bez udziału sterownika i elektroniki pojazdu, co pozwala bardzo szybko ustalić, czy przyczyna niesprawności leży po stronie pompy wtryskowej czy też elektroniki sterującej silnikiem.
  • Diagnozuje bez demontażu elektronicznie sterowane pompy wtryskowe Bosch VE EDC MES HDK, stosowane między innymi w samochodach BMW, Citroen, Ford, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, VW, Audi, Seat, Skoda.
  • Tester TP-3 może służyć także do wysterowania pomp na stole probierczym.
  • Wykonuje testy nastawnika dawki, czujnika pozycji potencjometrycznego i indukcyjnego, czujnika temperatury, regulatora początku wtrysku oraz zaworu odcinającego.

Funkcje testerta TP-3:


  1. Test obwodów

    Po wybraniu testów obwodów pompy następuje sprawdzenie ciągłości następujących obwodów:

    - obwód czujnika pozycji nastawnika dawki,

    Wynik:
    "dobry" - obwód czujnika pozycji nastawnika dawki ma ciągłość,
    "uszkodzony" - brak ciągłości obwodu czujnika pozycji nastawnika dawki,

    - obwód cewki nastawnika dawki,

    Wynik:
    "dobry" - obwód cewki nastawnika dawki ma ciągłość,
    "uszkodzony" - brak ciągłości obwodu cewki nastawnika dawki,

    - obwód cewki zaworu wyprzedzenia zapłonu,

    Wynik:
    "dobry" - obwód cewki zaworu wyprzedzenia zapłonu ma ciągłość,
    "uszkodzony" - brak ciągłości obwodu cewki zaworu wyprzedzenia zapłonu,

    - obwód cewki zaworu odcięcia paliwa,

    Wynik:
    "dobry" - obwód cewki zaworu odcięcia paliwa ma ciągłość.
    "uszkodzony" - brak ciągłości obwodu cewki odcięcia paliwa.

    - obwód czujnika temperatury paliwa,

    Wynik:
    Jako wynik testu podawany jest opór czujnika temperatury.

  1. Testy wykonawcze

    Po wybraniu testów wykonawczych pompy następuje sprawdzenie następujących jej elementów:

    - zawór odcięcia paliwa,
    - zawór wyprzedzenia zapłonu,
    - nastawnik dawki

    Testy wykonują się automatycznie.

    W przypadku zaworu odcięcia paliwa i wyprzedzenia zapłonu test polega na cyklicznym (cyfra pod nazwą testu oznacza ilość powtórzeń testu) włączaniu i wyłączaniu. Gdy zawór jest dobry i obwód ma ciągłość to podczas testu można usłyszeć wyraźne jego stukanie.

    Test nastawnika przebiega nieco inaczej. Podczas testu mierzony jest czas osiągnięcia przez nastawnik maksymalnego położenia (oznaczony jako "G"), a następnie czas przejścia nastawnika do położenia minimalnego (oznaczony jako "D"). Test powtarzany jest trzykrotnie.

    Podczas testu nastawnika również powinny być słyszalne stuki co wskazuje na poprawne jego działanie. Podane powyżej czasy są rzeczywistymi czasami pomierzonymi na sprawnej pompie HDK. Wydłużenie się czasu "G" świadczy o wystąpieniu dodatkowego oporu na nastawniku dawki, a znaczne skrócenie tego czasu może oznaczać zbyt słabą lub pękniętą sprężynę. Wydłużenie czasu "D" świadczy o dodatkowym oporze bądź słabej lub pękniętej sprężynie nastawnika dawki. Skrócenie czasu "D" świadczy o małych oporach i sprawności nastawnika dawki.

  1. Rozruch.

    Za pomocą tego testu można uruchomić silnik z pompą HDK lub MES bez udziału elektroniki samochodu. W ten sposób można łatwo wykryć usterkę pompy wtryskowej lub sterownika silnika. Po wybraniu rozruchu wyświetla się ekran z aktualnym stanem zaworów (odcięcia paliwa, wyprzedzenia zapłonu) oraz pozycja nastawnika dawki. Stan zaworów oraz dawka paliwa są tak dobrane aby umożliwić rozruch silnika.

    Zawór odcięcia paliwa, oznaczony jako "Start", może być w pozycji "wł." (włączony) co oznacza otwarcie zaworu, lub w pozycji "wył." (wyłączony) co oznacza zamknięcie zaworu. Zawór wyprzedzenia zapłonu, oznaczony jako "Zapłon", może być w pozycji "późny", "50%" lub "wczesny".

    Zmiany stanów zaworów dokonuje się poprzez wybór odpowiedniego zaworu (symbol > po lewej stronie nazwy zaworu) przyciskami "góra-dół", a następnie użyciu przycisków "prawo-lewo" w celu zmiany ich stanu. Pozycja nastawnika dawki, oznaczona jako "Dawka", jest podawana w procentach i można ją zmieniać za pomocą potencjometru regulacyjnego. Koniec rozruchu i zatrzymanie silnika następuje po naciśnięciu przycisku "stop".

    Po pojawieniu się ekranu rozruchu tester jest gotowy do próby uruchomienia silnika. W tym celu należy włączyć rozrusznik przekręcając kluczyk zapłonu. Gdy silnik nie uruchamia się można zwiększyć dawkę paliwa używając potencjometru regulacyjnego. Nie należy jednorazowo zbyt dużo zwiększać dawki paliwa ponieważ silnik po rozruchu może wejść bezpośrednio na wysokie obroty. Dawkę należy zwiększać o kilka procent i wykonać próbę rozruchu. W przypadku gdy silnik po rozruchu wchodzi na wysokie obroty należy szybko zmniejszyć dawkę lub użyć przycisku STOP aby zatrzymać silnik.

    Jeśli mimo zwiększenia dawki do 100% silnik nadal nie uruchamia się należy sprawdzić napięcie na akumulatorze w momencie rozruchu (nie może być mniejsze niż 10V) i w razie potrzeby zastosować zewnętrzne źródło zasilania.

  1. Czyszczenie.

    Ta opcja wymusza odpowiednie sterowanie nastawnikiem dawki powodujące czyszczenie go. Można ją stosować wspomagająco także przy czyszczeniu za pomocą myjki ultradźwiękowej. Sterowanie jest tak dobrane aby nastawnik został oczyszczony w całym zakresie położeń.

    Test wykonuje się automatycznie i trwa aż do naciśnięcia przycisku "stop".

 


Cena testera TP-3 to 1638 zł + 23% VAT.

 

FHU WSCHÓD jako autoryzowany dystrybutor Delta Tech Electronics zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na wszystkie urządzenia Delta Tech Electronics


 

 

DANE KONTAKTOWE: 

F.H.U.WSCHÓD UL.HRUBIESZOWSKA 9/1, 22-100 CHEŁM 

TEL +48 [zasłonięte] 667 997 

e-mail: [zasłonięte]@wschod.pl , [zasłonięte]@wschod.pl 

Alior Bank S.A. 48 2490 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0050000 [zasłonięte] 816130

www.wschod.pl 

 


 

GWARANCJA 12 msc. 

Faktura VAT  

 


 

Wszelkie informacje pod numerem telefonu +48 [zasłonięte] 667 997

 

 

  

 

 


Wkrótcie otwarcie naszego sklepu internetowego !